Kartal Cumhuriyet İlkokulu nerede, nasıl gidilir?

Kartal Cumhuriyet İlkokulu hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Hürriyet Mahallesi’nde hizmet vermekte olan bir ilkokuldur. 2013 yılında tamamen ortaokula dönüştürülmüştür. 24 derslik bulunan okulda bir adet çok amaçlı salon vardır. Ayrıca bir adet yemekhane ve bir adet kütüphanesi bulunmaktadır.

Kartal Cumhuriyet İlkokulu’na nasıl gidilir?

Adres: Hürriyet Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, No:4, 34876 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 377 13 68.

Adnan Kahveci Caddesi’ndeki Adnan Kahveci Caddesi otobüs durağına 100 metre mesafededir. Duraktan KM3 ve KM36 İETT otobüsleri geçer. Ayrıca caddeden Kartal – Hürriyet Mah. minibüsü geçer.

Abdi İpekçi Caddesi’nden geçen Kartal – Hürriyet Mah. ve Pendik – Yakacık minibüsleri ile gidebilirsiniz.

Kartal Cumhuriyet İlkokulu’na ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Atalar – Orhantepe: Marmaray’a binip, Kartal durağında inip, C93 Hürriyet Mahallesi minibüsüne binerek ulaşabilirsiniz.
  • Cevizli – Esentepe: Adliye tarafındaysanız metroya binip Yakacık’ta inin ve Adnan Kahveci Caddesi’nden yukarı doğru 500 metre yürüyün. Üsküdar Caddesi’ne yakınsanız, Marmaray’a binin ve Kartal durağında inip Hürriyet Mahallesi minibüsüne binin.
  • Topselvi – Yalı: Yakacık İstasyonuna yakınsanız, Adnan Kahveci Caddesi üzerinden yürüyerek gidebilirsiniz. Aksi taktirde Sanayi Caddesi’nden Hürriyet Mahallesi minibüsüne binin.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: C83 Pendik minibüsüne binerek ulaşabilirsiniz veya 132S ile Kartal Köprüsüne inip oradan KM36 veya Hürriyet Mahallesi minibüsüne binebilirsiniz.
  • Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: C93 Kartal – Hürriyet Mahallesi (Kurfalı) minibüsü kullanabilirsiniz. Adnan Kahveci Caddesi’ne gitmeniz gerekiyor.
  • Soğanlık: D-100’e yakınsanız metroyla Yakacık’a geçip Adnan Kahveci Caddesi’nde 500 metre yürüyerek ulaşın. Aksi taktirde 134YK veya KM35’e binip Yakakent Caddesi’nde Pendik minibüsüne aktarma yapın.

3. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: C83 Pendik – Yakacık minibüsü ile ulaşabilirsiniz. Yunus’ta oturuyorsanız, Pendik veya Kartal’a gidip minibüse binin.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): 132M İETT otobüsüne binip, Kartal Köprüsünde inin ve oradan KM36 veya Hürriyet Mahallesi minibüsü ile ulaşabilirsiniz.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip Yakacık durağında inin ve 500 metre Adnan Kahveci Caddesi’nde yürüyerek ulaşabilirsiniz. Veya Marmaray’a binip Kartal’da inin ve Hürriyet Mahallesi minibüsüne binin.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray’a binip, Pendik durağında inip, Pendik – Yakacık minibüsüne binerek ulaşabilirsiniz.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, Yakacık Metro’da inip Adnan Kahveci Caddesi’nde 500 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz.