Ordu Tanıtım Günleri Yenikapı’da

Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) iş birliğiyle 16-19 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Sahili Etkinlik Alanında “Ordu Tanıtım Günleri” gerçekleştirilecek.

Etkinlikte, Ordu Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere 19 ilçe belediyesi, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve birçok firma yer alacak. Ordu tanıtım günleri 16 Kasım Perşembe günü kapılarını açacak ve 19 Kasım Pazar gününe kadar ziyaretçi kabul edecek.

Ordu’nun kültürel ve sosyal değerlerinin yanı sıra yöresel ürünlerinin tanıtımının yapılacağı etkinlik, 4 gün boyunca İstanbul’da yaşayan Ordulular ve farklı illerden katılım sağlayan yüzbinlerce misafire ev sahipliği yapacak.

Yöresel kıyafetlerle yöresel lezzetlerin sergileneceği “Ordu Tanıtım Günleri”nde, Ordu’nun doğal güzellikleri ile öne çıkan mesire ve gezi alanlarının tanıtımı, Ordu’nun tarihi derinliği, ticari ve sanayi hayatı, turistik değerleri, yöresel mutfak ve damak tadı, tarım ve tarımsal ürünler, otel ve turizm acentelerinin tanıtımı yapılacak.