Kartal Sanat Sokağı nerede, nasıl gidilir?

Kartal Sanat Sokağı hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Sanat Sokağı, 2022 yılının Nisan ayında Kartal Belediyesi tarafından tamamlanan düzenleme çalışmalarının ardından açılmıştır. Kartal Sanat Sokağı ile geçmişte tren istasyonu olduğu için çok aktif olan ancak tren istasyonunun taşınmasıyla eski aktifliğini kaybeden İstasyon Caddesi’nin canlandırılması amaçlanmıştır.

sanat sokagi 2
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Kartal Sanat Sokağı’nın duvarlarını renkli görseller, duvar resimleri ve çeşitli sanat eserleri süsler. Yılın değişik zamanlarında Kartal Sanat Sokağı’nda çeşitli etkinlikler düzenlenir.

Kartal Sanat Sokağı’na nasıl gidilir?

Egemenlik Bulvarı’ndaki Egemenlik Bulvarı otobüs durağına 150 metre uzaklıktadır. Duraktan 16, 16A, 17, 133G, 133N, 133T, KM30, KM34 İETT otobüsleri geçer. Ayrıca caddeden Kartal – Kadıköy ve Pendik – Kadıköy minibüsleri geçer.

sanat sokagi 3
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Kartal Sahil Yolundaki Kartal Sahil otobüs durağına 500 metre uzaklıktadır. Duraktan 16D, 133T, 134YK, 252, E-9 İETT otobüsleri geçer. Caddeden ayrıca Bostancı – Pendik dolmuşu geçer.

Marmaray Kartal durağına 750 metre uzaklıktadır.