En iyi BL dizileri 2024

BL veya Boys Love, özellikle Asya televizyon dizileri için artık daha popüler bir tür haline geliyor. Popülerliği özellikle Tayland, Tayvan, Filipinler, Güney Kore ve Japonya’da hızla artarken son zamanlarda hatta Güneydoğu Asya’nın geri kalanına da yayıldı. Bu türe yeniyseniz, arka arkaya izleyebileceğiniz 50 En İyi BL Serisi listesini size veriyoruz.

En iyi BL dizisi hakkında birkaç makale yazdım ve burada sadece Güney Kore, Tayvan ve Tayland’dan BL dizileri yer almıyor. Şimdilerde Filipinler ve Vietnam’da da BL dizileri revaçta. İzlemeniz gereken en iyi BL dizilerini sıraladım. Dürüst olmak gerekirse, bu BL dizilerini sıralamak çok zordu çünkü bazıları eşit derecede iyi. BL’yle ilgileniyorsanız bunları da izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Not Me

Not-Me

Black ve White, güçlü bir bağlantıya sahip ikizlerdir. Ebeveynlerinin ayrılmasından sonra, White’ın babası onu yurtdışına götürdü, aileleri fiilen ikiye bölündü. White -artık büyümüş- Tayland’a ancak on beş yıl sonra geri döner. Bir gün, görünüşe göre, hiçbir yerden, White ölüm gibi bir ıstırap hisseder. Hastanede iyileşir, ancak nedenini belirleyemezler. Sonra çocukluk arkadaşı Tod’dan bir telefon alır. Tod, Black’in şiddetli bir saldırının ardından komada olduğunu söyler ve Black’in bir motosiklet çetesinin üyesi olduğunu öğrenir. Kardeşine yapılan saldırıyı sessizce tahammül edemeyen ve Black’in yakın arkadaşlarından biri olan Sean, Gram veya Yok’un kendisine ihanet ettiğinden şüphelenen White, hainin kökünü kazımak için Black kılığına girerek çeteye sızar.

A Tale of Thousand Stars, 1000 Stars

A-Tale-of-Thousand-Stars

Gönüllü bir öğretmenin trajik bir kazada ölmesinin ardından kalbi Tian’a nakledilir. Bağışçının hayatını, sırlarını ve ilgi alanlarını ortaya çıkaran bilgileri günlük sayesinde öğrenir. Orman Şefi Phupha ile bin yıldız sayma sözü de buna dahildir. Tian daha sonra ayak izlerini takip etmeye ve sözünü yerine getirmeye karar verir. Şimdi kendisi yeni bir gönüllü öğretmen olan Tian, başlangıçta ona soğuk davranan Phupha ile arkadaş olmaya çalışır. İkili yavaş yavaş yaklaştıkça, Tian yeni kalbinin Phupha’nın yanına her yaklaştığında hızla attığını fark etti. Kalbin önceki sahibi gibi, Tian da Phupha’ya aşık olur. Tehlikeli bir zeminde yürümeye devam ederken, yine de bin yıldız vaadini yerine getirebilir mi?

Bad Buddy

Bad-Buddy

Pran ve Pat’in aileleri küçüklüklerinden beri derin ve hararetli bir rekabet içindeydiler, her şeyde birbirlerini alt etmeye çalışıyorlardı. Bu, oğullarına da yansıdı. Oğullarının akademik ya da müfredat dışı olsun, başarılarını ve meziyetlerini karşılaştıran iki aile, rekabeti çığırından çıkardı. Neredeyse rekabet bir aile yadigarı olarak geçti ve iki çocuk da rakip oldu. Ta ki… yorulup arkadaş olana kadar. Gerçekten iyi arkadaşlar. Ancak, ailelerinin rekabeti nedeniyle dostluklarının gizli tutulması gerekiyordu. Ve böylece gizli bir dostluk yolculuğu başladı… ve sonra belki tatlı bir gizli romantizm?

HIStory series

HIStory

HIStory serisi HIStory2, HIStory3, HIStory4, HIStory5 şeklinde giden geniş bir seridir. Hepsini izleyebilirsiniz. Burada özet olarak HIStory3: Trapped adlı versiyondan bahsedeceğiz. Bir çete liderine karşı hisler geliştirirken yeraltı dünyasında kapana kısılan bir polis memurunun hikayesi… Dört yıl önce, kıdemli bir polis ve yaşlı bir gangster ateşli silah saldırısında öldürüldü. Tek kurtulan ve ölü gangsterin koruması altındaki esrarengiz ve acımasız Tang Yi, artık katili bulmak için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek ve onu saklandığı yerden çıkarmak için ayrıntılı bir tuzak planlayacak olan yeni çete lideridir. Dürüst polis memuru Meng Shao Fei, bu davanın ardındaki gerçeği öğrenmeye, akıl hocasının ölümünün intikamını almaya kafayı takmış durumda ve tüm boş zamanını Tang Yi’yi takip ederek ve onun neyin peşinde olduğunu bulmaya çalışarak geçiriyor. Meng ve Tang Yi birlikte kaçırılıp soğuk bir dağda hayatta kalmaya zorlandıklarında aralarında işler değişmeye başlar.

