Sabiha Gökçen’den Marmaray’a nasıl gidilir?

Sabiha Gökçen Havalimanı, ulaşım seçeneklerinin çeşitliliği açısından oldukça zengin bir bölgede bulunuyor. İstanbul’un Pendik ilçesinde yer alan havalimanı, aynı zamanda otobüs, Marmaray, metro ve vapur ile ulaşıma oldukça elverişli.

Bu yazıda Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan en yakın Marmaray istasyonuna nasıl gidebileceğinizi anlatıyoruz. Sabiha Gökçen’den Marmaray’a gitmek oldukça kolaydır.

Sabiha Gökçen – Marmaray

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Marmaray’a en ucuz şekilde ulaşmak için kullanmanız gereken ulaşım yöntemi İETT otobüsüdür. Doğru İETT otobüsüne binerseniz, oldukça ucuza tren istasyonuna varabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na en yakın Marmaray istasyonu, Pendik YHT İstasyonu’dur. Havalimanından bu istasyona gitmek için binmeniz gereken İETT otobüsü ise MR60 nolu İETT hattıdır.

MR60 hattının tek özelliği, tamamen Pendik Merkez ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında seyahati sağlamaktır. E harfli hatlara göre avantajı ise tek basımlık ödeme almasıdır. Bu hat ile yaklaşık yarım saatlik sürede Marmaray’a gidebilirsiniz.

Otobüsle gitmek istemezseniz, taksiyi tercih edebilirsiniz. Sabiha Gökçen’den taksi ile Marmaray Pendik istasyonuna gitmek kaç para tutar diye merak ediyorsanız, sizin için hesapladık. Aşağıdaki ekli haberden görebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım hakkında daha fazla rehber için aşağıdaki makaleleri gözden geçirebilirsiniz.