İzmit kurban satış ve kesim alanı adresi

Kocaeli İzmit’te Kurban Satış ve Kesim Alanı belli oldu. İzmit Belediyesi tarafından Modern Hayvan Pazarı 2023 yılı Kurban Bayramı için hazır hale getirdi. Sürekli denetlenen alanlarda vatandaşların hijyen standartlarına uygun şekilde kurban vecibelerini yerine getirmeleri sağlanacak.

Yaklaşık 22 dönümlük bir alan üzerine kurulu bulunan pazar içerisinde 1400 adet büyükbaş ve 1800 adet küçükbaş olmak üzere 3 bin 200 hayvanın satışa sunulabildiği 90’dan fazla padok bulunuyor.

İZMİT KURBAN SATIŞ VE KESİM ALANI

İzmit Belediyesi, Modern Hayvan Pazarı adresi Karadenizliler Mahallesi,Çarşıbaşı Caddesi, Yeşilova Cd., İzmit/Kocaeli. Telefon numarası +90 262 318 00 00.

Bayram için hazırlanan Modern Hayvan Pazarı’nda hastalık şüphesi taşıyan hayvanların muhafaza edileceği karantina padokları, alım satım kantarları, misafir yatakhaneleri, soyunma ve duş odaları, mescit, mutfak, idari birimler, TIR parkı, samanlık, gebe hayvanların tespiti için gözlem bölümleri, sızdırmazlık esasına göre düzenlenmiş çevre kirliliği yapmayan gübre çukuru, yağmur ve temizlik sularının tahliyesi için yapılmış kanalları yer alıyor.