Netflix’te en iyi 20 çizgi film

Netflix’teki en iyi animasyonlu TV şovları listemizin bu son güncellemesi, platformun özellikle animasyon ve çizgi film alanında ne kadar hızlı geliştiğini ve değişmeye devam ettiğini yansıtıyor.

Animasyonlu televizyon her zaman zamansız bir çekiciliğe sahip olmuştur. İster “TV’ye çok yakın oturan” çocuklar arasında, ister doğrudan diz üstü ekranınızdan bir dizi izleyebilen nesilde olun, herkes en iyi şekilde karikatür dünyasında kaybolmanın zevkini bilir. İki boyutlu çizgi filmlerden, CGI ve ötesine kadar, animasyon, analog çekiciliğini kaybetmeden benzersiz bir ilerleme yoluna sahiptir. İçimizdeki çocuğu yeniden canlandıran bir çizgi film izlemekle ilgili bir şeyler var; yaratıcı hikaye anlatımı ve görsel uyarım, herhangi bir büyük dizi kadar iyi.

Şans eseri, animasyon yapımları da hedeflediği yaş aralığında ilerleme kaydetti ve şu anda The Simpsons ve Family Guy’dan daha ileriye uzanan çok sayıda yetişkin dizisi var. İster yetişkinlikte size hitap eden bir animasyon dizisi, ister çocukluğunuzdan eski bir klasik ya da aile izlemek için mutlu bir ortam arıyor olun, Netflix size yardımcı olacaktır.

Netflix’te kesinlikle izlemeye değer orijinal animasyon dizileri de dahil olmak üzere birçok harika çizgi film var. Dahil edilen animasyon dizilerinin çoğu Netflix orijinalleridir, ancak aynı zamanda hizmette oldukça uzun bir süredir olan ve yakın zamanda ortadan kalkacak gibi görünmeyen birkaç diziyi de ekledik. Ayrıca türler, demografik bilgiler, animasyon stilleri ve ortamları, menşe ülkeleri ve bunların ortaya çıktıkları dönemlerin oldukça karışımına sahibiz. Bir çizgi film yarışması düzenleme ve Netflix’teki hangi animasyon dizilerinin en iyisi olduğunu görme zamanı. Netflix’teki en iyi 15 çizgi filmi size sunmak için hayran incelemelerini ve popülerliği göz önünde bulundurarak diziyi 15 diziye daralttık. En iyilerden geriye doğru gideceğiz.

Voltron: Legendary Defender

Voltron

Eski bir köpeğe yeni numaralar öğretemeyebilirsiniz, ancak bunu robotları dönüştürmekle ilgili bir dizi ve faşizme karşı galaksiler arası bir savaşla kesinlikle yapabilirsiniz. Netflix’in Voltron: Legendary Defender serisi işte tam da budur.

Şovmenler Lauren Montgomery ve Joaquim Dos Santos modern animasyondaki en sevilen şovlardan ikisi olan Avatar: The Last Airbender ve devamı olan The Legend of Korra’daki çalışmaları ile tanınan iki diziden yazarları Voltron’u doyurmak için bir araya getirildi.

Empati ve hayal gücü, öyle ki serinin gerçek karmaşıklığı kişilerarası ilişkilerinde yatıyor. Paladinler, ister avını cezbetmek için optik illüzyonlar yansıtan dev bir uzay solucanı / manta-ışınıyla savaşıyor, ister uzaylı bir oyun şovunda yarışıyor veya bir beyaz delikte geziniyor olsun, her set parçası ve fantastik mantık çizgisi, kişisel gelişim sayesinde daima çözülür. Voltron, politik alt metni ve kişisel alaka düzeyi ile lezzetli bir hamurdur.

