Beykoz Alibahadır Mesire Alanı hizmete açıldı

İstanbul Beykoz’da bulunan Alibahadır Mesire Alanı, bir süredir yapılan çalışmalar nedeniyle kapalıydı. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan kiralanan ve Beykoz Belediyesi tarafından işletilecek olan Alihabahadır Mesire Alanına Beykoz Belediyesi tarafından yeni düzenlemeler yapıldı.

Alibahadır Mesire Alanının yeniden açılmasıyla vatandaşlar doğası ve temiz ortamında huzur bulurken, alan, hem şehirden uzaklaşmak hem de spor yapmak isteyenlere hitap ediyor. Sosyal mekânlar ve spor alanlarıyla donatılan mekan, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

Beykoz Alibahadır Mesire Alanı

İstanbullulara günü birlik tatil için alternatif olan mesire alanında, ziyaretçilerin spor yapabileceği yürüyüş yolları, koşu ve bisiklet parkurları, futbol ve basketbol sahası, çocuk oyun alanları, piknik masaları, restoran ve otopark yer alıyor.

Şehre yakın konumu ve huzurlu ortamıyla tercih sebebi olan mesirede Beykoz Belediyesi tarafından işletilen Kemankeş Restoran’da bulunuyor. Yeşillikler içinde, sakin ve nezih bir tesiste dinlenmek isteyenler için kurulan mekâna gelen ziyaretçilere kahvaltıdan akşam yemeğine kadar geniş bir menüde hizmet veriliyor.

kemankes restorant
Fotoğraf lisansı: Beykoz Belediyesi - Kemankeş Restoran

Beykoz Alibahadır Mesire Alanı nerede?

Beykoz Alibahadır Mesire Alanı, Riva Caddesi No:1/8 Beykoz/İSTANBUL adresinde bulunuyor. Google Haritası ile yol tarifi için bağlantıyı açın. Kemankeş Restoran telefon numarası: 444 66 61. Restoran menüsü için tıklayın.

Daha önce Okçular Vakfına devredildiği söylenen mesire alanı, Beykoz Belediyesi tarafından kiralandı. Alanda özellikle okçuluk sporu yapılacak ve okçuluk eğitimleri verilecek. Okçuluğun yanı sıra futbol, basketbol, koşu ve bisiklet gibi sporların da yapılabileceği mesire alanının amatör sporcuların uğrak yeri olması bekleniyor.