Kadıköy Belediyesi Atıksız Dükkan nerede, nasıl gidilir?

Kadıköy Belediyesi Atıksız Dükkan hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Fener Kalamış Caddesi’ndeki Yat Limanı otobüs durağına 150 metre uzaklıktadır. Duraktan 4, 16, 16D, ER1, FB1, FB2, GZ1 İETT otobüsleri geçer. Caddeden ayrıca Kadıköy – Bostancı ve Söğütlüçeşme Metrobüs – Bostancı dolmuşları geçer.

Bağdat Caddesi’ndeki Feneryolu otobüs durağına 150 metre uzaklıktadır. Duraktan 4, 16, 16D, ER2, FB2, GZ2 İETT otobüsleri geçer. Caddeden ayrıca Kadıköy – Bostancı ve Söğütlüçeşme Metrobüs – Bostancı dolmuşları geçer.

  • Kadıköy Belediyesi tarafından kadın kooperatifleri başta olmak üzere yerel üreticinin ürünlerinin yer aldığı ‘Atıksız Dükkan’, Feneryolu Atıksız Yaşam Pazarı’nda hizmet veriyor.
  • Feneryolu Mahallesi, Gazi Muhtarpaşa Sokak, Feneryolu Sabit Pazar içinde, 34724 Kadıköy
  • 444 55 22

Kadıköy Belediyesi Atıksız Dükkan hakkında bilgiler

Dükkan’da uzun ömürlü ve ambalajsız ekolojik ürünler yer alıyor. Geri dönüştürülebilir, uzun ömürlü eşyaların da yer aldığı “Dükkan”da, ürünler cam kavanoz, bez torba ve evden getirilecek kaplara konarak satılıyor.

Tek kullanımlık ürünler yerine uzun ömürlü, sürdürülebilir ve ekolojik ürünlere erişim imkanı sunan, tüketiciyle yerel ürün ve üreticiyi buluşturan ‘Atıksız Dükkan’, Kadıköy Feneryolu’nda açıldı. Atıksız Dükkan’da, Anadolu’nun farklı noktalarındaki üreticilerden gelen ürünler de yer alıyor.

Dükkanda bulunan bazı ürünler şöyle:

  • Gıda Ürünleri (ceviz, kahve, nohut, fasulye, bulgur çeşitleri, pirinç vb.)
  • Mutfak Ürünleri (meyve- sebze filesi, gıda bonesi, lif kabağı bulaşık süngeri vb.)
  • Temizlik Ürünleri (sabun cevizi, arap sabunu, çamaşır suyu tozu, organik asitli banyo temizleyici vb.)
  • Günlük Yaşam ve Seyahat Ürünleri (matara, çelik bardak, bal mumu, katlanır çatal kaşık, sefer tası vb.)
  • Kişisel Bakım ve Sağlık Ürünleri (tarak, sabun, ipek kese, metal jilet, keten kese vb.)
  • Evcil Hayvan Ürünleri (köpek tuvalet poşeti)

Kadıköy Belediyesi Atıksız Dükkana ulaşım

1. Kadıköy Belediyesi Atıksız Dükkan’a Marmaray ile gitmek için size en yakın Marmaray durağından trene binin. Feneryolu durağında trenden inin. Trenden indikten sonra deniz tarafı çıkışından çıkın. Hatboyu Sokağı boyunca 150 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz.

2. Kadıköy Belediyesi Atıksız Dükkan’a otobüsle ile gitmek için Bağdat Caddesi’ndeki “Feneryolu” otobüs durağından geçen otobüslerle gidebilirsiniz. Bağdat Caddesi ve minibüs caddesinden geçen 16 nolu Pendik – Kadıköy İETT otobüsüne binerek Feneryolu durağında inin.

3. Kadıköy Belediyesi Atıksız Dükkan’a metro ile gitmek için eğer Avrupa Yakası’ndaysanız Anadolu Yakası’na geçmek için metrobüs, vapur, Marmaray hatlarını kullanabilirsiniz. Kadıköy veya Ayrılık Çeşmesi duraklarından M4 metrosuna binebilirsiniz. Metroya bir şekilde bindikten sonra aşağıdaki güzergâhı takip edebilirsiniz: Size en yakın metro durağından metroya binin. Ayrılıkçeşmesi durağında trenden inin. Trenden indikten Marmaray’a aktarma yapın ve Marmaray’dan Feneryolu durağında inin.

4. Minibüsle C50 Kadıköy – Pendik minibüsü ile gidebilirsiniz. Minibüsten Mü Göztepe Kampüsü durağında inin ve 15 dakika yol yürümeniz gerekir.