Netflix’te izleyin

Bojack Horseman

bojack-horseman

Netflix’in animasyonlu komedisi, zeitgeistin karakterini tam olarak tanımlamayı başarıyor ve onun derin dehasının kalbinde yatan yollardan birkaçını haritalandırıyor, gümüş dilli hicivden acımasız hicivlere ve geri dönüşlere kadar her zaman neredeyse fark edilmeden kayıyor. Dizi, batmış alkolik aktör BoJack Horseman’ın (Will Arnett) veya başka birinin zulmünü affetmiyor, zulümlerin artık baskın para birimi, Beyaz Saray’ı kötüler için güvence altına alan payola ve lanetliler için Wall Street, küçük bir azınlık için şöhret ve servete giden en emin yol ve çoğu için yoksulluk olduğunu öne sürüyor.

BoJack’te, karakterlerin bildik zaaflarının düşüncesiz hakaretleri, dile getirilmeyen özürleri, bencil seçimleri, kendinden şüphe duymaları, kendinden şüphe duymaları lobicilerin, bağışçıların ve kampanya yöneticilerinin daha da tanıdık aptallıklarıdır; stüdyo yöneticileri, hırslı ajanlar, yapımdaki yıldızlar; kablolu haber spikerlerinden, karamsar köşe yazarlarından, “Ryan Seacrest türleri”; samimiyetsizliğe, whataboutizme, politik vurgunculuğa, çevresel çöküşe çok inanan bir sosyal düzenin mideye tekmelenmesi bir armağan gibi hissetmeye başlar. Kısacası, BoJack Horseman, zamanımızın belirleyici serisidir ve aynı zamanda hayatta kalmak için bir el kitabıdır.

Netflix’te izleyin

Big Mouth

Netlix-Big-Mouth

Netflix’in yaratıcıları Nick Kroll, Andrew Goldberg, Jennifer Flackett ve Mark Levin’in ergenlik odaklı animasyon dizisi, hayatın bu zor zamanının en erken aşamalarında dört arkadaşı takip ediyor: Andrew (John Mulaney) uygunsuz ereksiyonlar; Nick (Kroll) ilk kasık kıllarını bekler; Jessi (Jessi Klein) Özgürlük Anıtı’nda adet görmeye başlar; Jay (Jason Mantzoukas). İnanılmaz derecede müstehcen (bir bölümün son jeneriği, Andrew’ün babasının testislerinin geniş bir açıklamasının üzerinden geçiyor) ve şeytani bir şekilde komik (bir diğeri, oral seks terimini açıklamak için mükemmel bir Seinfeld gönderimi kullanıyor).

Ancak, dizi ilk bakışta göründüğünden daha tatlı. Amacı, seksin aşağılamalarını kesmek, utançtan kurtulmak ve altındaki tamamen normal özlemi ortaya çıkarmaktır: zevk için, dokunmak için, duygusal bağlantı için; onay, güven, samimiyet, aşk için. Andrew’un dizi prömiyerinde yaptığı gibi, “her şeyin çok utanç verici” olduğunu ve yalnızca gençler için olmadığını kabul ederek Big Mouth, sorulamayacak hiçbir sorunun ve aynı şekilde geçerli bir yanıtın olmadığı bir alanı kareler. Bu, seks eğitimi öğretmeninizin anonim kâğıt parçalarının akış halidir, tek farkı gülüşler ve zor kazanılan empatik kahkahalardır.

Netflix’te izleyin

Pokémon The Series: Sun & Moon

sun and moon

Tropikal Alola bölgesinde bir yaz tatili olarak başlayan şey, Ash Ketchum’un Pokémon Ustası olma arayışında bir sonraki heyecan verici bölüme dönüşüyor! Bu güneşli yeni bölgede Ash ve Pikachu’nun keşfedeceği çok şey var, keşfedilecek heyecan verici yeni Pokémon ve yol boyunca öğrenecek ilginç insanlar var: havalı Profesör Kukui ve eğlenceyi seven Samson Oak dahil. Daha fazla yeni yüz, bir grup yetenekli Eğitmen (Kiawe, Lana, Mallow ve Sophocles) ve Lillie adında gizemli bir araştırma asistanı şeklinde Ash’in Alolan macerasına rehberlik edecek. Sık sık düşman olan Team Rocket, yüksek güçlü yeni Pokémon’u kaydırmak isteyen Alola’ya da gitti. Ama kötülük cephesinde ciddi bir rekabet var: Kaosa neden olmaktan zevk alan ve daha kötü niyetli olabilecek Kafatası Takımının kabadayıları…

