Erzurum Tanıtım Günleri Atatürk Havalimanı’nda

İstanbul’da Erzurum Tanıtım Günleri heyecanı yaşanıyor. Erzurum’un farklı yörelerinden lezzetlerin tanıtılacağı tanıtım günleri ile Erzurum mutfağı ve kültürü, ‘Kadim Şehir Erzurum’ sloganıyla İstanbulluların beğenisine açılıyor. 2-5 Kasım 2023 tarihleri arasında Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Etkinlik Alanında yapılacağı açıklanan Erzurum Tanıtım Günlerine, iptal edilerek ertelendi.

Erzurum federasyonu himayesinde 2-5 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Erzurum günleri kapsamında Erzurum’un turizm ve mutfağının tanıtılması planlanıyor. Etkinlik kapsamında çok sayıda eğlence ve gösteri yapılacak.

Erzurum’un kültürüne meraklı çok sayıda vatandaşın etkinlikleri takip etmesi bekleniyor. Erzurum mutfağının yöresel lezzetlerinden kuzu etinden yapılan cağ kebabı ve Erzurum’a özgü cevizli kadayıf dolması da yer alacak.

Erzurum Tanıtım Günleri

Erzurum Tanıtım Günleri kapsamında Erzurum’un ilçe ve belgeleri ile sivil toplum kuruluşlarının içerisinde olduğu tanıtımlarla kentin özelliklerini ve kültürel değerlerini İstanbul’a taşıyacak. Erzurum tanıtım günleri Maltepe’de düzenlenecek.

2 Kasım Perşembe gününden 5 Kasım Pazar gününe kadar 4 gün boyunca ziyaretlere açık olacak etkinlikler kapsamında çok sayıda konser ve eğlence de düzenlenecek. Çok sayıda yöresel sanatçının sahne alması bekleniyor.