Kartal’dan Pendik’e nasıl gidilir?

İstanbul Kartal'dan Pendik'e hangi Marmaray tren, metro, İETT otobüs ve minibüs hatlarıyla gidildiğini öğrenin, takip etmeniz gereken güzergahları bulun

İstanbul Kartal’dan Pendik’e toplu taşıma ile nasıl gidildiğini öğrenmek isteyenler için adım adım takip etmeleri gereken güzergah burada. Kartal’dan Pendik’e giderken kullanmanız gereken Marmaray tren, metro, İETT otobüs ve minibüs hatlarını bulabilirsiniz.

Anadolu Yakası’nın önemli ilçelerinden Kartal, Aydos Ormanı ve Adalar manzarasıyla dikkat çekiyor. Peki Kartal’dan Pendik’e giderken hangi yolu takip etmeniz gerekiyor? Anadolu Yakası’nın ulaşım merkezi olarak görülen Pendik’e gitmekle ilgili tüm detaylar. İşte bu sorunun cevabını sizin için hazırladık…

Kartal – Pendik ulaşım

Kartal’dan Pendik’e giderken kullanmanız gereken otobüsün geliş saatini, haritaları, servis değişikliklerini ve tren programlarını bu sayfadan kontrol edin. Kartal’da D-100’ün (E5) üstünden, Kartal sahilinden veya Kartal’ın mahallelerinden birçok güzergah ile Pendik’e ulaşabilirsiniz.

Bu yazıda özellikle Kartal’ın çeşitli mahallelerinden Pendik’e genel ulaşım ve ayrıca ek olarak Kartal’dan Pendik’teki bazı bölgelere ulaşım hakkında bilgi alabilirsiniz. İşte Kartal’dan Pendik’e giderken kullanabileceğiniz güzergâhlar:

Kartal sahilinden Pendik’e ulaşım

– Kartal sahil yolundaki otobüs duraklarından İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz. Kartal sahilden Pendik’e giden otobüsler: 16D veya 133T. Bu otobüsler, İDO iskelesinin ilersinden sahilden geçerek Burhan Toprak Caddesine geçer ve Moster köprüsü üzerinden Pendik YHT istasyonuna gider.

– Kartal sahil yolunda Bostancı – Pendik dolmuşuna binerek gidebilirsiniz.

Kartal Minibüs yolundan Pendik’e ulaşım

– Kartal Üsküdar Caddesi veya Egemenlik Bulvarındaki otobüs duraklarından İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz. Minibüs yolundan Pendik’e giden otobüsler: 17 veya 16A. Bu otobüsler, İDO iskelesinin ilerisinden sahilden geçerek Burhan Toprak Caddesine geçer ve Moster köprüsü üzerinden Pendik YHT istasyonuna gider.

– Kartal Üsküdar Caddesi veya Egemenlik Bulvarında Kadıköy – Pendik minibüsüne binerek gidebilirsiniz.

D-100 Kartal mevkiinden Pendik’e ulaşım

– D-100 Kartal mevkiindeki otobüs duraklarından İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz. D-100’den direkt giden otobüs: 251 (en hızlı otobüs seçeneğidir). Kartal’ın içinden geçen otobüs: KM34.

– D-100 Kartal mevkiindeki metroya binerek Pendik’e gidebilirsiniz. Bu en hızlı seçenektir. Metrodan Pendik istasyonunda inerek 132 veya KM26 veya 132A veya KM27 veya 132P veya 132D veya 132H otobüsleriyle Pendik’e inebilirsiniz. Metrodan Tavşantepe istasyonuna inerek KM13 veya KM24 otobüsleriyle Pendik’e inebilirsiniz.

Uğur Mumcu Mahallesi’nden Pendik’e ulaşım

– Uğur Mumcu Mahallesinden direkt olarak otobüs ile Pendik’e gidebilirsiniz. Bunun için Samandıra Caddesi üzerinden KM3 nolu İETT otobüsüne binmelisiniz.

– Uğur Mumcu Mahallesinden Pendik’e Kartal aktarmalı gidebilirsiniz. Bunun için 131V veya 132C veya 132Z otobüsleriyle Kartal merkeze inmelisiniz. Kartal merkezde Marmaray’a binebilirsiniz veya Kartal peronlardan 132P veya 133K veya 133KT veya 133AK veya 132E veya 132D otobüslerine binebilirsiniz.

– Uğur Mumcu Mahallesinden direkt olarak minibüs ile Pendik’e gidebilirsiniz. Bunun için Yakacık Lisesi’nden C-83 nolu Pendik – Hürriyet Mahallesi minibüsüne binmelisiniz.