Like in the Movies

Like-in-the-Movies

GAYA SA PELIKULA, bize bir kimlik krizinin ortasında bulunan 19 yaşındaki bir mimarlık öğrencisi olan Karl’ı anlatıyor. Ailesi tarafından, üniversitenin ikinci dönemi başlamadan önce, bir aile geleneği olan yalnız yaşamayı öğrenmek için taşınmaya zorlanır. Geçimini sağlamak için yeterli paraya sahip olması için baskı gören Karl, internette tuhaf işler üstlenir. Ancak büyük müşterilerinden biri aniden gittiğinde, fonları yetersiz kalır. Düşüncesiz olduğu için küçümsediği komşusu gizemli Vlad ev arkadaşı olmak zorunda kalır.

About Youth

About-Youth

Ye Guang, notları iyi olan seçkin, popüler bir lise öğrencisidir. Öte yandan Xu Qi Zhang, grubuyla sahnede performans sergilediği zamanlar dışında arka plana karışma eğilimindedir. Ye Guang’ın Xu Qi Zhang’a hayatının en üzücü gecelerinden birinde gösterdiği nezaketten etkilenen Xu Qi Zhang, Ye Guang ailesiyle zor zamanlar geçirmeye başladığında bu iyiliğin karşılığını vermekten fazlasıyla mutludur. Ancak bu yeni kurulan arkadaşlık daha fazla bir şeye dönüşecek mi?

We Best Love

We-Best-Love

Birinden hoşlanmak basit bir şey değildir, çünkü… çoğu zaman hiçbir şey söylemeye cesaret edemeyiz! “Eğer beni görmeni sağlamanın tek yolu birincilikse, o zaman sen bana aşık olmadan seni asla kaybetmeyeceğim.” Zhou Shu Yi sonucuna baktı ve Gao Shi De’nin ismini yine onun üstünde gördü. Gao Shi De hayatına girdiğinden beri her zaman ikinci sırada yer almıştı. Bu nedenle üniversiteye gideceği için heyecanlandı ve yollarını ayırdı. Gao Shi De’yi bir daha asla görmemeyi umuyordu. Üniversitede yüzme kulübüne katıldı ve herkes tarafından saygı gördü. Gao Shi De, son sınıfta yüzme yarışmasında aniden görünene kadar mutlu bir şekilde üniversite hayatından zevk alıyordu. Bu, Gao Shi De’nin gittiği her yerde neden onu takip ettiğini merak etmesine neden oldu. Ama Gao Shi De’nin onu asla bırakmayacağını biliyordu.

Kieta Hatsukoi

Kieta-Hatsukoi

Aoki, sınıfta yanındaki koltukta oturan Hashimoto’ya aşıktır. Ama silgisini ödünç aldığında ve üzerinde başka bir çocuğun adının Ida’nın yazdığını görünce umutsuzluğa kapılır. İşleri daha da kafa karıştırıcı hale getirmek için Ida, Aoki’nin o silgiyi tuttuğunu görür ve Aoki’nin ona aşık olduğunu düşünür!

Triage

Triage

Bu tür bir duruma ve sonuca alışmak zorunda kalan acil tıp doktoru Tin için “hastanın hayatını kurtaramaz” cümlesi hiç de garip bir cümle değildir. Ama genç bir öğrencinin hayatta kalmasına yardım etmesi için ikinci, üçüncü ve sayısız daha fazla şans verildiğinde ne olacak? Triage zaman döngüsünü bitirmenin tek yolu bu genç hastanın hayatını kurtarmak mı?

Vice Versa

Vice-Versa

Talay, Tess adında bir adamın bedeninde uyanır ve bir kaza sonucu artık Tun’un bedenine giren ünlü aktör Puen ile yeniden karşılaşır. İkisinin, geride bıraktıkları aynı evrenden insanlara bu yeni evrendeki yaşamları boyunca rehberlik etmesi için yardım eden bir hemşire olan Phuwadol var. Phuwadol’a göre, birbirlerinin “anahtarı”, başarmaları gereken şeyi tamamladıktan sonra geldikleri yere dönmelerine yardımcı olabilecek insanlar olma şansları var.

Until We Meet Again

Until-We-Meet-Again

T-Üniversitesi’nde birinci sınıf öğrencisi olan Pharm (19), her zaman birini bekliyormuş gibi hissederek büyümüştür. Her zaman ıslak bir yüzle, yüksek ses korkusuyla ve şakağında bir doğum lekesiyle uyanmasına neden olan hüzünlü rüyalarla dolu olan çocuk, her zaman eksik olduğu biri varmış gibi hissetti. T-Üniversitesi yüzme kulübünün üçüncü sınıf başkanı Dean (21) de hayatını yüzünü hatırlayamadığı birini arayarak geçirmiştir. Geçmiş yaşamlarında onları birbirine bağlayan kırmızı kader ipi, iki çocuğu bir kez daha birbirlerine geri çeker, onları birbirlerine ve hatırlamaya değmeyebilecek bir geçmişi, unutulmaz bir aşkla bağlar. Çünkü iki kalbi birbirine bağlayan kırmızı iplik her zaman birini diğerine götürecektir.

