Eşinizin sizi aldattığına dair 9 işaret

Midenizin derinliğinde bir batma hissi var, bir şeyler doğru değil ama bu hissin ne hakkında olduğunu tam olarak anlayamıyorsunuz. Eşiniz mesafeli davrandı, düzenli olarak geç saatlere kadar çalışıyor veya belki eşiniz hiçbir açıklama yapmadan evden taşınmıştır.

Eşinizin aldattığından şüpheleniyorsunuz ancak eşinize bu konuyu her açtığınızda, olasılığı reddediyor. Bütün işaretler orada mevcut ama kanıtınız yok. Bu nedenle, işaretlere ve içgüdülerinize dikkat edin, ancak işaretleri kanıtla karıştırmamaya dikkat edin.

1. “Seni seviyorum ama sana aşık değilim”

Bu kelimeleri duyarsanız, büyük bir uyarı zili çalmalıdır. Bu, aldatan bir eşin söyleyeceği en tutarlı şeylerden biridir. Eşinizin sizinle derin ve sevgi dolu bir bağı olabilir, ancak yoğun tutku duyguları sizinle olan bağı geçersiz kılabilir ve eşinizin gerçek duygularını gözden kaçırmasına neden olabilir. Aldatan eş, hormon kaynaklı amnezi geliştirecektir. Yeni ilişkilerinde hissettikleri yükselen hormonlar ve tutku, bazı çok çarpık düşünceye neden olabilir.

Sadakatsizliğin kurbanı olan birçok ilişkide olan budur. Başıboş kalan eş, evliliğe zaman, duygu ve enerji yatırmak için yıllarını harcamıştır. Ne yaparlarsa yapsınlar, alamayacaklarını veya ihtiyaç duyduklarını ilişkiden alamadıklarını hissedebilirler. Farklı bir şey yapma becerisinden yoksundurlar, kendi lehlerine işe yarayabilecek ve sonunda onlara ilişkiden ihtiyaç duydukları şeyi elde edecek bir şey. Negatif bir yerde sıkışıp kalıyorlar.

Sıkışmış insanlar hiçbir çıkış yolu göremezler, sorunlarını kalıcı olarak görürler ve çoğu zaman çözülmenin tek yolunun başka birine dönmek olduğunu düşünürler. Yeni bir ilişki, evlilikteki sorunlardan uzaklaşmanın harika bir yoludur. Birdenbire çözülüyorsunuz ve yeni bulunan bir ilişkiyle gelen şehvet ve tutkunun tadını çıkarıyorsunuz. Birden ihtiyaç duydukları her şeyi başka bir erkek veya kadından alıyorlar. Yıllarca evlilikte ihtiyaçlarını karşılayamayınca, bu büyük bir rahatlama olabilir.

Bu makaleyi okuyorsanız ve eşinizden başka biriyle olan ilişkisinde rahatlamış biriyseniz, yapmanızı istediğim bir şey var. Evliliğinizi ve ailenizi bir başkasına bırakarak mahvetmeden önce, gerçekte ne hissettiğinizi düşünmenizi istiyorum. Yeni ilişkiyi kendinize ve eşinize karşı dürüst olmanızı engellemek için dikkat dağıtıcı olarak kullanmayın. Aldatan bir eşseniz, aşağıdaki sorunlardan birinin, sadece onlarla açık ve dürüst bir şekilde başa çıkmak zorunda kalmamak için evliliğinizi bir kenara atmanıza neden olmadığından emin olun. Eşinizin…

  • Kontrolcü olması.
  • Duygularınızı küçümsemesi.
  • Mali açıdan sorumsuz olması.
  • Aile ile yeterince vakit geçirmemesi.
  • Sizi cinsel olarak reddetmesi.
  • Çok çalışıyor olması.
  • Evliliği daha iyi hale getirmek için sizinle bir çift olarak çaba harcamaması.

Evliliğinizdeki sorunların ne olduğunu hissederseniz, ona karşı dürüst olmayı kendinize ve eşinize borçlusunuz. Kolay olmayabilir, eşiniz için acı verici olabilir ama sorunları çözmenin tek yolu budur çünkü “Seni seviyorum ama sana aşık değilim” ifadesi evlilikte bir şeylerin ters gittiğinin bir işaretidir. Eşinize açıldıktan sonra kendi mutsuzluğunuzda bir rol oynadığınızı fark edebilirsiniz.

