Murat Dilmener Hastanesi nerede, nasıl gidilir?

Murat Dilmener Hastanesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Prof.Dr.Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi, Atatürk Havalimanı’nın pistlerinin kırılması ile yapılan bir hastanedir. Asıl amacı sağlık turizmi olarak açıklanan hastane, salgın sırasında vatandaşlara hizmet vermektedir.

İETT, Atatürk Havalimanı’nın ulaşım açısından yoksun tarafındaki pistlerin kırılarak üzerine yapılan Acil Durum Hastanesi’ne otobüs hattı koydu. Vatandaşlar, Atatürk Havalimanı metrosundan otobüsle hastaneye geçebilecek.

73H Atatürk Havalimanı-Acil Durum Hastanesi hattı 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren hizmet vermeye başladı. Hattın güzergahında, Atatürk Havalimanı-Fidanlık-Küçükçekmece Nikah Sarayı-Sefaköy-Beşyol-Florya Kavşağı-Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi şeklinde düzenlendi.

Murat Dilmener Hastanesi’ne nasıl gidilir?

Adres: Yeşilköy Mahallesi, Yeşilköy Caddesi, 34153 Bakırköy / İstanbul. Telefon numarası: +90 212 909 70 00.

Yeşilköy Caddesi’ndeki Prof.Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi durağı ile ulaşılır. Duraktan 73H Acil Durum Hastanesi – Ataköy Metro İETT otobüsü geçer.

Murat Dilmener Hastanesi’ne ulaşım

Şirinevler Durağından geçen bir İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Şirinevler durağından AVR1A ile geçiş yapın.

Küçükçekmece Gölü’nün batı tarafından gelecekseniz, Beylikdüzü – Zincilikuyu veya Beylikdüzü – Söğütlüçeşme metrobüsüne binin. Yenibosna’da inip AVR1A ile hastaneye geçiş yapabilirsiniz.

Anadolu Yakası’ndan gidecekseniz, Marmaray’a binin. Marmaray’dan Yenikapı istasyonunda inin. Ataköy – Şirinevler metrosuna aktarma yapın. Metrodan Ataköy istasyonunda inip 73H Atatürk Havalimanı-Acil Durum Hastanesi İETT otobüsüne geçin. Bu otobüs sizi doğrudan hastaneye götürür.

Bu arada direkt olarak Marmaray ile gidecekseniz, Ataköy istasyonunda inmeniz gerekir. Ancak buradan 1 saatlik yol yürümeniz lazım veya iki kere aktarma yapmalısınız. Benim tavsiyem Marmaray ile Ataköy’de inin ve taksiye binin. Taksi ile 5 dakika sürecek.