Light On Me

Light-On-Me

Tae Kyung, 18 yaşında bir lise öğrencisidir. Aynı zamanda sürekli olarak yalnızdır. Ancak bir gün kaderini sorgulamaya başlar ve bir öğretmene artık yalnız kalmak istemediğini söyler. Sorun şu ki, yeni arkadaşlar edinmeye nasıl başlayacağı konusunda hiçbir fikri yok. Öğretmen ona okulun öğrenci konseyine katılmasını tavsiye eder. Kabul eder, ancak arkadaş edinmenin göründüğünden daha zor olabileceğini keşfeder. Soğukkanlı ve sağduyulu ama aynı zamanda ona karşı biraz soğuk ve Tae Kyung’u kabul etmekte isteksiz olan Konsey Başkan Yardımcısı Shin Woo ile tanışır. Bununla birlikte, konseyin süper çekici Başkanı ile de tanışır: Da On.

180 Degree Longitude Passes Through Us

180-Degree-Longitude-Passes-Through-Us

Sasiwimol son derece başarılı bir yönetmen. Genç oğlu Wang ile arkadaş gibi bir ilişkisi var. Wang, eski arkadaşı Inthawut ile ilk aşkını yaşadığında ne yapacak? Bu değişkenlik çağında aşk, ilişkiler, anlayış, anne ve oğul birbirinden öğreniyor. Bir arkadaşlık sonsuza kadar değişecektir.

Manner of Death

Manner-of-Death

Dr. Bunnakit, bir şehir hastanesinde görev yapan bir tıp doktorudur. Bir gün kendini astı gibi görünen bir kadının vücuduna otopsi yaptıktan sonra Dr. Bunnakit, bulguları cinayete işaret ettiği için intiharı reddeder. Vardığı sonuç birdenbire onu çok güçlü birinin hedefi haline getirir. İsimsiz bir adam evine zorla girip raporunu intihara çevirmekle tehdit ettiğinde, Dr. Bunnakit bu tehdidi ciddiye almaz. Ancak bir savcı olan arkadaşlarından biri aniden ortadan kaybolduğunda her şey değişir. Dr. Bunnakit gerçeği öğrenmek için sessizce kendi soruşturmasını yürütür. Tüm ipuçları, herhangi bir ilgisi olduğunu reddeden Tan adında bir şüpheliye götürür. Tan, Dr. Bunnakit’i gerçek katili bulmak için bir araya gelmeye ikna eder.

The Eclipse

The-Eclipse

Ülkenin önde gelen erkek okulu Suppalo sıkı bir şekilde yönetilir. Kendilerine “Dünya Hatırlar” adını veren bir grup öğrenci, okulun otoritesine meydan okumak ve haklarını talep etmek için birleşir. Okul müdürü Akk ve yandaşları, isyancı grubu caydırmakla görevlendirilir. Sonra gizemli yeni öğrenci Ayan gelir. Ayan, amcası Dika’yı intihara sürükleyen kişiyi bulma umuduyla okula kayıt olmuştur. Onu Suppalo Okulu’na götüren tek kanıtı, amcasının eski defteridir. Ayan’ın, Akk’ın incelemeleriyle başa çıkma yöntemi, onunla oyun oynamaktır.

I Told Sunset About You

I-Told-Sunset-About-You

Teh ve Oh-aew, çocukluktaki bir olay hakkında akıl yürütmeleri onları rakip haline getirene kadar en iyi arkadaşlardı. Yıllar sonra, her ikisi de İletişim Sanatları alanına ilgi duyan üniversiteye girmek için hazırlanırken, ikisi bir Çince dersinde buluşur. Yeniden bir araya gelmeleri, karmaşık ve dengesiz duyguları uyandırır. Dizinin 2. sezonu “I Promised You the Moon” adıyla yayınlanıyor.

Semantic Error

Semantic-Error

Chu Sang Woo, aklı, kuralları ve her şeyden önce neyin doğru olduğuna dair katı bir anlayışı olan bir bilgisayar bilimi öğrencisidir. Üniversite çalışmasının bir parçası olarak, liberal sanatlar için bir grup projesi üzerinde çalışması söylenir, bu sayede grubun modülü geçmek için bir final sunumu yapması gerekir. Ancak, hakkında hiçbir şey bilmediği grubun geri kalanı, tüm işi kendi başına halletmeye karar verdiğinden, isimlerini kaldırmaya ve sunumu onun adına yapmaya karar verir. Ancak bu durum bir kişinin planlarını bozar. Tasarım uzmanı olan diğeri, Chu Sang Woo’nun tam tersidir. Şık, eğlenceyi seven ve her şeyden önce olağanüstü popüler. O, kolejdeki bir süper yıldıza en yakın şeydir! Ancak liberal sanatlar projesine olan kredisi elinden alınınca, yurtdışında okumakla ilgili büyük planları birdenbire havaya uçar. Chu Sang Woo’yu arar ve ona eziyet etmeye kararlıdır. Ancak ikili birlikte çalışmak zorunda kalınca aralarında tuhaf bir çekim başlar…

