AK Parti Kartal İlçe Başkanı belli oldu

AK Parti İstanbul’da Kartal İlçe Başkanlığı için Gürkan Akyol’un yeniden aday yapılmamasına karar verildikten sonra AK Parti’nin yeni Kartal ilçe başkanı da belli oldu. AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti’nin Kartal’da yeni ilçe başkanının Ebübekir Taşyürek olacağını söyledi. 13 Ocak 2021 Çarşamba günü AK Parti Kartal İlçe Teşkilatının 7. Olağan Kongresi yapılarak Taşyürek’in adaylığı oylandı ve ilçe başkanlığı resmiyete kavuştu.

Kartal 24, Erdoğan’ın “Bize yeni Ömerler lazım” diyerek başlattığı kongre sürecinde, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol hakkında yeniden aday yapılmama kararı alındıktan sonra Akyol’un yerine Taşyürek’in gelmesine kesin gözüyle bakıldığını kulis bilgileri ışığında yaklaşık bir ay önce duyurmuştu.

AK Parti Kartal ilçe başkanı kimdir?

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, “Genel Merkezimizle yapılan istişareler neticesinde, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın R. T. Erdogan’ın onayıyla; Kartal İlçe Başkanlığımızın 7. Olağan Kongresinde Ebubekir Taşyürek İlçe Başkan Adayımız olarak belirlenmiştir. Hayırlı olsun” dedi.

AK Parti Genel Merkezinde güvenilir isim olarak gördükleri Ebubekir Taşyürek öne çıktı ve son olarak AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da onayıyla Kartal’a Taşyürek’in ismi kesinleşti. Kongrede de oyları alan Taşyürek ilçe başkanı seçildi.

AK Parti’nin 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın Kartal’da belediye başkanı adayı olan Ebubekir Taşyürek, 132 bin 654 oy alarak yüzde 45.99 oy oranı ile tamamlamıştı. İki dönem Kartal Belediye Meclisi’nde meclis üyesi olarak görev yapan Taşyürek, geçmiş dönemlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde de çeşitli görevlerde bulundu.