Karlıtepe Mesire Alanı nerede?

İstanbul Beykoz’da yer alan Karlıtepe Mesire Alanı, kentin eşsiz manzarasının en yüksekten izlenebildiği, seyir terasları, piknik, gezinti ve spor alanları, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla vatandaşların ilgi odağı oluyor.

Beykoz’un önemli turizm yatırımları arasında yer alan Karlıtepe Mesire Alanı açıldığı ilk günden buyana Boğaziçi manzarası eşliğinde yemyeşil doğada dinlenmek ve spor yapmak isteyenleri ağırlıyor. Bayramlarda ve hafta sonu tatillerinde aileleriyle mesireye gelen ziyaretçiler hem piknik yapıyor, hem de eşsiz manzaranın tadını çıkarıyor. Karlıtepe Mesiresi tatil günlerinde İstanbulluların ilk uğrak noktalarından oluyor. Ziyaretçiler piknik yapıp dinlenirken manzaraya karşı bol bol hatıra fotoğrafı çekiliyor. Aileleriyle bayramın tadını çıkaran çocuklar mesiredeki oyun grupları ve salıncaklarda bol bol eğleniyor.

Karlıtepe Mesire Alanı hakkında bilgiler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 220 dönümlük bir arazide kurulan mesirede 77 adet açık ve kapalı seyir terası, 2,5 km uzunluğunda yürüyüş yolu, 550 m bisiklet parkuru, piknik ve spor alanları ile 2 amfi tiyatro bulunuyor. Ziyaretçilerin piknik, spor ve eğlenceyi bir arada bulabileceği mesirede ahşap kır lokantası, büfe, kameriyeler, seyir terasları, yağmur barınakları, piknik masaları, çeşmeler ile diğer tüm üniteler doğayla uyumlu ahşap malzemelerden yapıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından işletilen kır lokantası ziyaretçilerine açık büfe kahvaltı ve her damak tadına uygun lezzet seçenekleri sunuyor. Büfesinde ise tost, köfte, çay ve meşrubatlar bulunuyor. AB standartlarında güvenli ve eğlenceli oyun parklarının yer aldığı alanda mini futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları ise gençleri bekliyor. 1700 metre uzunluğunda araç yolunun yapıldığı mesireye yerinde ziyaretçiler için 170 araçlık otopark ve ibadethane de yer alıyor.

karlitepe-mesire-alani-2.jpg

Karlıtepe Mesire Alanı’na nasıl gidilir?

Karlıtepe Mesire Alanı Beykoz içinden ulaşım için, önünden geçen Beykoz-Riva minibüsleri tercih edilebilir. Ayrıca İETT’nin 135K nolu otobüsü de mesire alanının önünden geçiyor. Ayrıca Ümraniye’den Beykoz’a 15BK, Üsküdar’dan Beykoz’a 15, 15P ve 15T, Kadıköy’den 15BK ve 15F nolu İETT otobüsüyle gidip, Beykoz-Riva minibüsüne aktarma yapabilirsiniz.

Daha uzak sayılabilecek Maltepe, Kartal, Pendik ve Tuzla’dan ise 500T otobüsleriyle Beykoz’a gidip 135K’ya aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Avrupa Yakası’ndan ise deniz yolu ile Beykoz’a veya çevre ilçelere ulaşıp otobüs, dolmuş veya minibüsle mesire alanına geçebilirsiniz.