Bu makaleyi okuyorsanız ve eşiniz “Seni seviyorum ama sana aşık değilim,” dedi ise, ilişkide nasıl hissettiğin konusunda eşinize açılmak için bir fırsat olarak görün. Böyle bir ifadeyi duyduğunuzda paniğe kapılmak, savunmaya geçmek ve olumsuz tepki vermek kolaydır. Sadece aklınızdan geçenleri söylemeniz değil, aynı zamanda eşinizin söyleyeceklerini de dinlemeniz gerekir.

Her iki eşin de diğer eş açısından durumu görmeye çalışması önemlidir. Olağanüstü bir eş ya da koca olduğunuzu düşünebilirsiniz. Eşinizin başka bir fikri olabilir. Açıkça dinlemeye istekliysen, yetersiz kaldığını görebilirsin. Eşinizin sizden istemediğiniz şeyler olabilir.

“Seni seviyorum ama sana aşık değilim” ifadesinin takılıp kalmış birinden mi yoksa gerçekten artık aşık olmayan birinden mi geldiğini bilmenin tek yolu evlilikteki sorunları keşfetmeye istekli olmaktır. Problemlerdeki rolünüz için sorumluluk alın. Bunu yaptıktan sonra, evlilik hala başarısız olursa, ikiniz de sorunları çözmeye çalıştığınızı bilerek devam edebilirsiniz. Hem büyümüş hem de durumdan ders almış olacaksınız ve umarım aynı sorunları yeni bir ilişkiye taşımayacaksınız.

2. “Sadece arkadaşız”

Bu aynı zamanda aldatan eşten gelecek çok öngörülebilir bir başka ifadedir. Eşiniz bu yeni “arkadaş” ile giderek daha fazla vakit geçiriyorsa; o zaman muhtemelen sadece arkadaşlıktan daha fazlası vardır.

Eşiniz bu kişiyle pek çok ortak yönleri olduğunu, bu kişinin onu anladığını ve yaşadıkları şeyleri anladığını hissedebilir. Arkadaşlığın sebebi ne olursa olsun, bu büyük bir uyarı işaretidir ve ciddiye almalısınız.

3. Ani bir mahremiyet ihtiyacı

Açıkça paylaştığınız şeyler aniden özel hale gelirse, dikkat edin, çünkü muhtemelen bir şeyler ters gitmiştir. Bilgisayar etkinliğini parolayla korumaya başlayabilir. Cep telefonu ve kredi kartı faturaları gizlenebilir.

Eğer daha önce ikiniz arasında ortak bilgi olan bir bilgiyi sorarsanız veya bulmaya çalışırsanız, eşinizi gözetlemekle veya kontrol etmeye çalışmakla suçlanacaksınız. Büyük uyarı işareti!

4. “Duygularımı anlamak için biraz alana ihtiyacım var”

Başkasıyla ilişkisi olan erkekler ve kadınlar, daha fazla alan, yalnız veya aileden uzakta zaman isteyeceklerdir. Duygularıyla ilgili kafa karışıklığı veya işyerindeki stres nedeniyle olduğunu söyleyebilirler.

Bu, başka birinin olduğunu ve eşin daha fazla özgürlüğe sahip olmanın yollarını bulmaya çalıştığının bir işareti olabilir.

5. Düzenli çalışma alışkanlıkları değişir

Geç saatlere kadar çalışmak, ilişkisi olan bir eş için harika bir örtüdür. Eğer eşiniz yıllarca erken saatlerde eve döndükten sonra aniden geç saatlere kadar çalışmak zorunda kalırsa, işten başka bir şeyin olup olmadığından şüphelenmenin güvenli olduğunu söyleyebilirim. İşle ilgili bahaneler, evden uzakta uzun zaman dilimlerini hesaba katmanın iyi bir yoludur. Aşağıda, evliliğinizde neler olup bittiğine dikkat etmenizi sağlayacak bazı davranışlar yer almaktadır.

