Askerlerin çarşı izinleri hakkında son durum

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK’nın koronavirüs ile ilgili aldığı önlemleri açıkladı. Bakan Akar, askeriyede tüm izinlerin askıya alındığını söyledi. İzinlerin askıya alınmasıyla beraber askerlerde çarşı izinlerinin şafaktan düşülmesi ihtimali heyecan yarattı.

Akar açıklamasında, “Koronavirüs karargah ve birliklerde tedbirleri hayata geçirdik. Yurt dışı temasları ile heyetlerin yurt dışına gidişlerine kısıtlama getirdik. Okullar ve eğitim merkezlerindeki öğrenci ve kursiyerlerle birlikte askerlerimiz de belli bir süre hafta sonu izne çıkmayacak.” diye konuştu.

Bu açıklama ile beraber TSK’de çarşı iznine çıkışlar da askıya alınmış oldu. Askerlerin koronavirüs kapmaması için bir dizi önlemler alındığı açıklandı. Aşılama oranlarının artmasıyla beraber askerlerin çarşı izinlerinin ne olacağı da merak konusu olmaya devam ediyor. TSK’da çarşı izinleri ve önlemler hakkında son gelişmeler burada…

Askerde çarşı izinleri şafaktan düşecek mi?

Koronavirüs salgını nedeniyle çarşıya çıkamayan askerler, bu durumdan dolayı çok mağdur olmuş durumda. Bu nedenle şu sıralar, askerde çarşı izinleri şafaktan düşecek mi diye merak ediyorlar. Resmi açıklamaları takip ediyoruz ve şimdiye kadar böyle bir konuda resmi bir karar alınmadı. Yani şu an için çarşı izinlerinin şafaktan sayılması gibi bir durum bulunmuyor.