Kartal sahilde Martı kazası

Kartal sahilde yürüyüş yolunda iki scooter kafa kafaya çarpıştı. Kazada 4 kişi hafifi yaralandı.

Kaza saat 15:00 sıralarında Kordonboyu Mahallesi sahilde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Dokuz Palmiyeler civarında sahilin deniz tarafındaki yürüyüş yolunda meydana gelen kazada, Martı Teknoloji şirketine ait olduğu belirtilen iki paylaşımlı elektrikli scooter çarpıştı. Kazada dört kişi hafif yaralandı. Kazaya çevredekiler müdahale ederken, yaralıların hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenildi. Kazanın ardından şok geçiren ve uzun bir süre ayağa kalkamayan kazazedelere çevredeki vatandaşlar su ile müdahale etti.

Scooterlar tehlike saçıyor

Özellikle sahilde yoğun olarak kullanılan paylaşımlı scooterlar tehlike saçıyor. Paylaşımlı scooterlara isteyen herkes binebiliyor ve herhangi bir ehliyete sahip olmaya gerek yok. Kullanım sırasında kullanıcılar kask takmıyor. Bu nedenle özellikle Kartal sahilinde elektrikli scooter kullanıcıları, yürüyüş yapan vatandaşlar ve bisiklet süren bisikletliler için tehlike yaratıyorlar.

Vatandaşlar elektrikli paylaşımlı scooterların denetlenmesini istiyor. Özellikle scooterların savruk sürülmesi (yamuk yumuk sürmek) ve bir scootera birden fazla kişinin binmesi, büyük tehlike yaratıyor.