Joker 2 ne zaman çıkacak?

Bu tür çizgi roman uyarlamalarının çok azı eleştirmenler, izleyiciler ve toplum üzerinde Todd Phillips’in 2019’daki tartışmalı ‘Joker’i kadar etki yarattı. DC’nin Palyaço Suç Prensi’nin bu başlangıç ​​hikayesi, benzersiz, şiddetli ve ham karakteriyle sektörü alt üst etti. Joaquin Phoenix’in canlandırdığı karaktere her zamanki gibi parlak bir yaklaşım.

O zamandan beri, DC’den bir devam filmi isteyen birçok ses yükseldi ve uzun bir söylenti ve inkardan sonra, ‘Joker 2’nin gerçek olacağı doğrulandı. Tarihi henüz belli olmayan galasına ısınmak için filmle ilgili ortaya çıkan tüm bilgileri düzenli olarak güncellenecek olan bu yazımızda derleyeceğiz.

‘Joker 2’ ne zaman vizyona giriyor?

Şu anda proje, Todd Phillips tarafından lansmanının resmi olarak onaylanmasıyla emekleme aşamasındadır. Bu şartlar altında, ‘Joker 2’nin takvimde bir çıkış tarihinin olmaması anlaşılabilir, ancak en az iki veya üç yıl gelmemesi mantıklı olacaktır.

‘Joker 2’nin oyuncuları ve kahramanları

Benzer şekilde ‘Joker 2’nin kadrosunda kimlerin yer alacağı da bilinmiyor. Bildiğimiz tek şey, orijinal filmdeki rolüyle en iyi erkek oyuncu Oscar’ını kazanan Joaquin Phoenix’in şimdiden senaryoyu okumakta olduğu.

Zazie Beetz geri dönecek mi? Phoenix’e eşlik ettiği söylenen Willem DaFoe’yi görecek miyiz? Sadece zaman gösterecek.

‘Joker 2’nin yönetmeni

İlk ‘Joker’deki harika çalışmasından sonra Todd Phillips bu devam filminde kamera arkasına geri dönecek. Geçmiş komedilerle bağlantılı yönetmen, 2000 yılında gülünç ‘Road Trip (Korsanların Gezisi)’ ile çıkış yaptı ve ardından bize Eski Dostlar (Old School), Starsky & Hutch filmi gibi incileri bıraktı. Felekten Bir Gece (The Hangover) üçlemesi 2009, 2011 ve 2013’te yayınlandı; DC ile olan ilişkisinden önceki son çalışması olan Jonah Hill ve Miles Teller’ın oynadığı tavsiye edilen ‘Gun Game’.

‘Joker 2’nin konusu

‘Joker 2’nin konusu hakkında şu anda tamamen spekülatif olmanın ötesinde pek çok ayrıntı beklemeyin. Onun hakkında alabileceğimiz tek ipucu, senaryosunun çalışma başlığında, ‘Joker: Folie à Deux’ – bu da ‘Paylaşılan Çılgınlık’ anlamına geliyor. Arthur zihinsel sorunlarını kiminle paylaşacak? Bahsettiğimiz gibi Willem DaFoe tarafından somutlaştırılan ikinci bir Jokerimiz olacak mı? Harley Quinn’i buralarda görecek miyiz?

Şu anda sadece hayal edebiliyoruz ancak filmle ilgili ortaya çıkan son bilgiler, filmin bir müzikalden farksız olacağı ve sorumluların Lady Gaga’nın Harley Quinn’i oynamasını istediği yönünde. Bir saçmalık mı? Kağıt üzerinde harika bir saçmalık mı? Olayların nasıl gelişeceğini zamanla göreceğiz.