He’s Coming to Me

Hes-Coming-to-Me

Zengin bir ailenin nazik varisi olan Med, doğum gününde gizemli bir şekilde ölür ve bir hayalete dönüşür. 20 yıl boyunca reenkarne olabilmek için mezarlıkta birinin ziyaret etmesini bekler. Ancak, her Ching Ming Festivalinde onu görebilen ve onunla konuşabilen genç bir çocuk olan Thun’u görünce reenkarnasyon planı tamamen değişir. Aradan birkaç yıl geçer ve artık bir üniversite öğrencisi olan Thun, Med’in öldürüldüğünü ortaya çıkarır ve Med’in öldürülmesinin ardındaki nedeni bulmaya söz verir ve Med’i onunla yaşaması için alır. Med’in ölümüyle ilgili sorunları çözen çocuklar, bir gün ayrı kalacakları aşikar olmasına rağmen kendilerini birbirlerine aşık bulurlar.

Love Mechanics

Love-Mechanics

Küçük bir genç, Vee’nin arkadaşına kur yaptığında, hayatta sadece birini seveceğine yemin eden Vee, Mark ile bağlarını kesmek zorunda kalır. Ama Tanrı onlara bir şaka yapar ve Vee ile Mark arasında bir şey olur. Mark saklanmayı seçer ve buna bir son verir. Ancak Vee, Mark’la bir son istemiyor. Mark, Vee’nin sevgili bir kız arkadaşı olduğunu bilmesine rağmen, Vee’yi seviyor. Aralarındaki aşk bunu başarabilecek mi? Çaresizlik ne zaman ortaya çıkacak? Veee ne yapacak?

His – Koisuru Tsumori Nante Nakatta

Koisuru-Tsumori-Nante-Nakatta

Nagisa 17 yaşında ve lise ikinci sınıfta. Ailesinden ayrı ve Kanagawa’daki sahil kasabası Fujisawa’da yalnız yaşıyor. Sörf tutkunu ve Fujisawa’ya bağlı Enoshima adasındaki bir pansiyonun hamamında çalışıyor. Shun, Nagisa ile aynı yaştadır ve bahar tatili için Fujisawa’yı ziyaret eder. Tanışıyorlar ve arkadaşlıktan çok bir ilişki geliştiriyorlar. Ancak sörf ekipmanı mağazası sahibinin kızı Chika, Nagisa’ya gizlice aşık olmuştur.

To My Star

To-My-Star

Oyuncu Kang Seo Joon bir zamanlar Güney Kore’nin en büyük ve en popüler yıldızlarından biriydi, ancak kariyeri şu anda düşüşte. Popülaritesindeki düşüşe rağmen, Han Ji Woo adında gösterişli genç bir şefle karşılaştığında ve ona aşık olduğunda bir değişiklik yaşadığına inanıyor.

Çılgınca farklı kişiliklere sahip olmalarına rağmen, ikisi bir ilişkiye girer. Ancak, daha muhafazakar Han Ji Woo ve özgür ruhlu Kang Seo Joon hayata, aşka ve diğer her şeye bakış açılarının geri dönülemez biçimde farklı göründüğünü fark ettiğinde aşkları tehdit altına girer.

Cupid’s Last Wish

Cupids-Last-Wish

Korn ve Win çocukluklarının en iyi arkadaşlarıdır. Win’in babası, Korn’u vasiyetine dahil edip ona ailenin çiftliğinin hisselerinin bir kısmını verdiğinde çatışmalar ortaya çıkar. Yanlış anlaşılmalar, 22 yıllık dostluklarını bozuyor. Win, kız kardeşi Lin ile bir araba kazası geçirdiğinde ve uyandığında ruhunu onun vücudunda bulduğunda yolları tekrar kesişir. Win, orijinal bedenine dönmek için, Lin’in bedeninde 7 gün içinde ülkenin dört bir yanındaki 4 tapınaktan kutsal su toplamak için bir yolculuğa çıkar. Yolculuğunun arkadaşı, düşmanı olan arkadaşı Korn’dan başkası değildir.

Love in the Air

Love-in-the-Air

Gökyüzündeki bulutlar ve yağan yağmur, başları belada olan iki yakın arkadaş Rain ve Sky’ı kızdırınca, onları sadece kurnaz kurtarıcılar değil aynı zamanda en iyi iki arkadaşın kalplerinde fırtınalar estiren Payu ve Prapai ile tanıştırır. Ilık bahar, sıcak yaz, ıssız sonbahar ve soğuk kış aylarında aşkın savaşı çıkmak üzeredir. Aşk ortamı nasıl olurdu? Kalpleri ne tarafa dalgalanacak, sevgi dolu hava onları hangi yöne götürecekti?

