Kartal Belediye Plajı

Yaz sezonunun gelmesi ve havaların ısınmasıyla vatandaşları Kartal Belediyesi sosyal tesisleri bünyesinde hizmet veren Büyükada Kartal Belediyesi Adalar Plajı hakkında araştırmalar yapmaya başladı. Peki Büyükada belediye plajı şu anda açık mı?

Kartal Belediye Meclisi’nin 2020 yılı temmuz ayı oturumunda paylaşılan bilgiye göre Büyükada Kartal Plajı için kiralama sözleşmesi yapılmadı. Kartal Belediyesi, bakanlıktan kiraladığı alanı bıraktı. Kartal Belediyesi’nin bıraktığı tesis bakanlık tarafından ihale edildi ve ihaleyi İBB kazandı.

Büyükada’daki Kartal belediye plajı el değiştirdi

Büyükada’daki Kartal Belediye plajı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ve İBB tarafından burada Beltur Otel Büyükada tesisi açıldı. Büyükada’daki eski Kartal ada tesisleri, şimdi Beltur Büyükada Otel oldu. Aşağıdaki ekli sayfadan daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Kartal Belediyesi, aynı dönemde Nevşehir’deki Kapadokya Kartal Oteli’nin uzun yıllar daha devam eden kiralama anlaşmasını özel bir şirkete kiralayarak ekonomik olarak çok faydalı bir karar almıştı.