Netflix’te izleyin

Diğer Pokemon çizgi filmleri: Pokemon Indigo League, Pokemon Happy Birthday to You, Pokémon: Mewtwo Strikes Back, Pokemon The Movie I Choose You, Pokemon The Power of Us

Castlevania

Castlevania

Netflix’in Castlevania’sının ikinci sezonunda “şimdiye kadar yapılmış en iyi video oyunu uyarlaması” olduğunu, ancak buna rağmen şovun hak ettiğinden daha zayıf bir övgü aldığını düşünüyorduk. Sonuçta, video oyunları film veya televizyona neredeyse hiç başarıyla çevrilmedi ve Castlevania bunun çıtasını aştı.

Ödüllü çizgi roman yazarı Warren Ellis’in aynı adlı Konami serisinden uyarlanan, Sam Deats tarafından yönetilen ve uygun bir şekilde Powerhouse Animation Studios tarafından canlandırılan anime tarzı dizinin ikinci sınıf gezisi kanlı bir zevk, bir Gotik orkestra Castlevania’nın karanlık dünyasını hem onurlandırıyor hem de derinleştiriyor. İlk beş bölümü sabırla motivasyonları ve riskleri belirleyerek, son üç bölümü olan görkemli patlayıcı getirisine yavaş ama emin bir şekilde inşa ediyor. Hepsinin merkezinde işkence görmüş bir Drakula (Graham McTavish) var, en iyi kötü adam türü.

Netflix’te izleyin

Transformers: Prime

Netlix-Transformers-Prime

Transformers: Prime, Netflix’te ortaya çıkmayan, ancak o zamandan beri kendine bir yer edinen başka bir dizi ve bize göre, tüm zamanların en iyi Transformers dizisi. Transformers’ın önceki enkarnasyonlarının çoğunun, Cybertron’da başlayan ve Dünya’da devam eden Autobot’lar ve Decepticon’lar arasındaki savaşa odaklandığı yerlerde, Transformers: Prime bunun yerine savaştan sonra olanlara odaklanmayı seçti.

Otobotların savaşın sonunun sonuçlarıyla uğraştığını gördük; kendilerinden birinin kaybıyla başa çıkmak, Megatron’un bıraktığı güç boşluğu, kendilerini gizli tutmak, haydut Decepticon’larla uğraşmak, vb. cesur, dramatik ve ilginç bir şekilde tasvir edilmiştir.

Netflix’te izleyin

Trollhunters: Tales of Arcadia

trollhunters

Dreamworks, Netflix serisine çok odaklandı ve tüm Troll türlerinin koruyucusu olarak seçilen ilk insan olan Jim Lake Jr.’ı izleyen bir cgi animasyon dizisi olan Trollhunters ile gerçekten de bunu gösterdi. Şovun üç sezonu boyunca Jim, bir Trol Avcısı olarak gittikçe güçleniyor ve fantastik bir olay ortaya çıktıkça arkadaşları savaşa katılıyor.

Trol avcıları, son aktörün son rollerinden biri olan Ron Perlman, Kelsey Grammer, Clancy Brown ve Anton Yelchin gibi oldukça iyi bir ses yeteneğine de sahipti. Dizinin demografisi kesinlikle dizide mevcut, ancak altında bazı güçlü karakter ve olay örgüsü geliştirme ve kontrol etmeye değer parlak sanat yönetmenliği var.

Netflix’te izleyin

Neo Yokio

Neo-Yokio

Neo Yokio çoğu anime tarzında canlandırılırken gözleriniz sizi aldatmasın, bu bir Amerikan yapımı. Düpedüz tuhaf dizi, Neo Yokio metropolünde bir bekar olan Kaz Kaan’ı (Jaden Smith tarafından seslendirildi) takip ediyor ve burada ailesinin zengin sosyal statüsünü korumak için iblislerle savaşmak için çok çalışması gerekiyor.

