En iyi YouTube haber kanalları

YouTube, dünyanın en çok izlenen görsel-işitsel içerik kaynaklarından biridir. Medya, özellikle haber kanalları platformda var ve her türlü genel veya özel haber kanalını bulabiliyoruz.

YouTube, video yayınlarını canlı yayınlarla, hatta birkaçını aynı anda birleştirmenize olanak tanır, görsel-işitsel içeriğin yayılmasını kolaylaştırır ve büyük medya bunu bilir ve bundan tam olarak yararlanır. Burada hem ulusal haber kanallarına hem de uluslararası haber kanallarına bakacağız.

Ulusal haber kanalları

Ulusal haber, diğer içerik türlerinin yanı sıra canlı yayınlar ve raporların yayınlanmasıyla ulusal haberlerde çeşitli haber kanallarına sahiptir. Burada hem Türkiye içinden yayın yapan kanallara hem de yurt dışından Türkçe yayın yapan kanallara bakıyoruz.

Show Ana Haber: 2 milyondan fazla abonesi ile Show TV’nin en çok izlenen haberlerini tekrar izleyebilirsiniz.

İhlas Haber Ajansı: İhlas Haber Ajansı’na ait resmi YouTube sayfasında her gün onlarca haber videosu yayınlanmaktadır.

Haber Global: Ülkenin en yeni haber kanallarından biri olan Haber Global’in YouTube kanalında her gün yepyeni haber videoları ile gündeme dair içerikler yayınlanıyor.

Halk TV: En çok takip edilen haber kanallarından biri olan Halk TV’nin YouTube kanalında hem kanalın canlı yayınını bulabilir, hem de önemli haberlerin videolarını izleyebilirsiniz.

TRT Haber: TRT’nin sahibi olduğu haber kanalı TRT Haber’in YouTube kanalında gündeme dair yüzlerce video ve bölüm ile en güncel haberleri görebilirsiniz.

FOX Haber: Ülkenin en çok izlenen ana haber programı ile öne çıkan Fox Haber’in bazı önemli haberleri aynı zamanda YouTube üzerinden de izleyicilere sunuluyor.

DHA: Bir diğer haber ajansı olan Demirören Haber Ajansı’na bağlı YouTube kanalında, İHA’da olduğu gibi gün içinde çeşitli haberlere ait videolar yayınlanmaktadır.

TGRT Haber TV: Genellikle İHA’nın videolarına benzer haberleri yayınlayan, aynı gruba bağlı haber kanalının YouTube sayfasıdır.

Habertürk TV: Habertürk programlarından önemli haberlere çok sayıda günlük video bulabileceğiniz bir başka önemli kanal daha.

Tele1: Tele 1’in haberlerine ulaşabileceğiniz YouTube kanalıdır. 400 binden fazla abonesi vardır.

DW Türkçe: Alman yayıncı DW bünyesinde Türkçe yayın yapan haber kanalıdır.

Euronews Türkçe: Euronews’in Türkçe canlı yayını kapansa da kanalın Türkçe YouTube kanalında içerik paylaşımı devam ediyor.

BBC News Türkçe: İngiliz medya kuruluşu BBC News’in Türkçe yayın yaptığı kanalıdır.

Kartal 24 YouTube: Kartal 24’ün YouTube kanalıdır. Önemli haber videoları ve teknoloji içeriklerine erişebilirsiniz.

Uluslararası Haberler

Açıkça görüldüğü gibi, her dakika tüm gezegen hakkında en fazla bilgiyi üreten konudur, bunlar uluslararası düzeyde en önemli haberleri takip etmek için en iyi kanallardır.

BFM-TV: Fransız medyası BFM TV’nin YouTube kanalıdır. Fransa’daki ilk özel bilgi ortamı olarak kabul edilirler ve platformdaki kanalları düzenli olarak tüm ulusal ve uluslararası haberleri kapsar. Bir milyonu aşkın abonesiyle gün boyunca düzenli olarak içerik yayınlıyorlar ve kanal tamamen Fransızca.

Fransa 24 English: France 24 English, 24 saat ulusal ve uluslararası bilgi kanalıdır. Doğrudan YouTube kanalından 24 saat canlı yayına sahiptir. İçerik güncel olaylara göre her gün birkaç kez düzenli olarak güncelleniyor.

Sky News: 3.5 milyonu aşkın abonesi olan bu İngiliz kanalı, 24 saat canlı yayın yapmakta ve Londra’daki veri merkezinden her türlü güncel ve son dakika içeriği sunmaktadır. Genellikle haberlere bağlı olarak YouTube kanalından çeşitli canlı yayınlara bağlanabiliyoruz. Tüm içeriği İngilizcedir ve hemen hemen her saat her tür haberle ilgili yeni yayınlar göreceğiz: güncel olaylar, uluslararası, kültür, spor veya finans.

CNN: Yaklaşık 13 milyon kişi, bir bilgi kanalı olan CNN’e abonedir. Sabit bölümleri vardır ve günlük videolar yayınlayarak güncel haberleri kapsar.

Ruptly TV: Berlin merkezli, Rus asıllı Ruptly haber ajansına ait YouTube’da yer alan bir haber kanalıdır. 2 milyona yakın takipçisi, genellikle aynı anda birden fazla yayınla canlı yayın yapan kanalın izleyici kitlesini garanti ediyor. Tüm içeriği İngilizce olarak yayınlanır ve her alanda uluslararası haberleri kapsar. Washington, Şam, Londra, Madrid, Gazze ve Kahire dahil olmak üzere dünyanın çeşitli köşelerine yayılmış 22 ofisi bulunmaktadır.

Euronews English: Birkaç Avrupa devlet kuruluşunun sahibi olduğu en iyi bilinen Avrupa haber portalının İngilizce versiyonu. Kanal, Euronews’in İngilizce canlı yayınını yapmakta ve hemen hemen her saat yeni içerik yayınlamaktadır. Yayınlanan tüm içerik İngilizce’dir ve Avrupa’daki ve dünyanın geri kalanındaki tüm güncel konular ele alınmaktadır. 500’den fazla gazeteciden oluşan bir ekiple bağımsız bir medya kuruluşudur.

RT: Rus menşeili RT kanalına ait YouTube’daki güncel bilgi kanalıdır. Geleneksel medyaya alternatif olarak kabul edilen ve farklı bir yaklaşım sunan bu kanalda 5 milyondan fazla abone güncel olaylardan haberdar. Uluslararası ve son dakika haberleriyle birlikte güncel konularla ilgili raporlar ve belgeseller ile birlikte her saat İngilizce olarak yeni içerik yayınlanmaktadır.