İstanbul için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından İstanbul için son dakika yağmur uyarısı geldi. İstanbul’da bir süredir yağmursuz devam eden hava koşulları, yerini sağanak yağışlara bırakıyor. Kurak havaların ardından İstanbul’da yağmur ve kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Meteoroloji verilerinde yağmurun başlangıç ve bitiş saatleriyle ilgili tahminlere de yer verildi. İstanbul’da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı hava tahmin ediliyor. İstanbul’da yağışlı hava kuşağının 11-12 Mart günlerinde kenti vurması bekleniyor.

Hafta sonu yağmur ve fırtına bekliniyor

Cumartesi günü yağmur bekleniyor. Hava gündüz en yüksek 19°C. Rüzgâr güneybatı yönünde, 25 – 40 km/saat ile esecek. Yağmur ihtimali %100. Yaklaşık 6 mm yağmur yağışı bekleniyor. Yağmurun saat 13:00 – 18:00 arasında etkili olması bekleniyor. Cumartesi akşam hava yağmurlu. Hava sıcaklığı en düşük 8°C olacak. Rüzgâr batı ve güneybatı yönünde, 15 – 30 km/saat ile esmesi bekleniyor. Yağmur ihtimali %100. Yaklaşık 6 mm yağmur yağışı bekleniyor.

Pazar günü hafif yağmur bekleniyor. Hava en yüksek 11°C olacak. Rüzgâr kuzey ve kuzey doğu yönünde, 15 – 30 km/saat hızla esecek. Yağmur ihtimali %90. Akşam ise erken saatlerde hafif sağanak yağmur bekleniyor. Hava en düşük 6°C. Rüzgâr kuzey doğu yönünde, 15 – 30 km/saat. Yağmur ihtimali %70.

İstanbul’da sağanak yağışlar başlıyor

Hafta içi İstanbul’da çok bulutlu ve güneşli bir hava gözlenirken, Cumartesi ve Pazar günleri yağmurlu hava etkili olacak. Hava sıcaklığı Cumartesi günü en yüksek 19 derece olup rüzgar hızı da saatte 40 kilometreye kadar çıkacak.

İstanbul’da bir süredir yağmur yağmıyor. Hava tahminlerine göre Cumartesi ve Pazar günleri yağmur yağışı bekleniyor. 11 Mart Cumartesi günü hava sıcaklığı en yüksek 19, en düşük 8 derece olacak ve sağanak yağışlar meydana gelecek.