KinnPorsche

KinnPorsche

Mafyanın ikinci oğlu Kinn Theerapanyakul, bir eğlence kuruluşunda yarı zamanlı garson olarak işe alınan genç bir öğrenci olan Porsche Kittisawasd ile tanışana kadar bir düşman tarafından saldırıya uğrar ve onlardan kaçmasına neden olur. Porsche, eğlence kuruluşunda olayı gördü ama buna pek dikkat etmedi. Ama sonra… Kinn bir teklifte bulundu. Porsche onu düşmanlarından kurtarabilseydi, karşılığında belli bir miktar ödeyecekti. En iyi dövüş sanatları derecesine sahip ve ulusal bir judo şampiyonu olan Porsche, katılmaya karar verir ve Kinn’in kaçmasına yardım eder. Çarpıcı dövüş becerileri nedeniyle Kinn, kişisel koruması olarak Porsche’yi kiralamak istiyor. Porsche bu tehlikeli dünyanın bir parçası olmak istemiyordu çünkü sevdiği tek kişinin, kardeşi Porchay Kittisawasd’ın incineceğinden korkuyordu. Porsche, Kinn’in saçma anlaşmalarını kabul eder ve onunla birlikte yaşamaya başlar.

Blueming

Blueming

Cha Si Won, gittiği her yerde insanlar arasında popülerdir. Çocukluğunda Si Won, küçük kız kardeşi tarafından çirkin olduğu için zorbalığa uğradı. O zamandan beri Si Won yakışıklı olmak için çok çaba sarf etti ve başardı. Şu anda üniversitede olan Si Won, kampüsteki en sevilen kişi olacağından şüphesi yoktu. Ancak Hyeong Da Un adında mükemmel bir görünüme sahip, doğrudan A alan, zengin bir aileden gelen ve hatta harika bir kişiliğe sahip bir adam var.

Life: Senjou no Bokura

Life-Senjou-no-Bokura

Bir gün okuldan sonra, kaldırımın beyaz çizgisinde yürümeye devam etmeye çalışan ciddi Ito ve çocuksu Nishi tesadüfen karşılaşır. Zaman geçtikçe Ito, kendisi için yeni olan bir şekilde Nishi’ye çekildiğini fark eder. Nishi ise, yalnızca kaldırımda karşılaşabildikleri için hüsrana uğrar. Ito, duygularına göre hareket etmeye karar verir ve bir değişiklik için yan yana yürümeleri gerektiğini kabul eden şaşırmış bir Nishi’yi öper. İlişkileri lisede çiçek açtıkça, üniversite yıllarını atlattıktan ve yetişkinliğe doğru olgunlaştıkça aralarındaki kıvılcımlar yadsınamaz. Değişmeyen duyguları değişen gerçeklikler dünyasında bir arada var olmak zorunda olan sevgi dolu eşlere tanıklık eden derinden dokunaklı bir çalışma.

Eien no Kinou

Eien-no-Kinou

Koichi neşeli ve sınıfta popülerdir. Mitsuru yetenekli ve sosyalleşmede iyi değil. İki lise öğrencisi, zıt kişilikleri nedeniyle birbirlerinden çok etkilenirler. Ancak bir sabah Koichi’ye Mitsuru’nun önünde bir kamyon çarptı. Koichi oracıkta ayağa kalktı ve her zamanki gibi gülümsedi ve gerçekten “canlı” olmasına rağmen, sınıf arkadaşları yavaş yavaş Koichi’nin varlığını unutmaya başladı.

Where Your Eyes Linger

Where-Your-Eyes-Linger

Bu dizi, TB Group’un 18 yaşındaki tek halefi olan Tae Joo’nun hikayesini anlatıyor. Zengin bir aileye, iyi görünüme sahip ve sık sık spot ışığında yakışıklı bir adam olarak tanımlanan Tae Joo, endişelenecek hiçbir sıkıntıya sahip değil. 18 yaşındaki koruması Goo Koo, tüm farklı dövüş sanatları türlerinde eğitim almış ve güçlü bir vücuda sahip olmak için fiziksel olarak eğitilmiştir. O da çok düşünceli ve onun tek arkadaşı Tae Joo, Goo Koo ise Tae Joo’nun güvenebileceğini hissettiği tek kişi ve yanında rahatlamış hissediyor.

Dark Blue Kiss

Dark-Blue-Kiss

Kao, Pete, Sun ve Mork’un hikayesinin devamı. Kao ve Pete’in ilişkisi daha da güçlendi ama yine de onu saklıyorlar. Kao annesinden uzaklaşır ve annesinin onu bulma korkusu ona ve ilişkisine odaklanır. Daha sonra annesi, Kao’nun dersine ihtiyacı olan bir öğrenci olarak patronunun oğlu Non’u sunar. Non, Kao’ya ilgisini küçümsediğinde, Pete’in kıskançlığını körükler. Gizlilik ve kıskançlık, aksi takdirde gelişen ilişkilerine baskı uygular. Sun, Kao ile olan karşılıksız halinden vazgeçmeye başladı. Ve aniden Mork daha çok etrafta belirir. Sun, Rain’i Mork’tan uzak durmaya iterken, genç adamın kontrol edilemeyen davranışı onu içine çeker. Sun’ın ciddiyeti Mork’u bastırır. Sürekli çatışmalarına rağmen, ikisi birbiriyle ilgilenmeye başlar.

