Çekmeköy Doğa Parkı ziyaretçilerini bekliyor

Yenilenen Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Doğa Parkı, 1 Temmuz’da açıldı. Çekmeköy’ün kalbinin attığı ilçenin en büyük parklarından biri olan Çekmeköy Doğa Parkı’ndaki alt yapı ve üst yapı düzenleme çalışmaları tamamlandı.

Çekmeköy Belediyesi, önlemler kapsamında kullanıma kapatılan parkta alt yapı çalışmaları yaptı. Yağmur suyu kanalları ve yürüyüş yolları yenilenen parka; güvenlik kameraları, anons için ses sistemi ve ücretsiz internet ağı alt yapısı kuruldu. Parkın içine kurulan kamera sistemi ile güvenlik ekipleri 7 gün 24 saat içerideki hareketliliği takip ederek, olası durumlara müdahale edebilecek.

Çekmeköy Doğa Parkı hizmete açıldı

Peyzaj düzenlemeleri de yapan ekipler, onlarca ağaç ve binlerce çiçek fidanı ile parkın yeşiline yeşil kattı. Çam ağaçlarının hakim olduğu paka ıhlamur, leylandi, salkım söğüt, erguvan ağaçları ile çeşitlilik getirilirken, yürüyüş yollarının etrafı yeşil bitki örtüsü ile donatıldı.

Çocuk parkları, piknik masaları, banklarda bakım ve onarım çalışmaları yapan ekipler, son olarak pandemi ve haşere ilaçlamaları ile parkı kullanıma hazır hale getirdi.