Kartal Engelliler Merkezi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Engelliler Merkezi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Engelliler Merkezi’nin hizmet binası 2019 yılında hizmete açıldı. Engellilere yönelik hizmetlerinin verildiği bu binada Psikolojik Destek, Kamp, Rehabilitasyon, Ulaşım, Sosyal Destek, Medikal Destek, Seans, Eğitim Hizmetleri ve Yasal Haklar Danışmanlığı verilmektedir.

Kartal Engelliler Merkezi’ne nasıl gidilir?

Adres: Yukarı Mahallesi, Fazilet Caddesi No:3, 34860 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 212 449 96 00.

Kızılay Bulvarı’ndan geçen Tanyeri Sokak otobüs durağına 200 metre uzaklıktadır. Duraktan KM34 İETT otobüsü ve caddeden Kartal – Esentepe – Soğanlık minibüsü geçer.

Egemenlik Bulvarı’ndaki Kartal Çarşı otobüs durağına 300 metre uzaklıktadır. Duraktan 16, 16A, 17, 133G, 133N, 133T, KM30, KM34 İETT otobüsü ve Kartal – Kadıköy ve Pendik – Kadıköy minibüsü geçer.

Kartal Engelliler Merkezi’ne ulaşım

1. Kartal Engelliler Merkezi’ne metro ile gitmek için M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı’nı kullanmanız gerekmektedir. Eğer Avrupa Yakası’ndaysanız Anadolu Yakası’na geçmek için metrobüs, vapur, Marmaray hatlarını kullanabilirsiniz. Kadıköy veya Ayrılık Çeşmesi duraklarından M4 metrosuna binebilirsiniz.

Size en yakın metro durağından metroya binin. Metrodan Hastane-Adliye durağında inin. Metrodaki yön tabelalarını takip ederek, Hastane çıkışından çıkın. Hastane içinden çıkarak üst geçitten de geçip Denizler Caddesi durağına gidin. KM30, KM34 veya KM33 otobüsüne binin.

KM30 ve KM34 için Üsküdar Caddesi durağında inin, Üsküdar Caddesi’nden Belediye Sokak’a gidebilirsiniz. KM33 için Cengiz Topel durağında inin, Navigasyon takip ederek ara sokaklardan çabucak Belediye Sokak’a gidebilirsiniz, navigasyon imkanınız yoksa çevreye sorabilirsiniz, bu da mümkün değilse, Spor Caddesi’nden tren yoluna kadar inip Eğemenlik Bulvarı’ndan Maltepe yönünde yürüyün ve Üsküdar Caddesi’ne ulaşın, oradan da Belediye Caddesi’ne geçebilirsiniz. Yukarı doğru, Fazilet Caddesi’ne doğru gidin.

2. Kartal Engelliler Merkezi’ne Marmaray ile gitmek için size en yakın Marmaray durağından trene binin. Trenden Kartal durağında inin. Trenden kuzey taraftaki çıkıştan çıkın (deniz tarafının tersi). Ardından Egemenlik Bulvarı’nda geçip Maltepe yönünde yürüyün. 300 metre sonra kiliseyi göreceksiniz. Kilisenin oradan yukarı yönlü giden sokağa girin. Ekim Sokak’tan 300 metre gidin ve ulaşacaksınız.

3. Kartal Engelliler Merkezi’ne otobüsle ile gitmek için doğrudan ulaşım yoktur, ancak bu duraklardan sonra 10 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Üsküdar Caddesindeki “Üsküdar Caddesi” durağında inerek gidilir. Kızılay Caddesindeki “Kızılay Bulvarı” durağında inerek gidilir.

4. Kartal Engelliler Merkezi’ne doğrudan ulaşım yoktur, ancak bu minibüslerden indikten sonra 10 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Kartal – Kadıköy, Kadıköy – Pendik, Kartal – Esentepe – Devlet Hastanesi – Soğanlık Yeni Mahalle minibüsleri ile gidebilirsiniz.