Trabzon İstanbul’da etkinliği Maltepe’de

Trabzon’un 24 Şubat 1918’de düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü nedeniyle İstanbul’un Maltepe ilçesinde 22 -27 Şubat 2022 tarihleri arasında “Trabzon İstanbul’da” etkinliği düzenleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon Dernekler Federasyonu işbirliği ile Maltepe sahilinde yer alan Orhangazi Şehir Parkı’ndaki etkinlik alanında düzenlenen Trabzonlular buluşmasına vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösteriliyor.

Etkinlik alanına kurulan iki büyük çadır bulunuyor. Çadırlardan birinde yöresel yiyecekler satılırken diğer çadırda ise büyük ekran ve sahne ile çeşitli gösteriler yapılıyor. Yöresel ürünler çadırında Trabzon’un sevilen ürünlerini satın alabilirsiniz.

trabzon-etkinligi-3
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Alanda ayrıca Trabzonspor ürünlerinin satışını yapan bir TIR bulunuyor. Alanın tam orasında ise Trabzonspor logosu, kupa ve futbol topu var. Alanın girişinde her iki tarafta restoranlar ve yemek yeme yerleri bulunuyor.

trabzon-etkinligi-2
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

24 Şubat Perşembe günü protokol açılış töreni yapılan etkinlik boyunca yöresel sanatçıların konserleri de yapılıyor. Etkinlikte bazı gösteriler Çay TV ve Mavi Karadeniz kanallarından canlı olarak yayınlanacaktır.