Esenler Otogarı ücret tarifesi 2024

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiralarından İSPARK’a bağlı olan Bayrampaşa’daki Büyük İstanbul Otogarı (diğer adıyla Esenler Otogarı) için 2024 yılında uygulanacak olan yeni ücret tarifesi belli oldu.

Yeni tarifeye göre taksi ve otomobiller 25 dakikaya kadar ücretsiz olarak otoparktan yararlanabilecek. Otogarı tüm gün kullanacak olan otomobiller 61 TL, minibüsler 122 TL, otobüsler 183 TL, motosikletler 30,50 TL ödeyecek. Fiyatlar tam gün esasına göre günlük ücretlendirme olarak alınır ve park edilen saat miktarına bakılmaz.

Bayrampaşa Altıntepsi Mahallesi’ndeki Büyük İstanbul Otogarı 15 Temmuz’un otoparkında 1000 araç kapasitesi bulunuyor. 24 saat açık olan otoparkın aylık abonmanlık fiyatı 150 TL olarak belirlendi.

Büyük İstanbul Otogarı fiyat tarifesi

İstanbul’un en önemli otogarı olarak görülen İstanbul Otogarı, diğer adıyla Büyük İstanbul Otogarı 15 Temmuz Bayrampaşa Otogarı, her gün binlerce insana hizmet veriyor. 2019 yılında İSPARK yönetimine devredilen otoparkın fiyatlarında büyük indirimler yapıldı. Son olarak otoparka giriş çıkış ücretleri iptal edildi. Kısa süreli otopark kullanımı da ücretsiz hale getirildi.

En güncel fiyat tarifesine göre otoparka giriş yaparak tam gün kalacak otomobillerden 61 TL alınacak, bu fiyatlar minibüsler için 122 TL, otobüsler için 183 TL ve motosikletler için 30,50 TL olacak. Fiyat tarifesi, İSPARK’ın sitesinden alınmıştır.