Kocaeli İzmit Şehir Hastanesi nerede, nasıl gidilir?

Kocaeli İzmit Şehir Hastanesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kocaeli İzmit Şehir Hastanesi, İzmit ilçesinde, Tavşantepe Mahallesi’nde, Anadolu Otoyolu kenarında bulunur. Hastanenin tam olarak konumu, Cephanelik Stadı’nın arka tarafıdır.

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yapımı tamamlanan Kocaeli Şehir Hastanesi’nin açılışı yapıldı. Kocaeli Şehir Hastanesi’nin inşaatı tamamlandı ve açılışı yapıldı.

Kocaeli İzmit Şehir Hastanesi ulaşım

  • Adres: Kocaeli Şehir Hastanesi , Tavşantepe, O-4, 41060 İzmit/Kocaeli
  • Telefon numarası: 0262 225 27 00’dır.

Kocaeli İzmit Şehir Hastanesi’ne ulaşmak için kullanmanız gereken otobüs hatları: SH1 BATI TERMİNALİ-ŞEHİR HASTANESİ, SH2 YAHYAKAPTAN-BEKİRDERE-YEŞİLOVA-ŞEHİR HASTANESİ, SH3 TAVŞANTEPE-ŞEHİR HASTANESİ, SH5 BATI TERMİNALİ-GÜLTEPE-TÜYSÜZLER-ŞEHİR HASTANESİ, SH6 BAĞÇEŞME-ERENLER-İZMİTKENT-ŞEHİR HASTANESİ-YEŞİLOVA, SH7 OTOGAR-ŞEHİR HASTANESİ, SH8 KÖRFEZKENT-DERİNCE-ÜÇYOL-ŞEHİR HASTANESİ

Kocaeli İzmit Şehir Hastanesi hakkında bilgiler

İlk olarak 2020 yılı Ağustos ayında açılacağı söylenen, daha sonra açılış tarihi olarak 2021 yılı Kasım ayı belirlenen Kocaeli Şehir Hastanesi’nin yapımı yılan hikayesine dönmüştü. Son 2 yılda da yapımı devam eden ve nihayet tamamlanan 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip hastane için açılış töreni düzenlendi.

Kocaeli’nin İzmit ilçesi sınırlarında 350 milyon avroluk yatırımla hayata geçirilen Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü’nün inşaat çalışmaları, 368 bin 668 metrekarelik alanda hızla devam ediyor. Kocaeli Şehir Hastanesi, bünyesindeki 6 farklı hastane ile Marmara Bölgesi’nin sağlık merkezi olmaya aday.

Daha önce 2020 yılının Ağustos ayında açılacağı açıklanan Kocaeli Şehir Hastanesi’nin 30 Kasım 2021’de açılacağı açıklanmıştı, ancak açılış gerçekleşmedi. Hastanenin tanıtım etkinliğinde kesin bir açılış tarihi verilmezken, hastanenin 6 ay veya 1 yıl içinde açılması bekleniyor. Hastanenin açılış töreni, 15 Nisan 2023’te yapıldı.

Teknolojik donanımı en üst seviyede olan hastanede bin 90 ile bin 250 arası civarında bir yatak kapasitesi olacak. Her birisinin yatak kapasitesi de fonksiyonuna göre 10 ile 500 arasında değişecek.

Kompleks içinde yer alan 6 hastanenin merkezinde nükleer çekirdek denilen bir radyolojik, laboratuvar ve görüntüleme, ameliyathane, yoğun bakım gibi bütün hastanenin ortak hizmetlerini içerecek alan oluşturulacak. Kocaeli şehrinde en önemli sağlık yatırımlarından biri olan Kocaeli Şehir Hastanesi, açılış için gün sayıyor.

Ayrıca 3 bin 500 araçlık otoparkı olan hastane içinde elektrikli araçlarla hastane içerisindeki bir takım yerlere ulaşımları sağlanacak. Büyük bir hastane olduğu için kendi navigasyon sistemleri de olacak.

Anroid ve İOS yazılımları üzerinden gidilmek istenen yere ulaşılabilecek. Hastalar kiosklardan tek tuşla hastanenin neresinde olduğunu, nereye gitmek istiyor bulabilecek.