İstanbul’daki hayvanat bahçeleri

Vahşi bir karşılaşmaya en yakın şey sokağınızdaki kedi ve köpeklerle karşılaşmaksa, belki de hayvanat bahçesine bilet almanın zamanı gelmiştir. İstanbul, şehrin içinde ve çevresinde harika hayvanat bahçelerine sahip olduğu için şanslı. Devasa hayvanat bahçelerinden güzide akvaryumlara kadar, doğa severlerin ilgisini çekecek çok şey var.

Hayvanat bahçelerinden daha fazlası olan bu hayvanat bahçeleri, birlikte çalıştıkları hayvanların korunmasını teşvik etmeyi amaçlıyor ve birçoğu, türlerin doğal ortamlarında yeniden üremesine yardımcı olabilecek projeler için fon topluyor.

Cüce suaygırlarından Sumatra kaplanlarına kadar İstanbul’un içinde ve çevresinde, Sultanahmet Meydanı’ndaki güvercinlerin ötesinde güzel canlılar var. İster çocukları eğlendiriyor olun, ister doğa hakkında bilgi edinmek istiyor olun, İstanbul ve çevresindeki bu hayvanat bahçelerinden birine bir gezi planlamalı ve vahşi tarafta bir yürüyüşe çıkmalısınız.

Polonezköy Hayvanat Bahçesi

polonezkoy-hayvanat-bahcesi

Alanın tamamı bitki örtüsü ile kaplı ve hayvanlar her yerde. Kompleks, çevredeki doğal orman örtüsünün bir parçası halinde. Gerçek doğanın bu muhteşemliğini mutlaka görmelisiniz.

Adres: Polonez Mahallesi, 75. Yıl Cd., Beykoz / İstanbul

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi

darica-hayvanat-bahcesi

Boğaziçi Hayvanat Bahçesi ve Darıca Hayvanat Bahçesi olarak da bilinen Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi, çok sayıda hayvana ev sahipliği yapan ve doğa adına sosyal sorumluluk projelerini destekleyen bir hayvanat bahçesidir.

Adres: Piri Reis Mh, Tuzla Cad. No:297, Darıca / Kocaeli

Park Of İstanbul Hayvanat Bahçesi

park-of-i̇stanbul

Park Of İstanbul, Çekmeköy’de yer alıyor. 200’den fazla hayvanın yer aldığı, çok çeşitliliğe sahip devasa bir hayvanat bahçesidir.

Adres: Çatalmeşe Mahallesi Mesire Alanı, 30 Ağustos Cd. No:3 Çekmeköy / İstanbul

Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi

Emaar-Akvaryum

Yepyeni bir akvaryum deneyimi, Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde ziyaretçileri bekliyor. Akvaryum ve sualtı hayvanat bahçesi 20 binin üzerinde deniz canlısına ev sahipliği yapıyor.

Adres: Ünalan Mahallesi, Libadiye Cd. No:78, Üsküdar / İstanbul

Jungle Park

jungle-park

5 bin metrekarelik egzotik canlılarla dolu Jungle Park, safari ve korku tünelinden oluşan büyülü bir alan sunuyor. Jungle Park, yaşam alanları kısıtlanan ve soyu tehlike altında olan türleri çoğaltarak nesillerini devam ettirmeleri yönünde yapılan mücadelenin bir parçası.

Adres: Yeşilpınar Mahallesi Şehit Metin Kaya Sok. No.11 Eyüp / İstanbul

Viaport Marina

aslan-park

Tuzla’da bulunan Viaport Marina içinde yer alan Aslan Park, Timsah Park, Akvaryum ve Korsan Adası, çok çeşitli hayvanlara ev sahipliği yapıyor.

Adres: Cami Mah., Balıkçılar Sk. No:20, Tuzla / İstanbul

Sea Life Akvaryum

sealife

Çok sayıda harika hayvanla dolu bu akvaryumda deniz canlılarını çeşitli kampanyalarla uygun fiyatla keşfedebilirsiniz.

Adres: Kocatepe Mahallesi, Paşa Cd, Bayrampaşa / İstanbul

İstanbul Akvaryum

istanbul-akvaryum

İstanbul Akvaryum’da Dünya denizlerinde yaşayan balık türlerinin içinde bulunduğu, 17 binden fazla türü keşfedebilirsiniz. Coğrafi bir rotayı takip ederek Karadeniz’den Pasifik’e uzanan toplam 17 tema ve 1 adet yağmur ormanından oluşan güzergahta yolculuk yapın.

Adres: Şenlikköy Mahallesi, Halkalı Cd. No:93, Florya / İstanbul

İstanbul Dolphinarium

Dolphinarium

Büyüleyici deniz memelilerin dünyasına yolculuk için hazır mısınız? İstanbul Dolphinarium tüm yaştaki misafirlere neşeli yunuslar, oyuncu foklar, cüsseli morslar ve görkemli beyaz balina ile yakından tanışma fırsatını sunuluyor.

Adres: Silahtarağa Mahallesi, Silahtarağa Cd. No:20, Eyüpsultan / İstanbul