Kartal Naim Süleymanoğlu Parkı nerede, nasıl gidilir?

Kartal Naim Süleymanoğlu Parkı hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Naim Süleymanoğlu Parkı, konum olarak Soğanlık Orta Mahalle’de, Balkanlılar Kültür Ve Dayanışma Derneği ve İFBH Okulları yanında yer alan bir parktır. Kartal Belediyesi’ne bağlıdır. Eski adı Balkanlılar Kültür Parkı’dır.

Naim Süleymanoğlu Parkı hakkında bilgiler

2023 yılında Kartal Belediyesi tarafından yapılan yenileme çalışmaları kapsamında park yenilenmiştir ve ismi ünlü halterci ve milli sporcu Naim Süleymanoğlu’na adanmıştır. Ayrıca parka Naim Süleymanoğlu’nun 1.47 metre boyunca bronz malzemesinden yapılan bir heykeli dikilmiştir.

Adresi: Orta, Hamdi Efendi Sk. No:11, 34880 Kartal, İstanbul.

Toplam 3 bin 280 metrekarelik alanı olan parkın bin 562 m2’si yeşil alan, 167 m2’si çocuk oyun alanıdır. Ayrıca parkta 173 metre uzunluğunda yürüyüş yolu bulunmaktadır.

Naim Süleymanoğlu heykeli
Naim Süleymanoğlu'nun Kartal'daki heykeli

Kartal Naim Süleymanoğlu Parkına nasıl gidilir?

1. Önünden 134GK İETT otobüsü geçer. “Hasan Ferruh Özgen Anadolu Lisesi” durağında inmek gereklidir.

2. Soğanlık Mezarlığı’na yakındır. Atatürk Caddesi üzerinde, mezarlık önünde inip yürüyerek ulaşılabilir. Otobüs durağı olarak “Safa Camii” durağı kullanılmalıdır.

3. Metro ile Kartal Metrosuna yakındır.