Geceleri yalnız yürüyen kadınlar için 5 güvenlik ipucu

Kadınlar genellikle geceleri tek başlarına yürümek zorunda kaldıklarında korkuya kapılabilirler. Yalnız yürüyen kadınlar suçluların hedefi olabiliyor. Bu, kadınların sokağa çıkmaması için bir neden değil. Bir kadın için sokakta korunma yöntemleri ve geceleri tek başına yürürken nasıl kendilerini savunacaklarına dair tavsiye arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Kadınların sokağa çıkarken kendilerini daha güvenli hissetmeleri için yalnız yürüyen kadınlara tavsiye olarak 5 güvenlik önlemi önerisi:

1. Kulaklık takmayın: Kulaklarınız önemli bir algılama merkezidir. Tehlikeyi algılamak için duymanız gerekiyor. Dinleme teknikleriyle işitme duyunuzu yükseltmeyi bile düşünebilirsiniz.

2. Bir düdük taşıyın: Birçok kadın bunu zaten yapıyor olsa da, çoğu yanlış yapıyor. Anahtarlarınızda veya çantanızda taşımayın. Geceleri yürürken bileğinizin etrafında veya elinizde taşıyın.

3. Koşu ayakkabısı giyin: Çalışmak için iş yerinde fazladan bir çift ayakkabı bulundurun. Topuklu bir ayakkabı ile saldırgandan kaçmanız gerekirse savunmasız hale gelebilirsiniz.

4. Temel öz savunma eğitimi alın: Temel öz savunmayı öğrenmek için 1.000’lerce lira harcamanız ve 3 aylık eğitim almanız gerekmez. Ancak fiziksel bir ders almanızı tavsiye ederiz. Deneyimli eller gibisi yoktur.

5. Biber gazı edinin: Tabii. Bu son çare taktiği. Ancak şunu hatırlamalıyız ki, bir kadına saldırmak isteyen birine karşı koyarken biber gazı kullanabilirsiniz. Bir arkadaşınıza sorun ve nasıl kullanacağınız konusunda biraz araştırma yapın. Hazırlık en büyük güven şeklidir.