Kadıköy’den Bağdat Caddesine nasıl gidilir?

İstanbul’un Kadıköy ilçesinden Bağdat Caddesi’ne gitmek istiyorsanız, hangi güzergâhı kullanmanız gerektiğiyle ilgili bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

Kadıköy ve Maltepe ilçelerinden geçen Bağdat Caddesi, İstanbul’un Anadolu Yakası’nın en gözde caddelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Peki Kadıköy’den Bağdat Caddesi’ne nasıl gidilir?

Kadıköy’den Bağdat Caddesi’ne ulaşım

Bağdat Caddesi’nin kalbi, esasında Göztepe olarak bilinen Feneryolu ile Suadiye arasındaki bölgedir. Kadıköy’ün merkezi alanları olarak bilinen Moda, Söğütlüçeşme ve Rıhtım gibi yerlerden Bağdat Caddesi’nin kalbine gitmek için takip etmeniz gereken yolları bilmek isteyebilirsiniz.

Kadıköy’den Bağdat Caddesi’ne Marmaray ile ulaşım

Marmaray ile Bağdat Caddesi’ne gitmek isterseniz, kullanabileceğiniz 2 ana istasyon vardır. En batıda Feneryolu, en doğuda Suadiye istasyonları direkt olarak Bağdat Caddesi’ne çıkarlar. Ancak Göztepe ve Erenköy istasyonlarını kullanmanız durumunda Bağdat Caddesi’ne hayli uzakta inersiniz.

Kadıköy'den Bağdat Caddesi'ne Marmaray ile ulaşım

Kadıköy Rıhtım’dan veya Moda’dan Marmaray Söğütlüçeşme istasyonuna 20 dakikada yürüyebilirsiniz. Ayrıca Rıhtım’dan 10B İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz. Söğütlüçeşme’den Marmaray’a binerek Bağdat Caddesi’ne varabilirsiniz.

Kadıköy’den Bağdat Caddesi’ne İETT ile ulaşım

Bu durumda Kadıköy’den bir İETT otobüsüne binmeniz gerekiyor. Tek vasıta ile giden bazı hatlar mevcut. 4, 16 ve 16D gibi. Otobüsten gitmek istediğiniz yere göre uygun bir yerde inebilirsiniz: Kızıltoprak, Çiftehavuzlar veya Sudadiye gibi. Otobüsler genelde sahilden gider.

Ayrıca Kadıköy’den Bostancı dolmuşu ile Bağdat Caddesi’ne gidebilirsiniz.