Kartal Belediyesi ücretsiz kurs kayıtları

Kartal Belediyesi ve Kartal Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle vatandaşların ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda birçok branşta eğitimler vererek iş istihdamı sağlayan sosyal, kültürel ve mesleki kurslar için kayıtlar başladı.

2021-22 eğitim ve öğretim döneminde Uğur Mumcu, Hürriyet, Yakacık ve Soğanlık Kültür Merkezleri, Barış Manço Halk Kütüphanesi ve Atalar Kütüphanesi’nde başlayacak. Çok sayıda branşta verilecek kurslar arasında keman, gitar, piyano, bağlama, ney, zurna, çocuk korosu, tiyatro, resim, yağlı boya resim, çini, el sanatları gibi sanat dalları yer alıyor.

Eğitim verilecek diğer branşlar ise şöyle: Satranç, makine nakış, giyim, okuma-yazma, tel kırma, şiş örücülüğü, 3-6 yaş çocuk bakım odası, felsefe atölyesi, çocuk gelişimi, aşçılık, pastacılık, kuaförlük, masa tenisi, mefruşat, kurdele nakış, İngilizce, Rusça, diksiyon, maket uçak yapımı ve el sanatları.

Kartal Belediyesi ücretsiz kurslar

Kartal Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile ilçe genelinde ücretsiz kurslar organize edilmeye devam ediyor. Son olarak başlayan ‘Yaz Sanat Kursları’ kapsamında organize Tiyatro ve Drama kursları için yaz dönemi kayıtları başladı.

Kartal Belediyesi’nin çocuk ve gençlere yönelik ücretsiz kursları yaz döneminde de devam ediyor. Kartal Belediyesi ve Kartal Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle yapılacak ‘Tiyatro ve Drama’ kurslarının kayıtları başladı. Kartal Belediyesi’nin ücretsiz kursları her dönemde olduğu gibi yine ilgi çekiyor.

7 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik açılacak olan ‘Tiyatro ve Drama’ kurslarında çocuklar ve gençler yaz ayları boyunca sosyal aktiviteler ile hem yaz tatillerini verimli bir şekilde geçirmiş olacak hem de sosyalleşme imkanı bulacak. Kurslar tamamen ücretsiz olarak düzenlenmekte olup kayıtların ardından kesinleşen öğrenciler alınacaktır.

Hürriyet Mahallesi Kültür Merkezi, Yakacık Kültür Merkezi ve Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde açılacak ücretsiz kurslara başvurmak isteyen vatandaşların kayıt formunu eksiksiz olarak doldurarak açılacak kurs merkezlerine teslim etmesi gerekiyor.

“İşsizlik Sorununa Yeni Çözümler Getiriyoruz”

Özellikle kadınların üretimde olduğu, meslek edinerek ekonomik bağımsızlıklarını sağlayabilecekleri çalışmalarda yer almalarının kendileri için önemli olduğu için Kartal Belediyesi tarafından ülkenin en büyük sorunlarından olan işsizliğe çözüm üretebilmek adına yeni bir sosyal sorumluluk projesi olarak KARKAM (Kartal Kariyer Merkezi) hayata geçirildi.

Bu proje ile belediye tarafından iş arayan vatandaşlar ve işverenleri; ihtiyaçları, mesleki ve kişisel yetenekleri doğrultusunda profesyonel platformda buluşturmayı amaçlanıyor. Bu projemiz birçok vatandaşın işsizlik sorununa çare olabilecek.

Öte yandan yeni dönem eğitimlerine başlayacak olan sosyal, kültürel ve mesleki kurslarımızda kadın erkek her yıl binlerce vatandaş meslek sahibi oluyor. Özellikle kadın istihdamı konusundaki çalışmaların da artarak devam edeceğini belirtiyor, açılacak kurslara üretimde olmak isteyen tüm vatandaşlar katılabilir.

Kayıt, müracaat ve detaylı bilgi için telefon numaraları:

  • Uğur Mumcu Kültür Merkezi: 0216 280 64 59
  • Hürriyet Kültür Merkezi: 0216 280 64 01
  • Yakacık Kültür Merkezi: 0216 280 64 40
  • Soğanlık Kültür Merkezi: 0216 280 64 74
  • Barış Manço Halk Kütüphanesi: 0216 280 65 82
  • Atalar Kütüphane: 0216 280 66 40