Logitech garantiye gönderme

İsviçreli çevre birimleri şirketi, bilgisayarın ilk yıllarından beri bizimle birliktedir ve fareler, klavyeler, kulaklıklar ve hatta oyun direksiyonları dahil olmak üzere kendisini her türlü çevre birimini yapmaya adamıştır. Genel kaliteleri çok yüksek olmasına rağmen, kötü bir deneyim yaşamış ve hatalı bir ürünle karşılaşmış olabilirsiniz. Bu nedenle bir Logitech ürününü garantiye göndermeniz gerekebilir, öyleyse nasıl yapılacağını açıklayacağız.

Logitech’in bu günlere gelmesinin nedenlerinden biri, ürünlerinin kalitesi ve kullanıcıların güvenini kazanmış olmasıdır. Ancak hiçbir şey mükemmel değildir ve markanın çevre birimlerinden birinde çalışmayan veya düzgün çalışmayan biriyle karşılaşabilirsiniz. Yalnızca işlevsel bir ürün alma hakkınız değil, aynı zamanda sorunsuz çalışması gerektiği için bu kılavuzu oluşturduk.

Logitech garanti için dikkate edilmesi gerekenler

Birçok kişinin yeni ürün alırken dikkat etmediği ve hata yaptığı noktalardan biri de orijinal ambalajını parçalayıp, çevre birimi ile gelen tüm unsurları çöpe atmasıdır. Bu, kutunun içinde gelen paketleri, çantaları ve kılavuzları içerir. Tavsiyemiz, tüm bileşenleriyle birlikte çevre birimini çıkardıktan sonra orijinal ambalajın tamamını saklamanızdır. Kutu içeriğinin tamamını iade etmezseniz, satın aldığınız mağaza garanti iade sürecini reddedebilir.

Arızalı bir çevre biriminin ilk gün arızalanması gerekmediğini ve bu nedenle garantinin belirli bir süre ve koşulları içermesinin üreticinin taahhüdünden başka bir şey olmadığı için arızaların piyasaya çıkış tarihinden günler hatta haftalar sonra meydana gelebileceğini unutmayın.

Bu nedenle, ilk günden itibaren, yeni satın aldığınız Logitech marka çevre biriminizin öğelerinin her birini dikkatli bir şekilde test etmenizi ve hiçbir çalışma sorunu olmadığını görmek için her şeyin olması gerektiği gibi çalıştığını doğrulamak için testler yapmanızı öneririz. Ayrıca ürüne bakıp tüm parçalarının kutuda olduğunu ve mükemmel durumda olduğunu görmekten zarar gelmez.

Ayrıca, bir dizi önemli bilgiden belirli bilgileri kaydetmeyi unutmayın; örneğin, ürünün seri numarasına karşılık geldiğini göstermek için orijinal ambalajın saklanması önemlidir ve ayrıca satış sonrası mal sahibi olduğumuzu göstermek için satın alma faturasının da olması gerekecektir.

Logitech garanti neyi kapsamaz?

Dikkate almamız gereken ilk şey, Avrupa Birliği’ndeki genel yasa nedeniyle garantiyi işleme koyamadığımız durumlardır ve buna aşağıdaki senaryolar dahildir:

  • Kullanıcı tarafından yanlış kullanım ve bakım.
  • Yetkisiz bir şekilde veya Logitech tarafından yetkilendirilmemiş bir satış sonrası servis tarafından yapılan onarımlar veya değişiklikler.
  • Üründe standart sarf malzemeleri varsa, diğer markaların sarf malzemelerinin kullanımı.
  • Parçaları kaybetmediğinizden emin olun, bu yüzden size daha önce tavsiye ettik, sadece Logitech değil, orijinal ambalajından kırık veya eksik parçalar varsa hiçbir üretici garanti kapsamına girmez.
  • Tüm ürünler zamanla yıpranır, bu nedenle kusursuz çalışan ve ancak zamanın malzeme üzerindeki etkisine maruz kalmış bir ürün garanti kapsamına alınmayacaktır.

Ürünün arızası Logitech’ten kaynaklanıyorsa, garanti ile ilgili iki seçeneğimiz var: Birincisi, donanımın onarılması veya Logitech’te stok yoksa eşdeğeri ile değiştirilmesi, ikincisi ise ürüne ödenen miktarın geri ödenmesidir. Avrupa Birliği yönetmeliklerine göre ürünü satın aldığınız ülke ne olursa olsun iki yıla kadar garanti hakkınız olduğunu unutmayınız.

Ürünü Logitech sayfasında kaydedin

Yapmanız gereken ilk şey ürünü kaydettirmek ve bunun için Logitech ürün kayıt web sitesine gidecek ve barkodunuzun tam olduğu yerde görmeniz gereken seri numarasını gireceksiniz. Bu, kutuda S/N olarak görünmeli ve ardından bir sayı gelmeli ve küçük bir barkoda sahip olmalıdır.

logitech urun kayit

Veritabanının şüphe duyması durumunda, birkaç ürün arasında seçim yapabileceğiniz bir açılır pencere görünecektir, buradan modelinizi seçmeniz lazım. Bir sonraki göreceğiniz şey, kılavuzu dijital formatta ve ürünün farklı sürücülerini indirebileceğiniz bir web sayfasıdır. Karşılaştığımız hataların birçoğunun önceden yazılımla çözülmüş olabileceği gerçeğinden dolayı sürücüleri güncellemeniz tavsiye edilir. Bu nedenle, cihazdan geliyormuş gibi görünen bir sorun çözülmüş olabileceğinden, çevre birimlerinizin yazılımını güncel tutmaya çalışın.

Logitech garantiye gönderme süreci

Temel detayları öğrendikten sonra, Logitech destek web sitesine gitmemiz ve İletişim’e tıklayacağımız en alt menüyü görene kadar sayfayı aşağı kaydırmamız gerekiyor. Bu sizi aşağıdaki kısımla ilgilendiğimiz Logitech iletişim sayfasına götürecektir.

Şirketin satış sonrası servisiyle konuşmak istediğimiz için size Türkiye’deki yardım numarasını veriyoruz, bu makalenin yazıldığı sırada: 0 (212) 900 33 70. Hafta içi 10:00 – 19:00 saatleri arasında arayabilirsiniz ve onlarla bir kez temasa geçtiğimizde talimatlarını izlememiz gerekecek.

logitech iletisim telefon

Ürünü fiziki bir mağazadan aldıysanız en güvenlisi satın aldığınız mağazaya gidip evrak ve garanti işlemlerini yapmanızı söylemeleridir. İlgileniyorsanız, doğrudan mağazadan garanti için süreci yönetmesini talep edebilirsiniz, çünkü tercihiniz ne olursa olsun Logitech ile iletişime geçmek zorunda olanlar onlar, onarım da aynı, mağazanın kendisi sorumlu olacaktır.

Ürününüzü Logitech çevrimiçi mağazasından satın aldıysanız, tavsiyemiz, garantiyi işleme koymak için atmanız gereken farklı adımları size söyleyebilmeleri için müşteri hizmetleriyle iletişime geçmenizdir. Garantiyi işleme koymadan önce sorunu çözmek için ürünün sahip olduğu hatayı size sormaları mümkündür. Bu konuda umutsuzluğa kapılmayın, ürün garanti hatası nedeniyle iadenin üretici için bir para kaybı olduğunu ve mümkünse iade veya onarımdan mümkün olduğunca kaçınacaklarını unutmayın. Sadece atmanız gereken adımları sorun.