Dizi oldukça tuhaf, ancak bu tuhaflık onun lehine işliyor, tuhaf karakterlerinin, ortamının ve fantastik öğelerinin yanak dilinde çekicilik buluyor. Ne yazık ki, bu yanak dilinin bazı noktalarda aşırıya kaçması, bazı bölümlerde “kasıtlı olarak garip ve kötü” den sadece “tuhaf ve kötü” ye geçerek sıralamasını biraz düşürüyor.

Netflix’te izleyin

Wakfu

Netlix-Wakfu

Wakfu, belki de Fransa’dan geldiği ve aynı adlı bir Fransız video oyununa dayandığı için, biraz bilinmeyen başka bir dizidir. Ne olursa olsun, Wakfu’nun çok fazla çekiciliği ve çok fazla kalbi vardır, bu da bazen yıldızdan daha az olan flash animasyonunu telafi etmeye yardımcı olur.

Dizi, gerçek ailesini bulma arayışında olan, ışınlanma portalları yaratma gücüne sahip genç bir çocuk olan Yugo’yu takip ediyor. Yol boyunca pek çok kıvrım ve dönüşün olduğu bu büyülü maceraya bir grup arkadaşı da katılıyor. Dizi ilk olarak Fransa’da televizyonda yayınlandı, ancak şimdi Türkiye’deki Netflix’te izleniyor.

Netflix’te izleyin

The Mr. Peabody and Sherman Show

Netlix-Mr.-Peabody-Sherman

Yeniden başlatmalardan bahsetmişken, The Mr. Peabody and Sherman Show, The Rocky ve Bullwinkle Show’dan önce gösterilen orijinal kısa film serisinin formatından oynanan Dreamworks filminin bir tür devamı.

Seri kısa ömürlü ve bir şekilde bilinmeyen olabilir, ancak orijinalin retro tasarımlarını bazı modern duyarlılık ve şaşırtıcı renk ve arka plan tasarımıyla birleştiren harika animasyon ve tasarım için biraz övgüyü hak ettiğini düşünüyoruz. Artı, bir çocuğun ve köpeğinin zamanda yolculuk maceralarını sevmeyecek ne var?

Netflix’te izleyin

Ayrıca bir de filmi mevcut: The Mr. Peabody and Sherman Show

She-Ra & The Princesses of Power

she-ra-header

Orijinal She-Ra: 1980’lerin Güç Prensesi, zamanının çizgi filmlerinde cinsiyet oranını tersine çevirmiş olabilir, ancak dünyayı tam olarak değiştirmedi. Bu tarih kısmen canlanmayı bu kadar özel kılan şeydir. Şovmen Noelle Stevenson, DreamWorks ve Netflix’in tüm kaynaklarıyla She-Ra’yı harika kılan unsurları, kıç tekmeleyen kız gücü, bir LGBTQ alt metni ve derin kadın ilişkileri 21. yüzyıla taşıdı.

She-Ra and the Princesses of Power, karakterlerinin yetiştirilme tarzlarının ve kahramanca kaderlerinin karanlık çatışmaları olduğu kadar aksiyon setlerinin üstesinden gelmeye de istekli, güzelce canlandırılmış, tematik olarak kendine güvenen bir ürün. Yeniden canlanma gerçek dünyayı da henüz değiştirmedi, ancak bize takdir edilecek birçok büyüleyici, kusurlu, baş belası kadın verdi.

Netflix’te izleyin

Aggretsuko

Aggretsuko

Pek çok izleyiciye göre hiçbir şey “anime” kelimesini büyük gözleri olan küçük, sevimli hayvanlar gibi söylemez. Ve 2016’dan beri Aggretsuko adlı bir dizi Japon animasyon kısa filminin yönetmenliğini yapan ve bir Netflix “orijinal dizisi” olarak bir Batı yeniden yapımını başlatan yönetmen Rareko, bunu açıkça bu varsayımı tersine çevirecek kadar biliyordu. Bir ticaret şirketinde ölü gözlü muhasebeci olarak çalışan 25 yaşındaki antropomorfik kırmızı panda Retsuko, bir kadının öfkesinin haklı gücünü sessizce sergileyen bu iş yeri müzikal komedisinin yıldızı. Aslında, müzikal numaraları Retsuko’nun yerel karaoke barında her gece yaptığı havalandırma seanslarından geldiği için, ölüm metali şarkı söyleyerek ve çığlık atarak hayal kırıklığını haykırdı. Bu dizi gerçekten yeni bir şey yapıyor ve tatmin edici, karakter odaklı bir anlatı sunuyor.

