Ağrı Tanıtım Günleri Maltepe’de

İstanbul Maltepe’de 17 – 20 Kasım tarihleri arasında Ağrı Tanıtım Günleri gerçekleştirilecek. Maltepe Etkinlik Alanında 17 – 20 Kasım tarihleri arasında “Ağrı Tanıtım Günleri” etkinliği düzenleneceği bildirildi.

Ağrı Valiliği, İlçe Kaymakamlıkları, Belediyeler ve bazı kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşları ve turizm işletmeleri tarafından da desteklenen etkinlikte yöresel ürün stantları kurularak ziyaretçilere yöresel tatlarla birlikte çeşitli konserler, halkoyunları gösterileri gibi eğlenceli aktiviteler sunulacak.

Ağrı Tanıtım Günleri

agri-tanitim-gunleri-program

Ağrı Tanıtım Günleri kapsamında katılımcılara Ağrı döneri ikramı yapılacak. Yöresel sanatçıların sahne alacağı açılışta, folklor gösterisi, konuşmalar, plaket taktimi yapılacak. Tarihi, kültürel ve turizm zenginlikleriyle ilklerin şehri Ağrı, Maltepe’de İstanbullularla buluşmak için gün sayıyor.

Ağrı Tanıtım Günleri kapsamında Anadolu’nun en eski diyet yemeği olan Abdigor Köftesi, Ayranaşı, Ağrı’ya özgü et döner, 7 saat tandır üzerinde pişirilen Keşkek, Kete, Tandır Ekmeği, Ağrı Turşusu ve Ağrı Balı gibi çeşitli ikramlar yer alacak.

Etkinlikte ayrıca Ağrı’da önemli yer tutan halı, kilim, tiftik, üzerlik, nazarlık, keçe yapımı gibi geleneksel el sanatları da sergilenecek. Yöresel sanatçıların performanslarını sergileyeceği etkinlikte halk dansları da olacak.