Fatih Boylan Parkı nerede, nasıl gidilir?

Fatih Boylan Parkı hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Atatürk Caddesi’ndeki Ülkü Bora İöo. otobüs durağına 300 metre uzaklıktadır. Duraktan 16U, 17S, 134UK, 134YK, KM35 İETT otobüsleri geçer. Ayrıca caddeden Kadıköy – Uğur Mumcu, Kartal – Yakacık ve Kartal – Yenidoğan minibüsleri geçer.

Fatih Boylan parkı hakkında bilgiler

Kartal Belediyesi tarafından Kartal Soğanlık Orta Mahalle’de yapılan Fatih Boylan Parkı, hizmete açıldı. Çalışmalar devam ederken Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, son aşamaya gelen Fatih Boylan Parkı’nı ziyaret ederek düzenlemeleri yerinde inceledi. Soğanlık Orta Mahalle Muhtarı Salim Coşar da incelemeler sırasında Yüksel’e eşlik etti.

Toplam 4.666 m2 alana sahip Fatih Boylan Parkı’nda 2.696 m2 sert zemin ve 1.970 m2 yeşil alan bulunuyor. Park bünyesinde kadın emeğini değerlendirme atölyeleri, Kartal Cafe, spor aletleri, oturma yerleri ve çocuk oyun grubu yer alacak.

Amaçlarının daha yaşanabilir bir kent oluşturmak olduğunu söyleyen Gökhan Yüksel, “Fatih Boylan Parkı’mızı, bölgede yaşayan komşularımız için huzur içinde gidebilecekleri, yürüyüş yapabilecekleri, çocuklarımızın gönül rahatlığıyla eğlenebileceği, kafeteryası ile çayını yudumlayabileceği, şehir stresinden uzak güzide bir park olarak planladık. Ayrıca kadın emeğini değerlendirme atölyeleri ile beraber kadınların sosyal ve ekonomik olarak güçlenmesini destekleyeceğiz. Kartal’ı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için ciddi bir gayret içindeyiz. Bu anlamda, insana dokunabilecek projeler üretmeye devam edeceğiz.” dedi.