Maltepe’de Sivaslılar Buluşuyor festivali

Sivaslılar bu hafta sonu Maltepe’de bir araya geldi. Maltepe sahildeki Maltepe Etkinlik Alanında gerçekleştirilen festivale çok sayıda Sivaslı akın etti. Sivaslılar Buluşuyor Kültür Sanat Festivali, İstanbul Maltepe’de yapıldı. Sivaslıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte yöresel yiyecekler sunulurken yerel sanatçıların konserleri ile eğlence dorukta yaşandı.

Kasım ayında Yenikapı’da buluşan Sivaslılar bu sefer de Maltepe’de bir araya geldi. Maltepe’de 3 – 6 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen Sivaslılar Buluşuyor Kültür Sanat Festivali büyük ilgi gördü.

İstanbul Sivas Dernekler Federasyonu (İSDERDEF) tarafından İBB’nin Maltepe’deki tanıtım alanında gerçekleştirilen festivalde, Sivas’ın tarihi, kültürel ve yöresel yiyecekleri, vatandaşların beğenisine sunuldu.

Etkinlikte birçok yöresel ürün standı açılırken yöresel ürünlerin satışının yapıldığı çadır adeta doldu taştı. Sivaslıların yoğun ilgi gösterdiği buluşmada sucuk, peynir, tuz, katmer, sirok, pezik gibi yiyecekler ilgi gördü. Ayrıca restoranlarda da Sivas yemekleri satılırken sıcak katmer pişirip satan stantlar da ilgi gördü.

maltepe-sivas-festivali-2
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Sivaslılar Buluşuyor festivali 3 Mart Perşembe günü başlayacak ve 6 Mart Pazar gününe kadar sürecek. Etkinlikte çok sayıda yöresel sanatçı sahne alacak ve yöresel yiyecekler vatandaşlara sunulacak.