Netflix’te izleyin

Disenchantment

Disenchantment

Netflix’in Disenchantment’ı bir yeniden canlanma değil, ancak The Simpsons ve Futurama’nın yaratıcısı Matt Groening’in uzun süredir ilk yeni girişimini işaret ediyor. Ve kusurlarına rağmen geçmişteki başarının tüm bu geri çekilmeleri karşısında olumlu bir şeyi temsil ettiğini hissediyorum. Doğrudan her bir karakterin kırgınlığına dalan ve böylece onları daha büyük kavislere iten bölümlerle Disenchantment, büyük anlatı dalgalanmalarını aldığını görüyor. Ve, hiçbir şeyi bozmadan, Dreamland’ın statükosu, birinci sınıf çalışmasının sonunda önemli ölçüde sarsıldı. Serileştirilmiş anlatının çarkını yeniden mi icat ediyor? Hayır, ancak yazı ekibinin bu tür olay örgüsü gelişmelerine olan taze gözleri, Groening’in çalışmalarını ikna edici şekillerde ilerletiyor.

Netflix’te izleyin

Avatar: The Last Airbender

avatar

M. Night Shayamalan’ın 2010 uyarlamasından vazgeçmeyin. Bu zengin animasyonlu TV dizisi, en destansı anime hikayelerinin Hayao Miyazaki’nin vahşi hayal gücünü ve daha sıra dışı Cartoon Network orijinallerinden bazılarının mizahını birleştiriyor. Avatar’ın kahramanlıklarından sonra, dört elementi (ateş, su, toprak ve rüzgar) kontrol edebilen çocuk kurtarıcı Aang, dizi politik entrika, kişisel gelişim ve bitmeyen zorluklarla doludur. Ruhlar ve garip melez hayvanlar tehlikeler sunar, ancak kendileri için güç arayan insanlar da öyle. Bu, çocuklarınızla veya kendi başınıza izlemekten keyif alacağınız bir programdır.

Netflix’te izleyin

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal-Alchemist-Brotherhood

Birçoğu için Brotherhood, temel anime deneyimidir ve nedenini anlamak kolaydır. Hiromu Arakawa’nın mega popüler manga serisine daha sadık bir uyarlama olan Brotherhood, kayıp, keder, savaş, ırkçılık ve ahlakla olgun ve benzersiz yollarla, neredeyse her yönüyle zamanının ötesinde mücadele ediyor. Dahası, şovun temposu mükemmel bir şekilde ilerliyor, düzgünce sarılmış kavisler birbirine açılıyor ve seçilen temalarda daha büyük bir küresel anlatıyı destekliyor.

Brotherhood, her biri farklı milletlerden ve ideolojilerden oldukça büyük bir karakter kadrosuna sahiptir ve çoğu zaman birbirine karşı çıkan motivasyonlara sahiptir. Bu hareketli güçleri, genellikle dağınık, her zaman kaotik olana paralel olarak, birden çok yönde akan hizipler, ittifaklar ve folyolar oluşturmak için kullanmayı başarır. Gösterinin duygusal özü, otoriter Amestris ordusu tarafından desteklenen iki simyacı olan Elric kardeşler Ed ve Alphonse’un içinde bulunduğu kötü durum etrafında dönüyor.

Brotherhood’un üstün olduğu nokta, karakterlerin her birinin arzuları için savaşması ve hatalarıyla mücadele etmesi ve azınlıkların ve kadınların kötü durumlarına özel vurguların ifade ettiği hassasiyette yatıyor. Ed ve Alphonse, yakın zamanda ölen annelerini canlandırmak için yasak simyaya teşebbüs ettikten sonra serpintiyle boğuşur. Daha sonra, çocukluk arkadaşları Winry, acil bir ebe olarak rol aldığı için kahramanca tasvir edilir. Başlangıçta acımasız bir seri katil olarak tanıtılan Scar, Amestris’in elindeki bir sömürge savaşı sırasında tasfiye edilen etnik bir grup olan kalan son yerli Ishvalans’lardan biridir.