My Tooth Your Love

My-Tooth-Your-Love

Gelecek vaat eden başarılı bir kişi olan Jin Xun An, genç yaşta diş kliniğinde baş diş hekimidir. Bir gün, kıdemlilerinden biri olan Bai Qing tarafından değerli küçük kardeşi Bai Lang’ı tedavi etmesi için görevlendirilir. Bai Lang, Jin Xun An’ın önüne otururken adama soğuk ve acımasız bir bakışla bakıyor. Ve bir maske Jin Xuan An’ın yüzünün çoğunu kaplasa da, yalnızca derin, elektrikli gözlerini vurgulamaya yardımcı olur. Bai Lang daha sonra onun nazik ve yatıştırıcı sesinin ona korkmamasını söylediğini duyar. Ama neredeyse bir anda kendini sersemlemiş, kalbi hızlı hızlı atıyor ve kaçmak için umutsuz bir bahane buluyor.

Theory of Love

Theory-of-Love

Third bir filmoloji bölümüdür ve en iyi arkadaşları Two, Bone ve Khai ile birlikte Savage Team’in bir üyesidir, ancak bir sırrı vardır. Third, yıllardır Khai’ye gizlice aşık olmuştur. Üç yıl boyunca aşkını kalbinde bir sır olarak sakladı, Khai’yi bir sokak lambası direği kadar dürüst ve aynı zamanda mutlak bir oyuncu olduğu için aralarında kesinlikle bir gelecek olmadığını bilerek, sessizce Khai’yi destekleyip seviyor. Daha da kötüsü, Khai’nin “arkadaşlarla çıkmak yok” politikası var. Third, Khai’nin her gece eve farklı bir kızı getirmesini izlerken sessizce Khai’yi daha ne kadar sevebilir? Third, Khai’yi sadece bir arkadaş olarak görmeye çalıştı. Ama defalarca başarısız oldu. Çünkü aşık olmak ne kadar kolaysa, durdurmak da bir o kadar zordur. Belki daha da zor. Ta ki Third, kalbini tamamen kıran bir sırrı öğrenene kadar. Ancak Üçüncü durmaya karar verdiğinde, Khai başlamaya karar verir.

Star and Sky: Sky in Your Heart

Star-and-Sky-Sky-in-Your-Heart

Engelliyken araba kullandıktan sonra arkadaşları Mesa ve JJ ile dağlara çıkmak zorunda kalan Dr. Kuafah, gönüllü öğretmen Prince ile tanışır. İkisi ilk tanıştıkları andan itibaren birbirlerinden nefret ederler. Farklılıklarına rağmen tartıştıkça birbirlerini daha iyi anlarlar.

Love Beneath the Stars

Love-Beneath-the-Stars

Sahadaki o öpücüğün ardından, Dominic ve Luke artık ilişkilerinde yeni bir aşamaya giriyorlar. Ancak tamamı erkek Katolik bir okulda eşcinsel ilişkide olmak asla kolay değildir. Arkadaşlarından, ebeveynlerinden ve okuldan gelen baskı, yıldızların kaderinde olan bir ilişki için aşılmaz engeller olduğunu kanıtlıyor. Hayatın onlara sunduğu onca şeye rağmen, Dominic ve Luke güçlü olmaya ve aşklarını sürdürmeye çalışırlar.

21 Days Theory

21-Days-Theory

Q, hedeflerinin gerisinde kalmaya devam eden hırslı bir lise öğrencisidir. Q, bir seçmede altın çocuk X ile tanışır. X, net idol Mook ile birlikte bir Güneydoğu Asya ve Japon Gençlik Programı (SSEAYP) delegesi ve okul temsilcisidir. Tanıştıkları gün X, Q’ya meydan okuyarak Mook’u üç hafta sonra yapılacak net idol ödülleri törenine davet etmesi için ikna eder. Kaybeden, kazananın arzusunu yerine getirmek zorunda kalacak. X, güdülerini göğsüne yakın tutuyor ve Q, başarma arzusuyla hareket ediyor.

Boys’ Lockdown

Boys-Lockdown

Salgın günlerinde aşk. Dışarı çıkmak, biriyle tanışmak ve aşık olmak için kesinlikle en iyi zaman olmasa da Key ve Chen, gelişmiş topluluk karantinasının ortasında birbirlerini bulur ve ikisini de şaşırtacak şekilde bağlantı kurar. Pandemiden kaynaklanan kısıtlamalara, zorluklara ve hatta tehlikelere rağmen birbirlerini tanıdıkça aralarında çok özel bir şey filizlenmeye başlar. Birbirimizden uzak durmak zorunda kaldığımız bir zamanda, sevginin bizi birbirimize bağlama gücü var mı?

Roommates of Poongduck 304

Roommates-of-Poongduck-304

Guemman Group’un üçüncü nesil mutlu bir chaebol’ü olan 29 yaşındaki Ji Ho Jun, babasından bir ültimatom alır: parasız şekilde iki yıl yaşamalıdır ve Guemman Group’un yeni iş ekibinde ekip lideri olarak başarılı olmalıdır. Ho Jun evden atıldı ve bir Ferrari ile geldiği villaya taşındı. O geldiğinde, villanın sahibi Seo Jae Yoon, onu beş parasız lüks bir araba kullanan bataklık bir adam olarak görmezden gelir ve ona kötü davranır. Ancak ekip lideri ve ast olarak tanıştıklarında aynı şirkette çalıştıkları ortaya çıkar. Aralarında ne yaşanacak?

