The Walking Dead: Origins hakkında bilmeniz gerekenler

The Walking Dead 11. sezon galası için geri sayarken, her hafta gizlice bakış videoları yayınlandı ve geçen ayın başından itibaren The Walking Dead: Origins başladı. Bu özel limitli dizi yalnızca AMC+’da mevcut ve ilk bölüm olan “Daryl’s Story” 15 Temmuz’da yayınlandı ve 5 Ağustos’ta son bölümüyle final yaptı.

The Walking Dead: Origins, The Walking Dead karakterlerinden dördünün yolculuklarını anlatan dört bölümlük bir dizi. Bölümler, vurgulanan karakterin bakış açısına dayanıyor ve karakterleri canlandıran aktörlerden klipler, yeni röportajlar ve orijinal anlatılar içeriyor.

Bölümlerde ayrıca 11. sezonun özel bir ön gösterimi de yer alıyor. Bununla birlikte, her karakter için hayranların en sevdiği bölümleri içeren sınırlı bir dizi “en iyi” koleksiyona ev sahipliği yapıyor.

The Walking Dead: Origins dizisi detaylar

The Walking Dead: Origins, yalnızca AMC’nin ücretli yayın hizmeti olan AMC+’da görüntülenebilir. Türkiye’de web üzerinden izleyebilirsiniz. Program aşağıdaki gibidir:

  • Daryl’in Hikayesi – 15 Temmuz Perşembe
  • Maggie’nin Hikayesi – 22 Temmuz Perşembe
  • Negan’ın Hikayesi – 29 Temmuz Perşembe
  • Carol’ın Hikayesi – 5 Ağustos Perşembe

İlk bölümde Norman Reedus tarafından canlandırılan Daryl Dixon yer alıyor. Daryl hikayeye 103 “Tell it to the Frogs”ta girdi ve o girişten bu yana karakter çok gelişti ve 1. sezondan bu yana zar zor tanındı. Reedus, dizinin toplam 147 bölümünün 129’unda en çok bölüm rekoruna sahip.

Maggie’nin hikayesi 2. bölümde anlatıldı. Lauren Cohen karakteri oynuyor ve Maggie ile 202 “Bloodletting”de tanıştık. Onu ilk olarak babası Hershel’in çiftlik evinde görüyoruz. Glenn onu ilk kez orada at üzerinde görüyor ve bence ilk görüşte aşk tam bu anda meydana geliyor. Bu karakter, özellikle Negan’ın sevgili kocası Glenn’i öldürmesine tanık olduktan sonra, yıllar içinde birçok değişiklik geçirdi.

Diğer üç hikaye, 1. ve 2. sezonda diziye giren karakterleri içeriyor, ancak üçüncü bölümde, 6. sezon finali “Dünyadaki Son Gün”e kadar tanıtılmayan Negan yer alıyor. Jeffrey Dean Morgan ikonik çizgi roman karakterlerinden birine hayat vermiş ve bunu başarılı bir şekilde yapmış. Bakışları ve davranışları, Negan’ın hakkını vermek için olması gereken her şeyi içerir.

Carol’ın hikayesi dizide son olarak yayınlanıyor ve Melissa McBride tarafından canlandırılıyor. Carol’la ilk kez 103’te “Tell it to the Frogs” tanıştık. Carol, dizinin en çok değişen karakteridir, aynı zamanda en çok acıyı ve kalp kırıklığını da yaşamıştır. O amansız bir baş belası ve kafası bir göreve koyulduğunda hiçbir şey onu durdurmayacak.

Bu mini dizi, dizinin temel taşları olan bu dört karaktere derinlemesine bir bakış sunacak. Bu karakterler arasındaki ortak bir bağ, uzun soluklu diziler boyunca geçirdikleri dönüşüm miktarıdır. The Walking Dead: Origins’i izlediğinizden emin olun. The Walking Dead on birinci ve son sezonuyla 22 Ağustos’ta AMC’de geri dönecek. Sezon prömiyeri bölümü 19 Ağustos’ta AMC+’da yayınlanmaya hazır olacak.