Eşinizin iş rutini yıllar sonra değişirse dikkatli olun. Yeni bir işi olmadığı veya eski işinde yeni bir pozisyonu olmadığı sürece bu çok büyük bir kırmızı bayraktır. Eşiniz hafta sonu onu şehir dışına çıkaracak projeler üzerinde birden çalışıyorsa, onunla beraber gitmek için gönüllü olmak isteyebilirsiniz. Bu öneriye açık değilse, o zaman büyük olasılıkla hafta sonu bu işi paylaşacak birileri vardır.

Eşiniz karşı cinsten biriyle bir ortak çalışma hakkında konuşmaya başlarsa, söylenenlere dikkat etmeniz gerekir. Birlikte çalışma ile masum bir ilişki olarak başlayabilen şey, sağlıksız bir şeye dönüşebilir. İş arkadaşıyla ilişkisinin yönünü söylenenlerden anlayabileceksiniz. İşyerinde karşı cinsten biriyle yakınlaştığı için eşinize mutlu olmadığınızı bildirmenizde bir sakınca yoktur.

Eşinizin sizi aldatıp aldatmadığını anlamaya gelince, ihtiyacınız olan tek şey kendi sezginizdir. Eşinizi ve çalışma alışkanlıklarını kimse sizden daha iyi bilemez. Bu alışkanlıklarda bir şey değişirse, bu illa ki bir ilişki anlamına gelmez, ancak dikkatli olmanız ve tam olarak ne olduğunu ve bunun evliliğiniz için zararlı olup olmadığını öğrenmeniz gerektiği anlamına gelir.

6. Bilgisayarda çok fazla zaman geçirmek

Modern teknolojinin kullanıldığı günümüz dünyasında, bir ilişki arayan bir kişinin evini terk etmesi bile gerekmiyor. İnternet sohbet odalarının, çevrimiçi tanışma sitelerinin ve gizli e-posta hesaplarının kolaylığı, duygusal ilişkilerde endişe verici bir artışa neden oldu.

Eşiniz normalden daha fazla çevrimiçiyse, sohbet odalarında takılıyorsa ve pornografik web sitelerini ziyaret ediyorsa, paniğe kapılmak için nedeniniz var.

7. Gizli telefon görüşmeleri ve telefonda daha fazla zaman geçirme

Duygusal ilişkiler öncelikle telefon, özellikle de cep telefonları aracılığıyla gerçekleşir. Eşinizin odaya girdiğinizde aniden takıldığını veya cep telefonundaki geçmişini sildiğini ve sorulduğunda savunmaya geçtiğini görürseniz, telefon kayıtlarınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz.

8. Anlamsız davranışlar ve olaylar

Olması beklenen yerde olmamak. Açıklayamayacakları şekilde zamanı kaçırmak. Hesaplanmayan paralar. Sahip olmadığınız şeyler için makbuzlar. Eksik giysiler. Ailenize ait olmayan giysiler. Günün detayları hakkında küçük yalanlara kapılmak.

Davranışlarında bir yanlışlık varsa, sizi aldattığından şüphelenmelisiniz.

9. Kendi korkularınız ve şüpheleriniz

Kendinizi eşinizin davranışları için bahaneler ararken veya asla sizi aldatmayacaklarına kendinizi ikna etmeye çalışırken bulursanız, bu bir uyarı işaretidir.

Sezginiz genellikle bir şeylerin yanlış olduğunun en iyi göstergelerinden biridir. Eşinizin sizi aldattığından şüpheleniyorsanız, biraz araştırma yapın ve ardından onunla ne bulduğunuz hakkında konuşun. Sakin ve nazik bir şekilde yapın. Dürüstlük isteyin. Yalanlara hazırlıklı olun.

İlişki yaşayan insanların mükemmel yalancılar olması üzücü bir gerçektir. Hayatlarında daha önce hiç yalan söylemeyen insanlar. İçgüdülerinize güvenin, ancak sert ve soğuk kanıtlar da alın.

Sadakatsizlik, evliliğinizin sona ermesi gerektiği anlamına gelmez. Güven kaybedilir, ihanet duygusal olarak acı vericidir ama iyi bir temel ve dostluk varsa evliliğinizi kurtarabilirsiniz.