Kartal Belediyesi Polikliniği nerede, nasıl gidilir?

Kartal Belediyesi Polikliniği hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Belediyesi’nin yeni sağlık tesisi Kartal Belediyesi Polikliniği hizmete açılıyor. Kartal Belediyesi Polikliniği tamamlandı. Başkomutan Caddesi üzerinde yer alan yeni poliklinik tesisinin inşaatının büyük bölümü bitirildi ve tefrişat ile donanımlarının tamamlanmasına başlandı.

Kartal’ın merkezindeki Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nin kapatılmasının ardından hastanesiz kalan vatandaşlar için büyük bir sağlık hizmeti olacak olan Kartal Belediyesi Polikliniğinde, daha önce Kartal Belediyesi tarafından yapılamayan MR görüntüleme, röntgen, USG (ultrason) gibi görüntüleme hizmetlerinin yanı sıra; müşahede alanı ve daha donanımlı laboratuvar bulunuyor.

kartal-belediyesi-poliklinigi 2

Kartal Belediyesi Polikliniği nerede?

Kartal Belediyesi Polikliniği, Spor Caddesi’nden Kartal Kaymakamlığı’na doğru gidilince, ışıkları geçtikten sonra solda yer alıyor. Kartal Kaymakamlığı’nın hemen arkasındaki caddede bulunuyor. Cengiz Topel Caddesi üzerinde yer alıyor. Haritadan adres bulmak için bu harita bağlantısına bakabilirsiniz.

kartal-belediyesi-poliklinigi 3

Kartal Belediyesi Polikliniği ulaşım

Kartal Belediyesi Polikliniği’ne ulaşmak için Marmaray kullanabilirsiniz. Marmaray’dan Kartal istasyonunda inin. Ayrıca KM34 İETT otobüsü kullanabilirsiniz. Kartal Meydan durağında inin. Spor Caddesi’nden Kartal Kaymakamlığı’na doğru yürüyün. Esentepe ve Esenkent minibüsleri ile de gidebilirsiniz. Ayrıca Uğur Mumcu’dan Kartal’a doğru giden otobüslerle de ulaşabilirsiniz.

kartal-belediyesi-poliklinigi 4

Kartal Belediyesi Polikliniği hakkında bilgiler

Kartal Belediyesi Polikliniği, Kartal Belediyesi’nin öz kaynakları ile kentsel dönüşüm alanında inşa edildi. Kartallılar’a daha iyi ve kapsamlı hizmet sunmak amacıyla hazırlanan ‘Sağlık İşleri Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası Poliklinik Hizmetleri Merkezi’nde bebek bakım odası yer alıyor.

kartal-belediyesi-poliklinigi 5

Yaşlı ve engelli vatandaşların erişiminin çok kolay olduğu yeni polikliniğin içinde Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve idari bölümleri de yer alıyor. Tesisin tamamlanmasıyla hem bölge halkının ihtiyaçları karşılanacak, hem de çevredeki kamu hastanelerin yükü azaltılmış olacak.