Kartal’daki Marmaray alt geçidinde kaza

İstanbul Kartal’daki Marmaray alt geçitlerinde yeni bir kaza daha meydana geldi. Damperli bir kamyon geçitte virajı alamayarak devrildi. Maddi hasarın meydana geldiği kazada ölü ve yaralanma olmadı.

Kaza, 9 Ocak 2020’de saat 21:00 sıralarında Kartal’ın Yukarı Mahallesi’nde eski adıyla Kartalbaba Geçidi olarak bilinen Marmaray alt geçidinde meydana geldi. Damperli bir kamyon geçitte virajı alamayarak devrildi.

Trafik bir süre kapatılırken, araç kaldırma çalışmasının ardından trafik normal akışına döndürüldü.

Kasalı kamyonet Kartal’daki alt geçide takıldı

İstanbul Kartal’da eski adı Kartalbaba olarak bilinen Marmaray alt geçidinde bir haftada 2.kaza meydana geldi. Marmaray alt geçidinden geçmeye çalışan kasalı kamyonet, geçide çarparak yan döndü. 13 Kasım’da aynı mevkide kasalı bir kamyon geçide takılmıştı.

Olay, 18 Kasım 2019’da saat 9:45 sıralarında Yukarı Mahallesi’nde eski adı Kartalbaba olan alt geçitte meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, geçitten geçmeye çalışan kasalı kamyonet alt geçidin tavanına çarparak yan döndü. Kazada yaralı ya da can kaybı meydana gelmedi. İhbar üzerine olay yerine trafik çekicileri ve polis ekipleri geldi.

kartal-alt-gecit-kamyonet-kaza

Kartal’daki Marmaray tren yolu ilçeyi ikiye bölüyor. İlçeyi birçok yönden olumsuz etkileyen Marmaray tren yolu, hem trafik güvenliği açısından hem de estetik olarak da büyük eleştiri topluyor. Marmaray Kartal İstasyonu yanındaki alt geçit, hiçbir trafik güvenliğine sahip değil. Yakında ölümlü bir kaza meydana gelebilir. Eski adı Kartalbaba olarak bilinen diğer alt geçitteyse sürekli kazalar oluyor ve alt geçit estetik olarak nasipsiz haliyle ilçenin utanç kaynağı.

Kartalbaba geçidince trafik kazası

İstanbul Kartal’daki Marmaray alt geçitlerinde sıkça kazalar oluyor. Bu kazalardan biri de bugün meydana geldi. Çay yüklü bir kapalı kasa kamyon, alt geçide takılarak sıkıştı. Kaza, 13 Kasım 2019’da saat 11:00 sıralarında Kartal’ın Yukarı Mahallesi’nde eski adıyla Kartalbaba Geçidi olarak bilinen Marmaray alt geçidinde meydana geldi.

Kartal 24’ün haberine göre, 3 metrelik olduğu belirtilen alt geçide giren çay yüklü kapalı kasa kamyon geçitten geçemeyerek geçidin tavanına takıldı.

Çarpmanın etkisiyle yan dönen çay yüklü kamyon, geçide sıkıştı. İhbar üzerine olay yerine trafik polisi ve çekici ekipleri sevk edildi. Olayda yaralı ya da can kaybı olmazken araçta ve alt geçitte maddi hasar meydana geldi.

Trafik bir süre kapatılırken, araç kaldırma çalışmasının ardından trafik normal akışına döndürüldü.