İBB Maltepe Kız Öğrenci Yurdu nerede, nasıl gidilir?

İBB Maltepe Kız Öğrenci Yurdu hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2022-23 eğitim ve öğretim döneminde hizmete alınmak üzere Özel İBB Maltepe Kız Öğrenci Yurdu’nu hizmete açtı.

İBB Maltepe Kız Öğrenci Yurdu’na nasıl gidilir?

Adres: Yalı, Derya Sk. No:9, 34844 Maltepe / İstanbul.

Bağdat Caddesi’nden geçen Cevizli otobüs durağı ile ulaşılır. Duraktan 16, 16A, 17, 133G, 133N, 133T, 252 İETT otobüsleri geçer. Ayrıca caddeden Kartal – Kadıköy ve Pendik – Kadıköy minibüsleri geçer.

Cevizli Marmaray durağı ile ulaşılır. Ayrıca Meteoroloji Müdürlüğü otobüs durağı ile 134YK İETT otobüsü ile ulaşılır. Sahilden uzak olsa da Dragos Sahil otobüs durağında inerek ulaşabilirsiniz. Duraktan 16D, 133T, E-9 İETT otobüsleri ve Pendik – Bostancı dolmuşu geçer.

İBB Maltepe Kız Öğrenci Yurdu’na ulaşım

1. Marmaray ile ulaşmak için trene binin ve Cevizli istasyonunda inin. Trenden indikten sonra Derya Sokak üzerinde Maltepe yönünde 100 metre yürüyün.

2. Otobüsle veya minibüsle giderseniz, Bağdat Caddesi’nde Cevizli üst geçitte inin ve tren yolunun sahil tarafına geçin. Yurt hemen karşınızda, caminin yanında olacak.