Genç yaşta evlenmenin faydaları

Bugün kuzenim beni aradı, endişeli bir şekilde 23 yaşındaki kızının ilk sevgilisiyle evlenmek istediğini söyledi. Başka bir deyişle, liseden beri birlikte olduğu kişiyle.

İşlerin nasıl değiştiğini görmek ilginç. Annelerimizin yaşadığı çağlarda olağan olan şey o yaşta evlenmekti. Şimdi, daha az muhafazakar olduğumuza göre, gençlerin bekarlıklarını mümkün olduğunca uzatmaları olağandır, çünkü erken yaşta evlenmenin, yeterince uzun yaşamadıkları ya da uzun süre yaşadıkları için ayrılma riskini beraberinde getirdiğini düşünürler. Evlenmeden önce yapmak istedikleri her şeyi henüz yapmadılar. Bilmedikleri şey, genç yaşta evlenmenin dezavantajlarından çok avantajları olduğudur. Sevgi, güven ve saygı olduğu sürece yaş o kadar önemli değil.

Durumunuz buysa, genç yaşta evlenmenin avantajlarını aklınızda bulundurun:

1. Partnerinizle daha mutlu olursunuz. The Knot Yet Project’e göre, 20’li yaşlarında evlenen kadın ve erkekler, evlenmeyenlere göre daha mutlu. Bekar veya eşiyle birlikte yaşayanların memnuniyet yüzdeleri, sevdikleri kişiyle evlenenlerin yüzdelerinden daha düşüktür.

2. Daha doğurgansın. Kalabalık bir aileye sahip olmak istiyorsanız, bir kadının doğurganlığının 30 yaşından sonra azaldığını unutmayın. 20’li yaşların başında evlenirseniz, hamile kalma şansınız sonraki yıllara göre daha yüksektir.

3. Daha fazla seks yapacaksınız. Kinsey Seksoloji Enstitüsü’ne göre, evli çiftlerin çoğu haftada bir kereden daha az seks yapanların aksine, haftada bir kereden fazla seks yapıyor.

4. Anne olmak için daha fazla enerjiniz olur. Dinlenme saatleriniz azaldığından bebek sahibi olmanın zor olabileceği hiç kimse için bir sır değil. Gençken daha fazla enerjiniz olacak, bu da bu büyük görevi kolaylaştırıyor.

5. Anlatacak daha çok hikayeniz olacak. Partnerinizle küçük yaşlardan itibaren birlikte olmak, hayatın birçok aşamasını paylaşacakları anlamına gelir. Birlikte büyürler, iyi zamanların tadını çıkarırlar ve kötülerin üstesinden gelirler. Yaşlandıklarında torunlarına anlatacakları bin bir hikayeleri olacak.

6. Bir çift ve insan olarak birlikte büyüyecekler. 20 yıl, içinde büyüdüğünüz ve sürekli yeni şeyler öğrendiğiniz bir yaşam aşamasıdır. Genç yaşta evlenirseniz partnerinizin yanında büyürsünüz ve onları birleştiren bağ da büyür.

7. Hayatınızı birleştirmek daha kolaydır. 20 yaşında yaşam projenizin ana hatlarını çizmeye başlamalı ve istediğiniz yola girmelisiniz. Genç yaşta evlenirseniz ikisinin yollarına katılmak ve ortak bir tane yaratmak kolay olacaktır.

8. Hedefe beraber daha güçlü ilerleyeceksiniz. Ulaşılan her hedef, üstesinden gelinen her engel, eşinizle birlikte yaşadığınız her şey sizi daha çok bağlayacak ve sorunları aşan güçlü ve koşulsuz bir sevgiye sahip olmanızı sağlayacaktır.

9. Zamandan yararlanırsınız. 20 yaş civarında evlenirseniz, partnerinizle daha fazla zaman geçireceksiniz. Ve herhangi bir nedenle ilişki yürümezse ve ayrılmaya karar verirlerse, yeniden başlamak için daha fazla zamanınız olacak.