Kartal Belediyesi emlak vergisi ödeme

Kartal Belediyesi emlak vergisi ödeme ile ilgili bilgileri arayan ve ödemelerini internetten kredi kartı ile yapmak isteyen vatandaşlar, Kartal Belediyesi’ne nasıl ödeme yapılacağını merak ediyor. Kartal Belediyesi emlak vergisi ödemesi hakkında tüm bilgileri ve Kartal’da emlak vergisi ödemekle ilgili tüm soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz…

Kartal Belediyesi emlak vergilerinizi ödemek için Kartal Belediyesi’nin internet sitesini kullanabilirsiniz. Aşağıda detaylı olarak belirtilen sayfalar üzerinden hem emlak vergisi sorgulayabilirsiniz, hem de ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca emlak beyanında da bulunabilirsiniz. Ödeme yaparken kredi kartı kullanabilirsiniz.

Kartal Belediyesi emlak vergisi sorgulama

Emlak vergisi sorgulamak ve ödeme yapmak için Kartal Belediyesi’nin e-belediye sayfasına üye girişi yapmalısınız. Bu noktada iki seçeneğiniz var. Dilerseniz E-devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz veya üye kaydı yaparak giriş yapabilirsiniz. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, aşağıdaki talimatları takip ederek emlak vergisi ödemenizi kolayca yapabilirsiniz.

Kartal Belediyesi emlak vergisi ödemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Kartal Belediyesi e-belediye borç sorgulamak ekranına bu sayfa ile ulaşabilirsiniz: Kartal Belediyesi e-Belediye borç sorgulama. Kartal Belediyesi’nin e-ödeme sayfasından borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

2. E-devlet ile girmek için ekranın sağındaki “Giriş yap” düğmesine tıklayın. Eğer E-devlet ile girmek istemiyorsanız, üyelik işlemlerini başlatmak için “Üye ol” düğmesine tıklayın ve üyelik formunu doldurarak cep telefonunuza gelecek kod ile üye olun.

3. Sayfaya üye girişi yaptıktan sonra borç sorgulama yapabilirsiniz ve ödemeniz gereken emlak vergisini öğrenebilirsiniz. Borç sorgulama işleminden sonra da ödeme aşamasına geçebilirsiniz.

4. Borç sorgulamak için TC Kimlik numaranızı, vergi numaranızı veya belediye sicil numaranızı girin. Ardından cep telefonu numaranızı yazın, “doğrulama kodu gönder” düğmesine tıklayın ve gelen doğrulama kodunu girin.

5. “Ben robot değilim” kutucuğunu işaretleyin ve “Borç sorgula” düğmesine tıklayın.

6. Karşınıza eğer borcunuz varsa borç bilgileri gelecek. Bundan sonra ödeme yapabilirsiniz. Kartal Belediyesi emlak vergisi ödeme işlemlerini kredi kartınızı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer internetten değil de bizzat Kartal Belediyesi’ne giderek vezneden ödemek isterseniz, ödeme işlemlerinizi Kartal Belediyesi Ana Hizmet Binasında giriş kattaki veznelerden yapabilirsiniz.