Netflix’te izleyin

Death Note

Death Note

Light Yagami, içinde adı yazılı olan herkesi öldürecek bir Shinigami’nin ya da ölüm tanrısının defterini keşfettiğinde yükselen bir tanrı kompleksine sahip sıkılmış bir onur öğrencisi. Ancak, ahlaki açıdan taviz verilmiş tek karakter o değil; kahraman/düşman L bile, ne kadar küçük kek yerse ye, aldatmanın ötesinde değildir. Yeterince tuhaf bir şekilde, en sevecen şey Shinigami topluluğu, özellikle de Ölüm Notu çözülmeye başladığında.

Netflix’te izleyin

One-Punch Man

one-punch

Süper kahraman türünün saçma standartlarına göre bile, One-Punch Man’ın beyzbol sahası çılgınlığı başlı başına bir ligdir. 25 yaşındaki bir üniversite mezunu, pembe yanaklı, kıç çeneli bir çocuğu bir ıstakoz canavarının ölümcül pençelerinden kurtardığında, Maaşlı bir iş arayışından vazgeçer ve kendini bir kahraman olma niyetiyle üç yıllık titiz eğitim rejimi. Doğal olarak saçları dökülür. Jim Lee benzeri bir fiziği ve bir Charles Schultz çizgi romanında kendini evinde gibi hissedecek bir yüzü olan Saitama, tek bir yumrukla düşmanları yenmek için müthiş bir güce sahip olan dünyanın en güçlü kahramanıdır. One-Punch Man’ın temeli, Madhouse’un örnek animasyon ve dövüş sahnelerinin yanı sıra, serinin çocuğun aşırı aktif hayal gücünden süzülmüş bir süper kahraman şovu olma taahhüdü, diğer dünyevi düşmanlarla birlikte akıl almaz seri tırmanma komedisidir. Bu, Saitama’nın devasa kayıtsızlığının gücünden hızla iç organlara parçalanarak yükseliyor.

Netflix’te izleyin

Legend of Korra

Legend of Korra

Avatar: The Last Airbender’ın yaratıcıları Bryan Konietzko ve Michael Dante DiMartino, sevdikleri orijinal şovlarının olaylarından 70 yıl sonra geçen bir devam serisi olan Legend of Korra’yı ilk kez duyurduklarında, kesinlikle yüksek beklenti sıkıntısı yaşamadılar. Ve arada sırada yoldaki birkaç sarsıntıya rağmen, Korra Efsanesi bu beklentileri fazlasıyla karşılayarak, Hayao Miyazaki’nin kaprisli ve hayal gücüyle tipik bir insanın bulabileceği türden karmaşık siyasi entrikalarla evlenen, amansız bir şekilde ilgi çekici bir hikaye dizisi hazırladı. Dahası, gösteri bize aynı zamanda, kendi içsel benliğini keşfetmek için çok tanıdık bir ergen yolculuğundan geçerken, dünyayı kurtarması gereken harika bir genç kız olan, baş karakter biçiminde inanılmaz bir kadın kahramanı verdi.

Netflix’te izleyin

Tuca & Bertie

tuca bertie

Bojack Horseman’ın yaratıcılarından, acemi dizi Tuca & Bertie, sevgili komedyenler Tiffany Haddish ve Ali Wong’un oynadığı yetişkin sitcom, otuzlu iki kuş arasındaki keyifli dostluğu nedeniyle kısa izlemeye değer.

Netflix’te izleyin

F is for Family

f is for fami̇ly

F is for Family, büyük ölçüde stand-up komedyeni Bill Burr’un 1970’lerdeki hayatına dayanıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, dizi büyük ölçüde anti-politik doğruluk komedyeninin alameti farikası olan mizah damarını takip ediyor.

Netflix’te izleyin