Kocaeli’de “Turizm ve Bisiklet Festivali” heyecanı

Kocaeli’nin yaz aylarında popüler turizm ilçesi Kandıra’da 10-13 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Kocaeli Turizm ve Bisiklet Festivali’, heyecan yarattı. Festival Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Kocaeli Bisiklet Platformu ve Kandıra Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilecek.

Doğal güzellikleri, mavi bayraklı plajları ve yöresel lezzetleri ile bilinen turizmin gözdesi Kandıra, bisiklet tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor. 10-13 Eylül arasında düzenlenecek olan festivalde bisikletliler Kandıra’nın doğal turistik öneme sahip mekanlarını tanıtmak için pedal çevirecek.

3 gün sürecek festival Kerpe’den başlayacak. Festival güzergahında Bağırganlı, Cebeci, Akçakoca Bey Mezarı, Babatepe, Pembe Kayalar gibi tarihi ve doğal güzelliklerinin yer alacak. Festival rotasında çadırlı konaklamaya izin verilecek.

Kocaeli Turizm ve Bisiklet Festivali rotası

Kerpe’den başlanacak ve toplamda 109 kilometrelik rotada üç günde, Kandıra’nın sadece doğal güzellikleri değil, lezzetli yemekleri de tanıtılacak. Toplamda 109 kilometrenin kat edileceği Kandıra’da, birinci gün Kerpe-Kandıra-Bağırganlı-Kerpe, ikinci gün Kerpe-Cebeci-Babalı-Kerpe, üçüncü gün ise Kerpe-Babatepe-Akçakoca Bey Mezarı-Kerpe güzergahlarında pedal çevrilecek. 3 günlük festivalin sonunda Kocaeli’nin incisi Kandıra, pedallar ile keşfedilmiş olacak.

10-13 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Turizm ve Bisiklet Festivali’ne katılacak 180 bisikletçi, mutluluk için pedal çevirecek. Kocaeli’nin incisi Kandıra’yı doyasıya keşfedecek olan bisikletçiler hem deniz, hem kıyı hem de doğa turizmi ile Kocaeli’nin tanıtılmasında büyük bir rol oynayacak.