Kartal Hicret Cami nerede, nasıl gidilir?

Kartal Hicret Cami hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Eski Başbakanlardan ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım eşi Semiha Yıldırım’ın adına Kartal’da külliye hizmete açıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı ve İstanbul Valiliği tarafından Esentepe Mahallesi’nde açılışı yapılan cami ile beraber İstanbul’da Erzincanlıların en çok yaşadığı ilçe olan Kartal’da Erzincanlı bir eski Başbakanın eşinin adına bir cami olmuş oldu.

Açılış törenine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, AK Parti İzmir Milletvekili ve TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım eşi Semiha Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, bürokratlar, milletvekilleri, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Dövücü katıldı.

Kartal Hicret Cami’ne nasıl gidilir?

Adres: Esentepe Mahallesi, Burçak Sokak, No:16, 34870 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 306 22 49.

Fahri Korutürk Caddesi’ndeki “Beydağı Sokak” durağında inerek gidebilirsiniz. Duraktan KM33 İETT otobüsü geçer.

Milangaz Caddesi’nden geçen Kartal – Doğum Hastanesi ve Kartal – Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi minibüsleri ile gidebilirsiniz. Kartal Hicret Cami adresi, çalışma saatleri ve telefon numarası gibi bilmek isteyebileceğiniz tüm bilgiler.

Binali Yıldırım Kartal Hicret Camii açılış töreni

Kuran-ı kerim tilaveti ile başlayan açılış töreninde ilk konuşmayı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş yaptı. Prof. Dr. Erbaş, külliyede önümüzdeki yıllarda 4-6 yaş arası çocuklara kuran kursu eğitimi vereceklerini söyledi.

Prof. Dr. Erbaş’ın ardından Binali Yıldırım konuştu. Yıldırım konuşmasında külliye hakkında detaylı bilgi verdi. Küçük bir külliye olduğunu ifade eden Yıldırım, “Camisiyle, kuran kursuyla bu bölge öncelikli olmak üzere 4-6 yaş grubu yavrularımız kuran-ı kerim öğrenecek.” dedi. Yıldırım, külliyenin 6 bin metrekarelik alanda kurulduğunu ve külliyede kız çocuklarının da eğitim alabileceğini belirtti.

Kartal Hicret Cami’ne ulaşım

1. Kartal merkezden ulaşım: Spor Caddesi’ne yakınsanız, Namık Kemal Caddesi’nden KM33 İETT otobüsüne binebilirsiniz, aksi taktirde Doğum Hastanesi minibüsü ile gidebilirsiniz.

2. 132S İETT otobüsü ile Kartal’a gidin. Spor Caddesi’nde Çavuşoğlu durağında inin ve Namık Kemal Caddesi’nden KM33 İETT otobüsüne aktarma yapın.