Beykoz’da gezip görülebilecek yerler

Doğa harikası alanlarıyla tanınan Beykoz ilçesi, huzur verici çevresiyle vatandaşların günü birlik ziyaretlerinde tercih ettikleri yerlerden biri olmaya devam ediyor.

Özellikle yaz aylarında, sonbaharda ve kışın bitişine doğru ilk bahar zamanlarında halkın uğrak yeri olan Beykoz, piknikçiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Yaza giriş öncesi ilkbahar aylarında, yeşilin filizlendiği zamanlarda piknikçilerin uğrak yeri haline gelen Beykoz ilçesi, gezip görülmesi gereken rotaların arasında yer alarak; her mevsim farklı renkleriyle, kızılıyla, yeşiliyle, sarısı ve turuncusuyla ziyaretçilerini bekliyor.

Çınarlı Yol

beykoz-gezilecek-yerler-1

Birçok film, klip ve diziye mekan olan Çınarlı Yol tarihi atmosferiyle ziyaretçilerini de adeta bir dizi film setinde hissettiriyor. Ağaçların yapraklarını dökmesiyle kasım ayında bambaşka bir hale bürünen mekân düğün fotoğraflarının da vazgeçilmez adresi.

Beykoz Korusu Yolu

beykoz-gezilecek-yerler-2

Mehmet Yavuz Caddesi’nden çıkılan Beykoz Korusu Yolu, çınar ağaçları ve kemer altıyla fotoğraf tutkunları için biçilmiş kaftan. Doğanın sarı, kırmızı ve turuncu yapraklarla süslediği yolda yürüyüş yaparken korunun sevimli sakinleri sincapları da görmek mümkün.

Yaz aylarında alanda koşuya çıkabilir, temiz havayı içinize çekebilirsiniz. Bisiklete binerek eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Polonezköy Tabiat Parkı

beykoz-gezilecek-yerler-3

Beykoz ilçesi doğa harikası alanları ve huzur veren çevresiyle vatandaşların günü birlik ziyaretlerinde tercih ettikleri yerlerden biri olmaya devam ediyor. Özellikle yaz aylarında halkın uğrak yeri olan Beykoz, sonbaharda da tercih ediliyor.

Kasım aylarının sonlarına doğru kızıl örtüye bürünen Polonezköy Tabiat Parkı, en çok ilgi gören yerlerin başında geliyor. Yaklaşık 3 bin hektar alanı kaplayan ve İstanbul’un en büyük tabiat parkı olma özelliğini de taşıyan alan 5 km’lik yürüyüş ve bisiklet parkurlarıyla zindelik ve huzur sunuyor.

İlkbahar ve yaz aylarında da büyük ilgi gören Polonezköy Tabiat Parkı, yabani hayvan türlerine de barınak olurken, sincap aileleri ağaçlar arasından ziyaretçilere sürpriz yapıyor. Günübirlik doğa gezintisi için ideal olan tabiat parkının içinde dinlenme alanları da bulunuyor.

Gölet Manzaralı Sonbahar

beykoz-gezilecek-yerler-4

İstanbul’un en büyük park alanı olarak kurulan Kanuni Kent Ormanı gölet manzaralı kafeteryasıyla kuş sesleri eşliğinde dinlenip nefes almak ve sonbaharın en güzel anılarını yaşamak isteyen ziyaretçilerini bekliyor.