Star and Sky: Star in My Mind

Star-and-Sky-Star-in-My-Mind

Daonuea, lisede Khabkluen’e aşık oldu ve okuldaki son gününde duygularını itiraf etti. Ancak nazikçe reddedildi. Şimdi üniversiteye başlayan Daonuea, yurt arkadaşlarından birinin Khabkluen’den başkası olmadığını keşfeder. Birini sevmekten vazgeçtiğinizde o sizi sevmeye başladığında ne olur?

Be Loved in House

Be-Loved-in-House

Yaklaşık 10 yıl önce kurulan Seisei Studio, yönetimde mükemmel bir kişi olan Jin Yu Zhen’in ortaya çıkmasından ve yeni yönetmen olmadan önce iflas etme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Yönetmenliğinin ilk gününde, çalışanlar arasında romantik ilişkileri ve evlilikleri yasaklayan tek bir kuralı uygulamaya koymasıyla stüdyonun havası tamamen değişti ve kuralın ihlali işten atılmayla sonuçlandı. Kuralı kaldırmak için Seisei Studio çalışanları gizli bir plan yapar. Bir çalışan olan Shi Lei, bu otoriter yönetmenin aşk hayatı hakkında bilgi almak için Yu Zhen’e yaklaşır. Çeşitli karşılaşmalar sonucunda diktatör yönetmenin geçmiş bir ilişkiden hala zarar gördüğünü ve yalnızlık çektiğini öğrenir. Hala bir kalbe sahip olduğunu bilen Shi Lei, Yu Zhen ile ilgilenmeye başlar.

You Make Me Dance

You-Make-Me-Dance

Song Shi On, çağdaş dansta uzmanlaşan bir üniversite öğrencisidir. Büyük bir tartışmadan sonra aile evinden atıldı ve duygusal bir yara ile kaldı. Hırsının peşinden gitmeye karar verir ve Jin Hong Seok ile çatı katındaki bir daireyi paylaşır. Bu soğuk ama dikkatli adam, borç veren Chachacha Capital şirketinde borç tahsildarı olarak çalışıyor ve piyanist olma hayalinden vazgeçti. İkili yakın bir bağ kurarken, CEO Cha Soo Ryeon’un sevgisi ve son sınıf öğrencisi Jung Hun’un kıskançlığı, onların acemi aşk hikayelerini raydan çıkarmakla tehdit ediyor.

Utsukushii Kare

Utsukushii-Kare

Son sınıfta olan on yedi yaşındaki Hira, okulda görünmez kalmaya çalışır, ağzını hiç açmamak ve kekeme konuşmasını sınıf arkadaşlarına ifşa etmek istemez. Kiyoi Sou bir gün sınıf kapısından girene kadar dünyayı kamera merceğinden bağımsız olarak görüyor. Etkisi anlıktır. Hira, kendisini Kiyoi’nin yerçekimine çekildiğini, her yerde onu takip ettiğini ve her ihtiyacını karşıladığını fark eder. Popülerlik, her zaman sınıf arkadaşlarıyla çevrili olan güzel Kiyoi’ye kolayca gelir. Statüsünü istediğini elde etmek için kullanıyor, kendisine iri gözlerle bakan ve ona bir tanrı gibi tapan çocuğun etrafında emir veriyor. Hira, Kiyoi’nin yörüngesinde sadece var olmakla ve karşılığında hiçbir şey istememekle yetinir… Bu dizi, My Beautiful Man adıyla da bilinir.

Plus & Minus

Plus-Minus

İki çiftin aşkını ve çarpışmasını anlatıyor. Ne kadar uzak veya yakın olursa olsun, sadece birbirleri için var olurlar. Zheng Ze Shou ve Fu Li Gong, anaokulundan beri birlikte büyüyen iyi arkadaşlardır. Sadece çocukluk arkadaşı değiller, aynı şirkette bile çalışıyorlar, ta ki bir kaza ikisini sallayana kadar. Aynı zamanda, X olarak da bilinen Kato Yuki, özgür ruhlu bir barmen ve geçmişi bırakamayan boşanmış Jian Ying Ze, bir çamaşırhane işletiyor. Bir gün çamaşırhane sahibi, barmenin renkli gece hayatına rastlar. İkisi çarpışır ve yavaş yavaş birbirlerinin iç arzularını fark ederler.

TharnType

TharnType

Type Thiwat, futbol ve baharatlı yemek tutkusu olan yakışıklı bir birinci sınıf öğrencisi. Arkadaş canlısı bir çocuk olmasına rağmen, eşcinsellerden nefret ediyor çünkü çocukluğunda bir erkek tarafından taciz edildi. Üniversitenin yeni akademik yılı karizmatik bir oda arkadaşı olan Tharn Kirigun’u da beraberinde getirince hayatı alt üst olur. Tharn, aynı zamanda açıkça eşcinsel olan muhteşem, şefkatli bir müzik uzmanıdır.

