Kartal iftar çadırı 2024

Bu yıl Kartal’da Ramazan çok farklı olacak. Kartal iftar çadırı 2024 programı açıklandı. Kartal’da Ramazan boyunca Kartal’da her gün iftar yemeği verilecek ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Kartal Belediyesi tarafından organize edilen iftar programı ile eski ramazanlar Kartal’da yeniden yaşanacak.

Bu yıl 11 Mart Pazartesi günü başlayan ve 9 Nisan Salı günü sona erecek olan Ramazan ayı için Kartal’da kurulacak iftar çadırlarının yeri belli oldu. Kartal’da ramazan çadırı kurulurken aynı zamanda iftar öncesi ve sonrasında çeşitli etkinlikler de düzenlenecek. İftar yemeği verilecek yerler belli oldu.

Kartal’da mahalle ve sokak iftarları

Kartal’da mahalle ve sokak iftarının nerede ve ne zaman yapılacağı belli oldu.

  • 18 Mart Pazartesi günü saat 19.21’de Yalı Mahallesi, Gündem Sokak
  • 19 Mart Salı günü saat 19.22’de Kartallı Kazım Meydanı
  • 21 Mart Perşembe günü saat 19.24’te Hürriyet Mahallesi Gazanfer Bilge Parkı
  • 22 Mart Cuma günü saat 19:24’te Soğanlık Orta Mahalle Yavuz Selim Caddesi No:15
  • 23 Mart Cumartesi günü saat 19:26’da Yakacık Çınaraltı Sokak
  • 24 Mart Pazar günü saat 19:27’de Esentepe Mahallesi 75. Yıl Parkı Yanı (Kartal Cemevi karşısı)
  • 25 Mart Pazartesi günü saat 19:28’de Cumhuriyet Mahallesi Mavi Ay Düğün Salonu
  • 26 Mart Salı günü saat 19.29 Atalar Mahallesi Sultan Sokak’ta Şehit Göksal Mustafa Ağaçyetiştiren Parkı
  • 27 Mart Çarşamba günü saat 19.30 Orhantepe Mah. Çınar Caddesi
  • 28 Mart Perşembe günü saat 19.31 Uğur Mumcu Kültür Merkezi Bahçesi

Kartal iftar çadırı yerleri

Kartal Belediyesi’nin güncel iftar çadırı programı açıklandı. Ramazan boyunca iftar çadırı ve sahur çadırı kurulu olacak. Kartal’da ramazan çadırı, Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesindeki otoparkta ve Lütfi Kırdar Devlet Hastanesi bahçesinde kurulacak. Kartal’da bu yıl da iftar çadırı kurulacak. Hem iftar, hem de sahur yapılacak. Yemekler, Kartal Belediyesi Aşevi’nde hijyenik ortamda pişirilecek. Ayrıca havanın iyi olduğu günlerde farklı mahallelerde sokak iftarları kurulacak. Ramazan kolilerinin de dağıtımına başlandı.

Kartal’da Ramazan çadırı bu yıl Kartal Koşuyolu Hastanesi bahçesinde kurulacak. Kartal’da ramazan çadırı kurulacak yer, Koşuyolu Hastanesi olarak açıklandı. Bu ramazanda Kartal’da iftar çadırı, Koşuyolu’ndaki hastanenin bahçesinde kurulu olacak. Hastaneye ulaşmak için gitmeniz gereken adres; Denizer Caddesi, Cevizli Kavşağı, Cevizli. Hastanenin konumu, aynı yerleşkede yer aldıkları Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hemen yanında yer alıyor.

Kartal’da bu yıl mahalle iftarları ve geniş çaplı iftar açma etkinlikleri yapılmayacak. Kartal’da bu yıl Ramazan ayı nedeniyle sadece bir tane iftar çadırı kurulacak. Ayrıca Kartal’da ihtiyaç sahiplerine Kartal Belediyesi Aşevi vasıtasıyla sıcak yemek sağlanacak ve kayıt yaptıranlara Kartal’da ramazan kolisi dağıtımı yapılacak.