Karlıtepe Mesire Alanı ziyaretçilerini bekliyor

Beykoz’daki Karlıtepe Mesire Alanı, kentin en güzide simgeleri olan boğazdaki 3 köprünün de izlenebildiği muazzam bir manzarası ile ziyaretçilerini bekliyor. Alanda manzara, piknik yerleri, gezinti yolları, spor alanları, bisiklet sürme parkuru ve diğer yürüyüş yolları ile ilçenin ve şehrin parlayan bir piknik alanı oldu.

Sahip olduğu harika konum ile İstanbul Boğazı’na hakim olan ve Ayasofya’dan Karadeniz kıyılarına kadar geniş bir manzara ufku ile Karlıtepe Mesiresi, İstanbul’un tüm ilçelerinden ziyaretçilere ev sahipliği yaparak güzel bir hafta sonu geçirmelerine hizmet ediyor.

Sonbahar yapraklarını görmek için en güzel yer olarak da bilinen Beykoz’un incisi, doğa içinde oksijen almak isteyenler için kuşların cıvıltısı altında güzel bir piknik alanı olarak temiz hava sunarak yürüyüş alanları ile muazzam bir piknik alanı olma özelliğine sahip. Yürüyüş parkurunun uzunluğu 2.5 kilometre olan mesire alanında yol boyunca ağaçlar bulunuyor.

karlitepe-mesire-alani-2
Fotoğraf lisansı: Beykoz Belediyesi

Karlıtepe Mesire Alanı özellikleri

Spor yapmak isteyenler için yağmur barınakları ve seyir terasları da mevcut olan alanda lezzetli yiyeceklerin sunulduğu bir restoran da bulunuyor. Burada kahvaltıdan akşam yemeğine kadar zengin bir menü seçeneği bulunuyor. Restoranın çalışma saatleri 09:00 ila 23:00 arasındadır.

Ailece piknik yapmak ve doğanın tadını çıkarmak isteyenler için mesire alanında harika manzara etrafında fotoğraf çekilmek de eğlenceli bir diğer aktivite. 254 dönümlük alanda 77 açık ve kapalı seyir terası, 560 metre bisiklet parkuru, 2.5 kilometre yürüyüş yolu, piknik ve spor alanlarının yanı sıra 2 adet de amfi tiyaro bulunuyor. Mesire alanında doğalgazlı mangal alanı, büfeler, kameriyeler ve piknik masaları bulunuyor.

karlitepe-mesire-alani-3
Fotoğraf lisansı: Beykoz Belediyesi

Karlıtepe Mesire Alanı nerede ve nasıl gidilir?

Mesire alanında golf arabası ile ücretsiz gezinti hizmeti de sunuluyor. Doğalgazlı mangalları kullanmak için kilogram başına ücret ödemeniz gerekiyor. Ayrıca ailelerin çocuklarını eğlendirecekleri park alanları da mevcut. Diğer spor alanları içinde futbol sahası, basketbol potaları ve voleybol sahası mevcut. Alanda ayrıca 645 araçlık otopark da bulunuyor. Namaz kılmak isteyenler için mescitler de mevcut.

Karlıtepe Mesire Alanına gitmek için Üsküdar’da 15 nolu İETT aracına binmelisiniz. Ayrıca Göztepe Köprüsünde 15TK veya 15BK nolu İETT otobüslerine de binerek Beykoz’da mesire alanına en yakın yere ulaşabilirsiniz. Kavacık Sapağında 136B’ye binebilirsiniz. Tüm bu otobüslerden Beykoz – Riva minibüsüne aktarma yaparak mesire alanına gidebilirsiniz.