Kartal Tüketici Hakem Heyeti nerede, nasıl gidilir?

Kartal Tüketici Hakem Heyeti hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Firmalarla anlaşmazlık yaşayan insanların haklarını almak için başvuru yaptıkları Kartal Tüketici Hakem Heyeti ile ilgili bilmeniz gereken tüm bilgileri ve nasıl başvuru yapacağınıza dair detayları bu rehberde topladık.

Tüketici hakem heyetleri 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu kapsamında çalışır. Şikayet ulaştıktan sonra şikayet edilen tarafa 30 gün süre verilir. Tüketici hakem heyetleri genelde en geç 6 ay içinde şikayeti sonuca bağlar. Kartal’daki tüketici hakem heyetine bizzat giderek veya online olarak Tüketici Şikayet Uygulaması ile başvurabilirsiniz.

Kartal Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuru yapabilmeniz için anlaşmazlık yaşanan tutarın 7 bin 550 TL ve altında olması gerekir. Aksi halde il tüketici hakem heyetine başvurmalısınız. 11 bin 330 TL’den fazla bedellerde ise tüketici mahkemesine başvurmalısınız. Kartal Tüketici Hakem Heyeti için başvuru formunu bu adresten edinebilirsiniz. Formu çıktı alarak doldurun ve bizzat başvuru yapın.

Kartal Tüketici Hakem Heyeti’ne nasıl gidilir?

Adres: Karlıktepe Mahallesi Spor Caddesi No: 17 Kat: 3 / İstanbul.

Spor Caddesi’ndeki Kartal Hükümet Konağı durağına 50 metre mesafededir. Ayrıca Marmaray Kartal istasyonuna 300 metre mesafededir. Cengiz Topel Caddesi’ndeki Cengiz Topel durağına 100 metre mesafededir.

Kartal Tüketici Hakem Heyeti, Kartal Kaymakamlığı bünyesinde hizmet vermektedir. Kartal Kaymakamlığı için yol tarifi sayfasına bakabilirsiniz. Karlıktepe Mahallesi Spor Caddesi No: 17 Kat: 3 adresinde bulunan Kartal Kaymakamlığı içinde hizmet veren Kartal Tüketici Hakem Heyeti’ne bizzat giderek başvuru yapabilirsiniz veya online olarak başvurabilirsiniz. Hangi şekilde başvurursanız başvurun, mutlaka sadece bir başvuru yapın. Aksi halde şikayet edilen şirket için koz verirsiniz.

Kartal Tüketici Hakem Heyeti’ne ulaşım

1. Kartal’dan ulaşım: Hürriyet Mahallesi’nden C93 Hürriyet Mah. minibüsü veya KM32 İETT otobüsü ile, Uğur Mumcu’dan C80 Uğur Mumcu minibüsü veya 132S İETT otobüsü ile, Soğanlık’tan C86 Soğanlık minibüsü veya 134GK İETT otobüsü ile Spor Caddesi’nde inerek ulaşabilirsiniz.

Orhantepe ve Atalar’dan Kartal – Kadıköy ve Pendik – Kadıköy minibüsü veya 16A / 17 / 133N / 16 İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray ile Kartal’da inerek Spor Caddesi’nde yaklaşık 10 dakika yürüyerek gidebilirsiniz.

2. Maltepe’den ulaşım: Kartal – Kadıköy ve Pendik – Kadıköy minibüsü veya 16A / 17 / 16 İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray ile Kartal’da inerek gidebilirsiniz. İndikten sonra Spor Caddesi üzerinde 10 dakika yürümeniz gerekmektedir.

3. Pendik’ten ulaşım: Pendik – Kadıköy minibüsü veya 16A / 17 / KM34 / 16 İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray ile Kartal’da inerek gidebilirsiniz. İndikten sonra Spor Caddesi üzerinde 10 dakika yürümeniz gerekmektedir.

4. Tuzla’dan ulaşım: Marmaray ile Kartal’da inerek ulaşabilirsiniz. İndikten sonra Spor Caddesi üzerinde 10 dakika yürümeniz gerekmektedir.

5. Kadıköy’den ulaşım: 16D İETT otobüsü veya Kartal – Kadıköy ve Pendik – Kadıköy minibüsü ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca metro ile Kartal’a gidip metrodan KM31 / KM32 ile aktarma yapabilirsiniz. Marmaray ile Kartal’da inerek ulaşabilirsiniz. İndikten sonra Spor Caddesi üzerinde 10 dakika yürümeniz gerekmektedir.