The Walking Dead gibi diziler

Ölümsüzlerin verdiği korku, birçok türden daha dikkat çekicidir. Boyunlarının ısırıldığı, nüfusun korkunç virüslerin kurbanı olduğu veya insanlık için tek umudun hayatta kalmak için mücadele etmek olduğu yapımların her zaman herkesin ilgisini çekmediği doğrudur. Bu sefer, The Walking Dead sona ererken, sizin için The Walking Dead gibi diziler arasından en iyisini arıyoruz.

The Walking Dead’in ana hikayesinin geçtiği aynı evrende, Fear the walking dead veya The Walking dead: World beyond gibi yapımlarla devam etmek istiyorsanız veya Betaal örneğinde olduğu gibi Asya’dan diziler istiyorsanız, burada sıraladığımız dizilerin geceleri uyumanıza izin vermeyeceğine inanıyoruz.

Black Summer

Black Summer

Dizi ilerledikçe klasik bir hayatta kalma yapımıyla karşı karşıya olmadığımızı, çok kültürlülük, acil bir durumda kaos ya da ani kurtuluşun beklenen ödülü ya da sevdiklerimizle yeniden bir araya gelme gibi farklı unsurlarla da uğraşmak zorunda kalacağımızı anlayacağız.

All of Us Are Dead

All of Us Are Dead

Zombi türünü Asya’dan gelen yapımlarla birleştirmek harika bir fikir. Uzak Doğu’dan bize gelen eserler genellikle orijinaldir ve All of Us Are Dead vakası da bir istisna değildir. Bu vesileyle, Kore dizisi bizi, insanları yok etmek ve onları kana susamış bir canavara dönüştürmekle tehdit eden korkunç bir virüsün yayılması için sıfır noktası haline gelen bir liseye girmeye davet ediyor.

Daybreak

Daybreak

Zombi türünde, haydut gençlik komedilerine katılacak olan bir başka bükülme. Çok dikkatli olmayan bir öğrenci olan Josh Wheeler, en iyi arkadaşlarıyla birlikte, yaşayan ölülerden oluşan bir ordunun yanı sıra, bir zamanlar bir arada yaşama yerleri olan şehirlerin kontrolünü ele geçirmeye çalışan bir tür gerilla olan organize gruplarla yüzleşmek zorunda kalacak, ancak şimdi zombi ordularına karşı trajik ve biraz komik çatışmalar senaryolarına dönüştü.

Z Nation

Z Nation

The Walking Dead’in kendisi gibi uzun ömürlü bir zombi dizisi arıyorsanız, Z Nation tam size göre olabilir, tek farkı daha fazla absürt ve komedi öğeleri içermesi. New York ve Kaliforniya arasındaki bir yolculuğun öncülünden başlayarak, son derece tehlikeli bir virüsle enfekte olmuş birinin, bir grup insan tarafından kanından bir örnek alınması için doğru kişilere ulaştırılmasını sağlamaya odaklandığı bir senaryo etrafında ilerliyor.

Kingdom

Kingdom

Ölümsüzlerden bahsediyorsak, çoğumuz hayatta kalmaya çalışırken şimdiki zamanda hayatın nasıl olacağını hayal ederiz. Bu vesileyle, Kore yapımı olan bu dizi, kralın en iyi anlarından birini yaşamamasına ve ölüme terk edilmesine rağmen, nüfusun bir bölümünü harap eden korkunç bir veba haberiyle Kore krallığında bir altın çağına arayış ediyor. Gerçek, göründüğü kadar zor olsa da, çok daha ezici olacaktır.

The Returned

The Returned

Ölümsüzleri izlemeye devam etmek istiyorsanız, belki de Prime Video’da bulunan bu Fransız dizisi aradığınız şeydir. Hikayenin başlangıç noktası daha ilginç olamazdı: Küçük bir Fransız köyünde bir grup kadın ve erkek, onları bekleyenlerin akrabalarının ve arkadaşlarının ölümden döndüğünü keşfettiklerinde şaşıracaklarından habersiz eve dönerler.

Betaal

Betaal

Birçoğumuzun müzikaller açısından adını duyduğu, ancak korku türüyle nadiren ilişkilendireceğimiz bir ülke olan Hindistan’dan bir yapım, harika ve kötü anlar geçirmemizi sağlamakla görevli olacak. Hikaye bizi uzak bir köye gitmesi ve lanetli bir dağda bir tüneli yeniden açması gereken bir grup polisle tanıştırıyor. Tabii ki, partiyi bozmaya hazır bir zombi ordusu ile doğaüstü türden engellerle karşılaşmayı beklemiyorlar.

La Révolution

La Révolution

Dizinin önünde, prensip olarak, tarihsel, hedefledikleri izleyici, Netflix’te bir korku dizisinin tadına bakabilecek olandan biraz daha doğru olacak gibi görünebilir, ancak bu durumda, on sekizinci yüzyılda gizemli bir hastalığın komşu ülkeyi nasıl harap etmeye başladığına tanık olacağımız bir hikayede tarih ve terör el ele gidiyor gibi görünüyor, hem aristokratların hem de isyancıların tarihin akışını sonsuza dek değiştirebilecek bir çatışmaya başlamasına neden olacak.

Fear the Walking Dead

Fear the walking dead

Popüler The Walking Dead ile başlayan hikayeyi zaten biliyorsak, şimdi bu zombi kıyametinin kökenleri hakkında biraz daha fazla bilgi edinme fırsatımız var, her gün biraz daha parçalanan ve insan ırkını da beraberinde götürmekle tehdit eden bir virüsün patlak vermesi nedeniyle birleşmesi gereken bir ailenin elinden gözlemliyoruz. Los Angeles şehrinde, bir lisede okul danışmanı olan Madison Clark ve dil öğretmeni Travis Manawa’nın gözünden, çocukları nüfusun büyük bir bölümünü istila etmeye başlayan korkuya tanık olurken, paniğin tırmanışına tanık olacağız.

The Walking Dead: World Beyond

The Walking dead World beyond

Hem The Walking Dead hem de Fear the Walking Dead tarafından sunulan zombi dizisini beğenmediyseniz, şimdi Prime Video’da bulunan AMC evreninden bu yeni TV dizisinin keyfini çıkarabilirsiniz. Diğer yapımlarla aynı gerçeklikte geçen bu dizi, bizi zombi kıyametinin başlangıcından 10 yıl sonra Nebraska’ya bir yolculuğa çıkaracak, bizi bir çift kadın kahramanla tanıştıracak ve bizi insan ırkının yok olmaya çok yakın olduğu bir gezegende bir grup gencin yeni reşit olduğu bir dünyaya yerleştirecek.

Caminantes

Caminantes

Bu dizi, yürüyüşe çıkmak ve ünlü Camino de Santiago’nun bir parçası olarak yürümek isteyen bir grup arkadaşın nasıl kayıp olarak bildirileceğini araştırıyor. Haftalar sonra polis cep telefonlarını bulduğunda gerçek ortaya çıkacaktır. Teknoloji ve en doğrudan eylem, bu talihsizlikler silsilesinde diğerlerinin üzerinde öne çıkan unsurlardır ve bu, dağlara yapacağınız bir sonraki geziye birkaç silah ve bir düzine polisin eşlik edip etmeyeceğini merak etmenize neden olacaktır.