Blumhouse Insidious 5’i duyurdu

Korku filmi stüdyosu Blumhouse, BlumFest adlı sanal kongreyi büyük bir haberle başlattı: Insidious 5 gerçekleşiyor. Patrick Wilson seriye geri dönecek; başrol oynamanın yanı sıra, bu sefer yönetmen koltuğunda olacak. Insidious 5’in 2022’de vizyona girmesi bekleniyor.

Insidious 5 geliyor

Hem Jason Blum hem de Wilson, Blumhouse’un ilk günlerinin en dikkat çekici serilerinden biri olan korku filmini tartıştı. “Dürüst olmak gerekirse, birkaç yıl önce bana sorarsanız, ‘İlk yönetmenlik denemenizin bir korku filmi olmasını ister misiniz?’ Wilson, ‘Hayır’ derdim. “Ve bunların çoğu korkudan kaynaklanıyordu, çünkü uzun süredir James Wan’ın yanında oturuyordum.”

İlk iki Insidious film, kötü ruhların peşinden koşan Lambert ailesini takip ediyor. İlk film, bir evden ziyade perili olma fikrini ortaya koyuyor.

Insidious serisi, 2011’de çıkan ilk filmin ardından 10. yılına girmiş durumda. Blumhouse’un kurucusu Jason Blum, oyuncu kadrosu ve ekibi buna borçlu. Blum, “Bence kalıcı olmasının sebebi, orijinal filme dahil olanların onu seriye bağlamış olmalarıdır. Bu, onu hayati, ilginç ve diri tuttu. Ekrandaki arkadaşlarıma ve sinsi arkadaşlarıma çok minnettarım çünkü onlar olmadan bu asla olmazdı.” dedi.