Type bunu öğrendiğinde, Tharn’ın gay biriyle yaşamayacağı için yurttan ayrılmaya kararlıdır. Tharn, Type’ın homofobik öfke nöbetlerine boyun eğmemekte de aynı şekilde kararlı. Yılın geri kalanında birlikte küçük bir alanı paylaşmak zorunda kalan bir eşcinsel ve homofobik bir gençle hikayelerinin sonucu ne olabilir? Kin? Ya da belki aşk?

Why R U?

Why-R-U

Tutor’un yaşının ötesinde ‘bilge’ olduğu ve mantıklı davrandığı söylenirken, Fighter duygusal türdendir. Birbirlerine husumet duymaya başladılar ama hemen ardından yakın bir ilişki geliştirdiler. Saifah popüler bir müzisyendir ve genellikle yaramazlıklarla uğraşırken, bir bilim kurgu yazarı olan Zon utangaç ama inatçıdır. Ablası Zol ile girdiği bir iddia yüzünden bilimkurgu öyküleri yazmaya başlar. Ancak ailesi tarafından düzgün çalışmadığı için azarlanınca yazısı kısa kesilir. Daha sonra arkadaşları ona kız kardeşinden fikir çalmasını söylediğinde, kurgusunda düşmanının Saifah ile birlikte adının kullanıldığını görür.

Cherry Blossoms After Winter

Cherry-Blossoms-After-Winter

Ebeveynlerinin ölümü, Seo Hae Bom adında yedi yaşındaki bir çocuğu, Jo Tae Seong adında aynı yaşta küçük bir oğlu olan evlat edinen bir ailenin yanına taşınmaya zorlar. Seo Hae Bom, Jo Tae Seong’a hayrandır. Kendisinde olmayan her şeyin onda olduğuna inanır: uzun boylu, yakışıklı, popüler, sevecen ve sevgiye ve ilgiye değer. Ufacık Seo Hae Bom kendini aşağılık olarak görüyor ve onu yanına alan ailenin nezaketi karşısında alçaldı. Ancak, Seo Hae Bom ve Jo Tae Seong’un aynı lise sınıfına girmesiyle işler ikili için biraz farklılaşır. Birdenbire evde ve okulda birlikte her zamankinden daha fazla zaman geçiriyorlar. İkisi arasında beklenmedik bir romantik kıvılcım tutuşur.

2gether

2gether

Tine, üniversitede çok yakışıklı bir öğrenci ve amigodur. Sarawat ise kampüsün en popüler adamlarından biridir ve aynı zamanda futbol ve müzik kulübündedir. Tine, duygularına karşılık vermediği Green tarafından kovalandığında, Green’i kovalaması için Sarawat’a kendisiyle sahte randevuya çıkması için yalvarır.

Her nasılsa, tıpkı zaman kadar eski bir hikaye gibi bunun bir şekilde gerçeğe dönüşmeye başladığını varsayalım. Bununla birlikte, “sonsuza dek mutlu” olmadan önce, aşık olma süreci ve bir şekilde artık numara yapmadıklarının yavaş fark edilmesi vardır. Her nasılsa bunu ilk başta istemiyorlar ve karşı koyuyorlar.

Mr. Heart

Mr.-Heart

İşlerin asla kendi yolunda gitmediği gerçeğine rağmen, Sang Ha her zaman gülümsemek için bir neden bulmayı başarır. Okul atletizm takımının bir üyesi olan Sang Ha koşmayı seviyor ama mesafe hiçbir zaman onun işi olmamıştı. Sang Ha için sprint ona en çok neşe veren şey. Öte yandan Jin Won, tam tersi. Lisede rekor kıran bir maraton koşucusu olan Jin Won, bir maraton süperstarı olma yolunda ilerliyor. Antrenörlerinin ve meslektaşlarının beklentilerini karşılamaya kararlı olan Jin Won, yalnızca tek bir şeye önem verir: bir sonraki yarışında koşmak. Jin Won, rekor kıran istatistiklerini korumakta zorlanırken, koçu Sang Ha’nın kalp pili olarak yardım etmesi için devreye girmesini önerir. Koçun kararından hayal kırıklığına uğramış olan Jin Won, yeni ortağına dostça davranmak zorunda kalır, ancak zamanla ve kararlılıkla iki koşucu hem pistte hem de pist dışında benzer bir tutkuyu paylaştıklarını fark eder. İkisi yakınlaştıkça, birbirilerine karşı hislerinin beklenmedik bir hal aldığını fark etmeye başlarlar.

Fukou-kun wa Kiss Suru Shikanai!

Fukou-kun-wa-Kiss-Suru-Shikanai

Fukuhara Kouta, gittiği her yerde sorunlara neden olan kötü şansı olan bir üniversite öğrencisidir. Bir gün, tam tersi olan bir öğrenci olan Shinomiya Naoya ile karşılaşır. Shinomiya ona yardım etmeye karar verir. Şimdi, şanslarını aralarında bölüşmek için her zaman birlikte olmaları gerekiyor.

Ayrıca ilginizi çekebilecek diğer BL dizi listeleri: Çin BL dizileri, Tayland BL dizileri, Tayvan BL dizileri, Japon BL dizileri ve Kore BL dizileri. Bu listeleri de kontrol etmenizi tavsiye ederiz, böylece izlemek için en güzel BL dizilerini bulabilirsiniz.