Pendik Kavakpınar Cemevi nerede, nasıl gidilir?

Pendik Kavakpınar Cemevi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Abdi İpekçi Caddesi’ndeki Sancaktepe otobüs durağına yakındır. Duraktan 133K, KM2, KM23, KM24 İETT otobüsü geçer. Ayrıca Pendik – Kavakpınar minibüsü geçer.

Cemil Meriç Caddesi’ndeki Başak Sokak otobüs durağına 500 metre uzaklıktadır. Duraktan 133A ve KM23 İETT otobüsü geçer.

Pendik Kavakpınar Cemevi hakkında bilgiler

Pendik Kavakpınar Cemevi Sosyal ve Kültürel Tesisi vatandaşların ibadetleri için hizmet veriyor. Ahmedi Hani Kültür Merkezi yanına yapılan tesis inşaatını Kenan Şahin döneminde Pendik Belediyesi tarafından yapıldı.

Tesis dört kattan oluşuyor. İlk katta aşevi ve eğitim salonu, ikinci katta atölye ve ofisler, üçüncü katta ise cem salonu bulunuyor. Bodrum katta ise otopark, morg ve cenaze yıkama alanları yer alıyor. Toplamda 2 bin 98 metrekarelik kullanım alanı bulunan tesis, 2018 yılında tamamlanarak hizmete açıldı.

  • Pendik’te bulunan bir cemevidir.
  • Kavakpınar Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, 34000 Pendik
  • +90 216 491 72 32

Pendik Kavakpınar Cemevi’ne ulaşım

1. Metro ile gitmek için Tavşantepe yönüne giden metroya binin. Metrodan Tavşantepe durağında inin. Metrodaki yön tabelalarını takip ederek, yola çıkın. KM24 nolu İETT otobüsüne binin Otobüsten Alemdarpaşa Ortaokulu durağında inin.

2. Marmaray ile gitmek için size en yakın Marmaray durağından trene binin. Trenden Tersane istasyonunda inin. D100’ün üst tarafına yürüyerek geçip 20 dakikalık yol yürüyerek veya taksiyle geçebilirsiniz.

3. Otobüsle gitmek için Abdi İpekçi Caddesindeki “Alemdarpaşa Ortaokulu” durağında inerek gidilir.

4. 133K ile Kartal’dan, KM24 ile Tavşantepe metrodan, KM11 ile Pendik metrodan gidebilirsiniz.